Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE T630 - cały czas ładuje baterię

09 Cze 2007 12:04 885 7
  • Spec od drukarek
    Witam, trafił mi się bardzo dziwny przypadek.
    Model tak jak w temacie T630.
    po podpięciu do ładowarki podświetla się wyświetlacz a na nim "ładowanie"
    i ile bym go nie trzymał w prądzie tyle będzie się "ładował".
    Za każdym razem gdy podłacze ładowarke pali sie czerwona dioda.
    Zmieniałem baterie ale jest tosamo.
    Nie reaguje wogóle na włacznik.
    Na kabel serwisowy również.
    Będe sprawdzał ale to dopiero w piątek na MT boxie SE czy reaguje, ale już teraz prosze o jakieś wskazówki, może ktoś spotkał się z czymś takim :?:
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 20  
    A jakie napięcie wychodzi na baterię pod ładowarką? Co telefon przeżył, upadek czy zamoczenie? Jaki prąd pobiera telefon przy próbie uruchomienia? Odpowiedzi na te pytania pozwolą zdiagnozować usterkę z większym prawdopodobieństwem.
  • PCBwayPCBway
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    uszkodzony włącznik lub linia od włącznika do tranzystora... no, ale po to są schematy ;)
  • Spec od drukarek
    telefon po zalaniu.
    A jaki pobór prądu to sprawdze jak będe u znajomego w serwisie bo tam go zostawiłem ale niestety kolera rozłożył bezradnie ręce mówiąc że z tego już nic nie będzie :cry:
  • Poziom 24  
    dr.master napisał:
    telefon po zalaniu.
    A jaki pobór prądu to sprawdze jak będe u znajomego w serwisie bo tam go zostawiłem ale niestety kolera rozłożył bezradnie ręce mówiąc że z tego już nic nie będzie :cry:

Czyli wykąpany i wygrzany ?
  • Spec od drukarek
    w sumie to nie wiem, ale chyba raczej tak. Jeśli nie to napewno jak tylko u niego bede to wykąpe i wygrzeje
  • Poziom 16  
    sluchaj sprobuj wyjac kamere i wlaczyc go bez kamery, u mnie ostanio to zadzialalo..powaznie:)
  • Poziom 20  
    dr.master napisał:
    telefon po zalaniu.

Hmmm... Jeśli telefon reaguje na ładowarkę i podświetla wyświetlacz z info o ładowaniu to fonik jest do uratowania (gorsze topielce się reanimowało) o ile nie popaliło ścieżek na PCB. Kwestia opłacalności naprawy to już inny rozdział.
    Posprawdzaj to co pisałem wcześniej oraz napięcia wychodzące z układu zasilania i czy fonik komunikuje się z box-em. Arti123 wspominał też o włączniku i jego linii do sprawdzenia.