Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników

01 Cze 2007 12:46 1932 2
 • Poziom 19  
  Witam!.
  Mam pytanie dotyczące budowy zwrotnicy i podłączeniami. Na obrazku widać schemat przykładowej zwrotnicy mojej konstrukcji. Jest to zwrotnica do kolumny estradowej ale większości czasu spędzi w domu. Na pierwszą myśl pewnie zastanawiacie się czemu w tej kolumnie estradowej są dwa małe gł. Śr, tonowe, i napisalibyście tak „ja bym włożył dwa Nisko tonowe i jeden wysoko tonowy” moja odp. jest taka: specjalnie włożyłem te głośniki śr tonowe ponieważ z dwóch nisko tonowych i jednego wysoko tonowego nie dostane tak ładnego i dobrze słuchanego dźwięku jak z śr tonowym, a muzyka bez niego by się muliła i by słabo było słychać śr tony, a w dodatku ma atrakcyjniejszy wygląd (moim zdaniem).

  Moje pierwsze pytanie znaczne od gł. wysoko tonowego jest to gł. Piezoelektryczny (150watt max i 8ohm) nie wiem jaka jest moc RMS, ale chyba w Piezoelektryczny chyba nie ma
  Na schemacie koło gł wysoko tonowego jest znaczek zapytania „?” o to mi chodzi: widziałem w niektórych schematach że podłączone równolegle z gł. Jest podłączony rezystor albo cewka. Moje pyt co tam podłączyć rezystor czy cewkę i co będę miał jak podłączę cewkę a co jak będę miał podłączony rezystor? I czy żarówka jest potrzebna?
  Moje drugie pytanie teraz dotyczące głośników średnio tonowych. (50watt RMS, 70watt MAX 4 Ohm).
  Jak je podłączyć by uzyskać tylko średnie tony a wyciąć niski i wysokie tony. granice 300-6000Hz ale może być inaczej tylko żeby było dobrze. I jeszcze mam jedno pytanie związane z tymi głośnikami. Otóż one mają 4ohm a reszta głośników mają po 8ohm, czy mogę zrobić taj jak jest na szarym obrazku czyli podłączyć je do siebie szeregowo. Ale czytałem że mogą stracić na mocy i efektywności tych głośników. Co innego proponujecie?
  A teraz ostatnie pytanie chodzi o gł Nisko
  czy muszą być te kondensatory podłączone do głośników czy one lepiej odcinają średnie i wysokie tony.
  Czy ktoś kto jest dobry w tym może mi ocenić jaka moc ma całość i ile Ohm
  chcę do mich podłączyć końcówkę mocy SHARP SYSTEM 7700H czy ona wytrzyma przy głośniej muzycę jak nie to SHARP SX-8800H proszę poradzcie
 • Poziom 19  
  proszę
  zwrotnica
  Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników
  syk
  Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników
  gł. śr tonowy
  Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników
  gł. nisko tonowy
  Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników
  i mam do niej końcówke mocy

  Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników

  Dodano po 55 [sekundy]:

  może pużniej pokaże mój pomusł na wygląd