logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

DVD Thomson dpl 907 vd - komunikat no disc przy płytach DVD, co robić?

avicom 27 Maj 2007 08:03 2028 5
REKLAMA
  • #1 3924817
    avicom
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Witam. Map problem z odtwarzaczem Thomson dpl 907 vd polega on na tym, że odtwarza płyty w formacie svcd, mp3 bez problemu. Natomiast, gdy wkładam płytę dvd pokazuje mi się komunikat no disco. Wcześniej nie było tego problemu i odtwarzał wszystkie płyty dvd. Czy jest to wina laseru? Ostatnio czyściłem optykę specjalna płyta do tego celu zakupiona i nadal nic ten sam komunikat. Czy ktoś z was ma podobny problem i wie jak go rozwiązać? Proszę o pomoc.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 3924848
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    Odczyt DVD realizuje inny laser niż CD.
  • REKLAMA
  • #3 3924870
    avicom
    Poziom 2  
    Posty: 3
    Ok. To znaczy ze laser odczytu dvd jest uszkodzony? Jezeli tak ,czy istnieje mozliwosc jego wymiany?

    [_P_]
  • REKLAMA
  • #4 3924874
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    Musisz wymienić cały czytnik.
  • REKLAMA
  • #5 3924929
    avicom
    Poziom 2  
    Posty: 3
    To z tego wynika ze na czytniku sa zamocowane dwa lasery i nie ma mozliwosci wymiany tylko jednego. Dziekuje za odpowiedz i pomoc. Pozdrawiam Tomasz.

    Moderowany przez _PREDATOR_:

    Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.

  • #6 3925018
    Krzychu7
    Poziom 40  
    Posty: 4840
    Pomógł: 695
    Ocena: 530
    W bardzo dużym uproszczeniu tak jest.
REKLAMA