Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka w sieci i hasło. Nie da się wpisać innej nazwy użytkownika.

12 Cze 2007 17:57 1599 4
  • Poziom 38  
    Chciałem udostępnić drukarkę w sieci i oczywiście ograniczyć do niej dostęp za pomocą hasła.

Kiedy konto Gościa jest włączone, wszystko działa ok, ale niestety każdy może się podłączyć do mojej drukarki. Utworzyłem w systemie 2 dodatkowe konta(użytkownicy którzy mają mieć dostęp). Zablokowałem konto gościa. Drukarka jest widoczna w sieci, przy próbie podłączenia do niej pojawia się monit o podanie hasła a okienku "Nazwa użytkownika" jest wpisane "nazwa_mojego_kompa\Gość"... Nie da się wpisać innej nazwy użytkownika. Hasło ustawione dla nowo utworzonych kont nie działa. Nie wiem dlaczego tak jest. Proszę o pomoc.

Coś przeoczyłem?
  • Poziom 39  
    Może przeoczyłeś, a może nie. Powinno być "udostępnianie", jeżeli nie ma, to we wlaściwościach sieci zapomniałeś włączyć.
  • Poziom 38  
    Drukarka jest udostępniona i jest widoczna z innych komputerów, ale nie mogę się do niej podłączyć.
  • Poziom 39  
    Firewall systemowy lub antywirusa.
  • Poziom 38  
    Nie mam antywira a jedyny firewall to ten wbudowany w system. Rozwiązałem problem przez ustawienie hasła na koncie Gościa. Co prawda nie do końca mi o to chodziło ale przynajmniej nie każdy teraz ma dostęp do drukarki...

Zastanawia mnie tylko dlaczego na komputerze, który chciał się podłączyć do drukarki była wpisana nazwa użytkownika "nazwa_kompa_z_drukarką\Gość" i nie dało się tego zmienić. Hasło na hoście było ustawione dla nowo utworzonego konta, ale podczas logowania się z innego kompa, nie można było wybrać że chcę się zalogować do tego konta, był tylko gość.