Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Modyfikacja" programu do pralki Luna&ew. Dian

28 Paź 2003 13:35 6587 6
 • Poziom 17  
  Czy istniałaby możliwość modyfikacji programu w ww pralkach polegajaca na dodaniu po zakończeniu programu piorącego, krótkiego odwirowania przed programem płukania oraz zmniejszenia (w wyniku tego) liczby płukań do 2 lub 3.
  Ma to na celu zmniejszenie zużycia wody.
  Jakieś proste rozwiązania (w ostateczności zastosowanie programatora od innej pralki)?

  Pozdrawiam
  Amanda
 • Specjalista AGD
  Witam.
  Firmy produkujące pralki prowadzą badania pralek w swoich laboratoriach.Zastosowane programatory są wynikiem tych badań.Są to najbardziej optymalne warunki jakie można uzyskać.Wykonać (zastosować) we własnym zakresie można różne rozwiązania (w tym programatory). Myślę,że szkoda czasu i pieniędzy na eksperymenty.
 • Poziom 17  
  Nie bylbym do końca przekonany o tym iż rozwiazania w tych modelach są najbardziej optymalne;-).
  Po zakończeniu prania woda (a raczej mieszanka wody , proszku i brudu) zostaje tylko wypompowana, a więc duża ilość pozostaje w pranych "elementach" co wymaga wielokrotnego płukania (chyba zgodnie z programem 5 razy). Natomiast krótkie odwirowanie po praniu znacznie zmniejsza ilość "mieszanki", a więc i nie ma potrzeby tyle razy płukać.

  Zgadzam się iż być może byc to (modyfikacja programu) kosztowne i czasochłonne, ale również pozostawienie sprawy tak jak jest ma podobne skutki.

  Pytałem poprosty czy może ktoś wpadł na jakis prosty sposób "poprawienia" programu.
 • Specjalista AGD
  Witam.
  To o czym piszesz,że po każdym płukaniu odwirowanie to było już testowane w programach Polaru ale jak widać nie jest to zastosowane chyba przez zadną firmę.Widocznie sa ku temu powody dla których nie wprowadzono tego do produkcji.
  Niprościej to wyprać w pralce wirnikowej a odwirować w wirówce.Mało wody i energii.
 • Poziom 17  
  Jest to stosowane, moja pralka tak robi ( Bauknecht).
 • Specjalista AGD
  Taka przeróbka jest kosztowna i w żadnym przypadku nie będzie opłacalna. Tym bardziej, że te pralki się już końcą. Niedługo i tak wymienisz ją na taką co to pierze "bez wody" i ma trzy płukania.
  Moje zdanie jest takie : pralka nie może dobrze płukać jeżeli ma mniej niż 4 płukania. nie ma wirowania między płukaniami, i zużywa przy
  nominalnym wsadzie mnie niz 55 l wody. Koniec kropka.
  Także nie przesadzaj za bardzo z tą oszczednością.
  Niewypłukane pranie prowadzi do uczuleń i szybciej samo się zużywa. Dla mnie ten Twój pomysł na oszczędność jest -przepraszam-śmieszny.
 • Poziom 17  
  Dzięki wszystkim za uwagi (choć niektóre z odrobiną ironii i kpiny).

  Chodziło mi tylko o drobną (choć zgadzam się , że to trudne) poprawkę programu. Chciałem spowodować tylko krótkie odwirowanie zaraz po praniu właściwym a nie każdym płukaniu (też dobre).
  Pozdrawiam!
  Amanda