Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wieża JVC UX-T3 - nie działa CD

19 Cze 2007 15:08 1230 5
  • Poziom 15  
    Cześć.
    Mam problem z wieżą JVC UX-T3.Problem polega na tym, że w tej wieży nie chce działać odtwarzacz CD. Pewne jest to, że po włożeniu plyty nic się w srodku nie dzieje(płyta nie rusza). Silniczek jest sprawny (sprawdziłem go - sprawdziłem też przewody zasilające silniczek) Reszta elementów na płytce wygląda sprawnie. Nie wiecie co może być przyczyną? Bardzo prosze o pomoc.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    A laser czyściłeś?
  • Poziom 15  
    Laser był czyszczony. Chodzi poprawnie ale płytka się kręcić nie chce
  • Specjalista - spawarki
    A gdy zakręcisz silniczkiem to obraca się lekko czy ciężko (z wyczuwalnym oporem)?
  • Poziom 15  
    Silnik w ogóle nie chce wystartować, ale jest on w 100% sprawny ponieważ podprowadziłem do niego zasilanie z zewnętrznego zródła i w tedy się kręcił

P.S
    Ma ktoś może jakieś zdjęcie takiej wieży? obojętny kolor byle by była UX T3/ jest mi bardzo potrzebne (nie mam aparatu)
  • Specjalista - spawarki
    Mi chodziło o to, czy jak kręcisz silniczek palcami to obraca się lekko czy z oporem. Jak z oporem, to należy go posmarować np. WD-40, gdyż silnik może się poprostu zacinać. Jeżeli obraca się lekko, to sprawdż czy napięcie któro go zasila jest ok (porównaje ze schematem), bo zapewne będzie zaniżone lub całkowicie brak.