Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaką zrobić zwrotnicę to tych głośników

01 Cze 2007 12:46 1932 2
  • Poziom 19  
    Witam!.
    Mam pytanie dotyczące budowy zwrotnicy i podłączeniami. Na obrazku widać schemat przykładowej zwrotnicy mojej konstrukcji. Jest to zwrotnica do kolumny estradowej ale większości czasu spędzi w domu. Na pierwszą myśl pewnie zastanawiacie się czemu w tej kolumnie estradowej są dwa małe gł. Śr, tonowe, i napisalibyście tak „ja bym włożył dwa Nisko tonowe i jeden wysoko tonowy” moja odp. jest taka: specjalnie włożyłem te głośniki śr tonowe ponieważ z dwóch nisko tonowych i jednego wysoko tonowego nie dostane tak ładnego i dobrze słuchanego dźwięku jak z śr tonowym, a muzyka bez niego by się muliła i by słabo było słychać śr tony, a w dodatku ma atrakcyjniejszy wygląd (moim zdaniem).

Moje pierwsze pytanie znaczne od gł. wysoko tonowego jest to gł. Piezoelektryczny (150watt max i 8ohm) nie wiem jaka jest moc RMS, ale chyba w Piezoelektryczny chyba nie ma
    Na schemacie koło gł wysoko tonowego jest znaczek zapytania „?” o to mi chodzi: widziałem w niektórych schematach że podłączone równolegle z gł. Jest podłączony rezystor albo cewka. Moje pyt co tam podłączyć rezystor czy cewkę i co będę miał jak podłączę cewkę a co jak będę miał podłączony rezystor? I czy żarówka jest potrzebna?
    Moje drugie pytanie teraz dotyczące głośników średnio tonowych. (50watt RMS, 70watt MAX 4 Ohm).
    Jak je podłączyć by uzyskać tylko średnie tony a wyciąć niski i wysokie tony. granice 300-6000Hz ale może być inaczej tylko żeby było dobrze. I jeszcze mam jedno pytanie związane z tymi głośnikami. Otóż one mają 4ohm a reszta głośników mają po 8ohm, czy mogę zrobić taj jak jest na szarym obrazku czyli podłączyć je do siebie szeregowo. Ale czytałem że mogą stracić na mocy i efektywności tych głośników. Co innego proponujecie?
    A teraz ostatnie pytanie chodzi o gł Nisko
    czy muszą być te kondensatory podłączone do głośników czy one lepiej odcinają średnie i wysokie tony.
    Czy ktoś kto jest dobry w tym może mi ocenić jaka moc ma całość i ile Ohm
    chcę do mich podłączyć końcówkę mocy SHARP SYSTEM 7700H czy ona wytrzyma przy głośniej muzycę jak nie to SHARP SX-8800H proszę poradzcie
  • Poziom 19  
    proszę
    zwrotnica
    syk
    gł. śr tonowy
    gł. nisko tonowy
    i mam do niej końcówke mocy