Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wiatrak na procesorze - dziwne zachowanie

stomtom 13 Cze 2007 13:17 2625 6
  • #1 13 Cze 2007 13:17
    stomtom
    Poziom 14  

Co jest powodem tego że wiatrak na procesorze w laptopie raz przyspiesza, a raz zwalnia?
    Przedmuchałem te kratki wszystkie i jest czysto, a wiatrak nasmarowałem, ale nic to nie dało.
    Komputer sie sam wyłącza po przyspieszeniu wiatraka.

0 6
  • Pomocny post
    #2 13 Cze 2007 13:26
    ZonX
    Poziom 22  

Przyczyna moze byc zly kontakt radiatora z procesorem, wentylator przyspiesza przy wyzszej temp, jezeli zostanie przekroczony dany prog sprzet sie wylacza. Sprawdz temp procesora podczas pracy.
    Ewentualnie jezeli wentylator "wyje" tz ze dlugo juz nie pociagnie czyt. zatarl sie.

0
  • #3 13 Cze 2007 17:25
    stomtom
    Poziom 14  

nie moge sprawdzic temp. procesora bo nawet nie zdąże wejsć do biosu bo juz sie wyłączy,
    ten wiatrak jak sie nim kręci palcem to on ma takie przeskoki pyk.pyk..pyk - np. w moim PC to jak dmuchne w wiatraczek to lata swobodnie a ten to ma takie przeskoki co 0,5cm - czy tak powinno być??

0
  • Pomocny post
    #4 13 Cze 2007 17:42
    ZonX
    Poziom 22  

Sprawdz zasilanie na pinach wentylatora czy jest stale czy tez wystapuja "dziwne" wahania. Odkrec radiator i przesmaruj pasta , sprawdz koniecznie czy dobrze przylega do rdzenia.

0
  • #5 13 Cze 2007 18:07
    stomtom
    Poziom 14  

radiator dobrze przylega do procesora
    zasilanie jest zmiene - normalnie ma 3.54V a jak gwałtownie przyspieszy to nawet 4.50V

0
  • #6 13 Cze 2007 21:55
    jarewa
    Poziom 31  

stomtom napisał:
    radiator dobrze przylega do procesora
    zasilanie jest zmiene - normalnie ma 3.54V a jak gwałtownie przyspieszy to nawet 4.50V

Przecież to normalny objaw każdy tak ma w notebook wiadomo im większa temperatura tym większe obroty.
    Natomiast co do gwałtownego skoku to temperatura też potrafi tak gwałtownie skakać i wiatrak może nie być tylko do procesora, a także do wymiany powietrza w całym notebooku.
    Nie wiem co chcesz uzyskać?
    Poprawiłem TJT

0
  • #7 13 Cze 2007 22:13
    TONI_2003
    Moderator

Szanowny kolego stomtom znudziło mi się poprawianie Twego pisania w tym temacie!
    Proszę edytować ostatnie posty i dokonać stosownych zmian w pisowni.
    Przypominam, że zdanie rozpoczynamy z dużej litery i kończymy kropką, stosujemy również znaki przestankowe (interpunkcja).
    Pisownię niektórych postów koryguję sam, jednak nie jest to moim obowiązkiem.
    Popraw wszystkie posty i temat!
    Nie krzycz, nie używaj Caps Locka !
    Proszę nie używać wielokrotnie ( ?? lub !! ) itd. .
    Posty nie spełniające tych kryteriów będą usuwane do "Kosza".
    W przypadku nie podporządkowania się moim zaleceniom temat zostanie zamknięty wraz z konsekwencjami regulaminowymi!

Ps. Proponuję przed wysłaniem postu nacisnąć przycisk "Pisownia"
    Proszę stosować „ spację „ po postawieniu przecinka czy kropki. (sens i jasność wypowiedzi stanowczo się poprawia) ...

0