Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuning GSM - Jak podrasować telefon nokia (3310 na XXXX)

19 Paź 2003 13:30 6347 17
  • #1 19 Paź 2003 13:30
    12811
    Usunięty  
  • #2 19 Paź 2003 17:21
    Falka
    Poziom 12  

Witam

Tak to prawda z tym ze można popsuć telefon (szczególnie przy wymianie LED).

Co mozesz zrobicz tym telefonem:

1. Wymiana flasha na modyfikowany albo przez siebie albo przez kogoś innego (na Techtronic'u jest kilka osób ktorzy sie tym zajmują)
    2. Wymiana LED'ow na niebieskie, czerwone, białe itd.
    3. Wymiana obudowy na stylizowaną na inny model.

Z kreskami zasięgu to jest tak że 4 krerski są jednym polem, ale wyglada to zawsze inaczej niż w standarcie.
    W 3310 we flashu na maxa zmodyfikowanym dochodzi:
    T9 pl, automatyczna blokada klawiatury, edytor grafik, kod zabezpieczajacu menu wiadomości, inne melodyjki w dzwonkach, pozmieniane ikonki i czcionka.

I to chyba na tyle. Powodzenia.

Pozdrawiam, Olek

• #3 19 Paź 2003 17:26
    12811
    Usunięty  
  • #4 19 Paź 2003 18:14
    Pi-Vo
    Poziom 37  

Jeszcze parę rzeczy można dorobić w sofcie.Można zrobić dźwięk startowy ,migające komunikaty ,np."połączenie nieodebrane" ,dodatkowe menu podręczne w które można wpakowac najczęściej używane pozycje ,profile przełączające się w ustalonych porach.Mam soft w którym logo startowe ma klatek tyle co w 3410 czyli 14 a nie 7 ,i klatki robiłem sam.Jesli lubisz bawic się animacjami to możesz i taki bajer zrobić.Można też odczyt SMS-ów na hasło zrobić.Jak chcesz to możesz dodac swój jezyk (np.gwarę lub slang).Opór flaszy znajdziesz na techtroniku a opisy i soft np. http://www.flash.edit.prv.pl/
    http://www.crw.gower.pl/kabel.html
    A T9 nie wiesz jak działa?To jest słownik który ma słowa odpowiadające jednorazowemu naciskaniu poszczególnych klawiszy.Jesli nie jest to słowo które chciałeś napisać to w menu szukaj odpowiednika (wiadomo że tej samej kombinacji odpowiada wiele słów).Jesli odpowiednika nie ma to z menu przeliteruj albo wstaw słowo napisane bez T9 (też w menu jest taka opcja).Szkoda że nie znam nic do edycji T9 ,można by wywalić najbardziej kretyńskie słowa i wstawić własne których sie używa.

• #5 19 Paź 2003 20:35
    12811
    Usunięty  
  • #7 20 Paź 2003 13:45
    marcus6
    Poziom 16  

witam

Polecam stronkę www.gsm-support.net
    znajdż tam nagłówek " jak wykonać " i kliknij tuning telefonu
    opis jest krok po kroku - dzwonki, grafika, oświetlenie itd..

pozdrawiam

• #8 20 Paź 2003 15:21
    12811
    Usunięty  
  • #9 20 Paź 2003 16:49
    12811
    Usunięty  
  • #10 16 Lis 2003 21:15
    dziur
    Spec od GSM

potrzebny link lub sam program nFader /powolne przygasanie ledów Nokia/, na stronie autora nie znalazlem.

• #12 17 Lis 2003 23:20
    dziur
    Spec od GSM

heh nawet to działa thx, ale mam upierdliwca ktory chce jeszcze w 3310 na 1 pozycji w menu miec wiadomosci a potem dopiero spis telefonow.
    Robiłem to g3n0lite ver 0,91f bo jest tam opis menu, zmieniłem mu pozycje na drugą /za całe menu wiadomosci , skrzynka nadawcza , odbiorcza, szblony itp / wiec był przed Chatem. Potem policzyłem sumy kontrolne bo w mcu była fake i zapodałem do telefonu.
    Efekt - spis telefonow na 2 pozycji wiadomosci na 1 ale telefon - no network i resety ;) Niezły curwa kyrk, robie te zabawy juz pare godzinek i dupa, przy czym program edytujacy podczas proby zapisu txt - fls czyli konwersji na kod arm cpu robi mi zwis, h_uj wie czemu, plik niby zmodyfikowany ale cos tam nie dokancza.
    Jak ktos sie bawił prosze o sugestie ;)
    PS hehe, tak na marginesie to fajna zabawa, nie wiedziałem ze jeszcze telefony gsm przyniosa mi jakas radosc a jednak.... wiec w czasie reklam lub jak w TV leca powtorki z powtorek zachecam do grzebania ;)

• #13 18 Lis 2003 20:56
    iquest
    Poziom 17  

Oj Dziur ale ci na starosc pszyszło :)
    Zabawa wysmienita ale jak juz zaczałes sie bawic to skorzystaj z nowszego softu, g3n0lite ver 0,91f to przezytek sprobuj ver2,0 plus kilka patchy i pojdzie szybciej. a to co usilujesz zrobic moze wynikac z pliku wsadowego g3n0lite lubi sie gubic i wystawiac dziwne komunikaty. Chyba szukałes gdzie trzeba opoisow jak to sie robi wiec niebede tuwskazywal drogi na ktora wkroczyłes powodzeni.

• #14 20 Lis 2003 15:49
    vavgan
    Poziom 10  

djFoBoS napisał:
    A i jeszcze jedna wzmianka :) , TLo przyklejane pod wyswietlacz robi duze wrazenie, ale przeszkadza pewnie w graniu :))) , a jak by zucic delikatne chmurki, co bedzie jak sie oderwie to sreberko, nie pogorszy sie jakosc obrazu???? (ale tez mi obraz - ale to zawsze cos)

PRobowal to ktos kiedys robic??? i jaki rezultat :) ?

jakosc na pewno sie nie pogorszy tylko jak bedziesz wkladal jakies tlo to radzil bym cos w jasnych kolorach bo pozniej jak sotaniesz smsa lub bedziesz chcial sobie pograc to bede kiepslo wygladalo. Tak jak ktos pisal jasne chmurki w ogole nie przeszkadzaja :) A za tlo radzil bym wybrac rysunek wycety z gazety i zeby od spodu nic nie mial albo mozna tez sobie cos wydrukowac ale to juz lipa (chyba, ze masz naprawde dobej jakosci drukarke) A i jeszcze jedno z zielonymi diodam to sie nie ciekawie prezentuje :( lepiej je zmienic na Biale wowczas bardzo dokladnie widac kolory!! I to chyba na tyle...

w zalaczniku jest fotka jk to sie prezentuje i jak rzeszkadza ;) Fotka jednej z moich tuningoanych 3410 (w tel jest kawalek nieba i gory)

pozdro

• #15 07 Maj 2006 11:34
    ojciec10
    Poziom 20  

Witam.
    Ja również chciałbym mieć przytuningowaną nokijkę 3310. Zależy mi na automatycznej blokadzie klawiatury i Kodzie zabezpieczającym wiadomości sms. Brakuje mi jednak punktóa aby ściągnąć takowy sofcik. Proszę kogoś żeby mi wysłał na skrzynkę takowy. Bartekzlo(malpa)wp.pl
    pozdrawiam i dziękuję

• #18 29 Maj 2006 17:52
    ojciec10
    Poziom 20  

dzienx ninjahwdp. Już ściągłem:)
    pozdrówki

Moderowany przez bony78:

Temat zamykam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME