logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jaki zasilacz do Athlon XP 2000+, MSI KT4V, 6600 GT, budżet do 100 zł, OC?

ks_fenix 30 Cze 2007 21:49 1698 15
REKLAMA
  • #1 4036829
    ks_fenix
    Poziom 23  
    Posty: 692
    Pomógł: 44
    Ocena: 29
    Witam mam niecierpiąca zwłoki sprawę. Otóż po pierwsze to chciałbym podkręcić mój procesor> Pewne kroki ku temu już poczyniłem m.in. obniżyłem mnożnik i podniosłem FSB. Ale niestety obawiam się że dużo go nie pokręcę bo mam słaby zasilacz. Wobec tego chciałbym kupić jakiś dobry z zapasem mocy do kwoty ok 100 zł i nie wiem co wybrać. Oto moje parametry kompa:
    Płyta główna MSI KT4V <-- w instrukcji pisze że niby wspiera overclocking :D
    Procesor AMD Athlon XP 2000+ Thoroughbred A
    Pamięć 512 MB 333 DDR
    Karta grafiki Gigabyte 6600 GT
    karta dźwiękowa to Sound Blaster 24 bit 5.1
    2 dyski 80 GB seagete barracuda
    nagrywarka DVD LG
    Prosiłbym więc o polecenie najlepszego w tej cenie zasilacza.
    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 4036836
    mxs
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 76
    Na Allegro są niezłe "delta" ok 80zł powinien być dobry.
  • #3 4036839
    ks_fenix
    Poziom 23  
    Posty: 692
    Pomógł: 44
    Ocena: 29
    Aha proszę o stosowne linki na allegro. Interesuje mnie oczywiście nowy model(nieużywany) :D

    Dodano po 47 [sekundy]:

    Mógłbyś podać link? Sprawdzałeś go już u siebie?
  • REKLAMA
  • #4 4036859
    mxs
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 76
    Wpisz w zasilaczach Delta.
    Używałem ,dobry.Masz tu nr aukcji: [210297075) 74,99zł?
    Są też tańsze,ale tych nie kupuj.
  • #5 4036873
    ks_fenix
    Poziom 23  
    Posty: 692
    Pomógł: 44
    Ocena: 29
    Szukałem i jest takich na allegro wiele. I cena dość dziwna bo po ok 50 zł
  • Pomocny post
    #6 4036902
    mxs
    Poziom 26  
    Posty: 918
    Pomógł: 61
    Ocena: 76
    Szukaj tego który podałem.
  • #7 4036971
    ks_fenix
    Poziom 23  
    Posty: 692
    Pomógł: 44
    Ocena: 29
    Ok dzięki chyba go kupie. Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #8 4036999
    Platon
    Poziom 42  
    Posty: 9185
    Pomógł: 744
    Ocena: 169
    "Thoroughbred A" slabo sie kreci. Szkoda kasy na zasilacz, bo poprawy nie bedzie.
  • REKLAMA
  • #9 4037009
    ks_fenix
    Poziom 23  
    Posty: 692
    Pomógł: 44
    Ocena: 29
    Głównie chodzi mi o podkręcenie szyny FSB. Standardowo miałem 133 teraz mam 166. Jak myślisz pójdzie mi na 200MHz czy nawet nie próbować?

    Dodano po 6 [minuty]:

    A do tego ostatnio nawet przed podkręceniem wyskakiwał mi screen z błędem(niebieski monitor) więc wymienię go i tak. W sumie to już dawno powinienem to zrobić bo mam codegena a on hula już u mnie 6 lat.
  • #10 4039685
    robin_s
    Poziom 17  
    Posty: 307
    Pomógł: 21
    Ocena: 29
    sliwek999 napisał:
    Głównie chodzi mi o podkręcenie szyny FSB. Standardowo miałem 133 teraz mam 166. Jak myślisz pójdzie mi na 200MHz czy nawet nie próbować?

    Dodano po 6 [minuty]:

    A do tego ostatnio nawet przed podkręceniem wyskakiwał mi screen z błędem(niebieski monitor) więc wymienię go i tak. W sumie to już dawno powinienem to zrobić bo mam codegena a on hula już u mnie 6 lat.


    na asusie a7n8x taki sam procesor u znajomego leci na fsb 200(400)

    a co do zasilaczy, to polecam Fortrona
  • #11 4063973
    Angelo17
    Poziom 20  
    Posty: 436
    Pomógł: 17
    Ocena: 7
    Także polecam zasilacz FORTONA
  • #12 4064247
    cudak10
    Poziom 15  
    Posty: 194
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    sliwek999 napisał:
    Głównie chodzi mi o podkręcenie szyny FSB. Standardowo miałem 133 teraz mam 166. Jak myślisz pójdzie mi na 200MHz czy nawet nie próbować?

    Dodano po 6 [minuty]:

    A do tego ostatnio nawet przed podkręceniem wyskakiwał mi screen z błędem(niebieski monitor) więc wymienię go i tak. W sumie to już dawno powinienem to zrobić bo mam codegena a on hula już u mnie 6 lat.

    Na pewno pójdzie na 200Mhz ale na 99% będziesz musiał zmienić mnożnik.
  • #13 4064816
    Lzep
    Poziom 39  
    Posty: 4187
    Pomógł: 486
    Ocena: 133
    Cytat:
    Na pewno pójdzie na 200Mhz ale na 99% będziesz musiał zmienić mnożnik.
    O czym Ty piszesz kolego ? KT4V jest na chipsecie KT400, ma dzielnik 1/5 i nie ma blokady PCI/AGP - wystarczy ?
    Czyli dla mniej wtajemniczonych - można ustawić max FSB na 166 i delikatnie podkręcić do 176-180 i to koniec ! A zmiana mnożnika wcale nie jest taka prosta - nawet jak CPU jest odblokowany.
    Polecam swoje wcześniejsze posty na temat płyt MSI KT4AV / KT4V.
    Pozdrawiam :D
  • #14 4065962
    cudak10
    Poziom 15  
    Posty: 194
    Pomógł: 2
    Ocena: 11
    Lzep napisał:
    Cytat:
    Na pewno pójdzie na 200Mhz ale na 99% będziesz musiał zmienić mnożnik.
    O czym Ty piszesz kolego ? KT4V jest na chipsecie KT400, ma dzielnik 1/5 i nie ma blokady PCI/AGP - wystarczy ?
    Czyli dla mniej wtajemniczonych - można ustawić max FSB na 166 i delikatnie podkręcić do 176-180 i to koniec ! A zmiana mnożnika wcale nie jest taka prosta - nawet jak CPU jest odblokowany.
    Polecam swoje wcześniejsze posty na temat płyt MSI KT4AV / KT4V.
    Pozdrawiam :D

    Nie jest to zaden problem ja na tej plycie wyciągnąłem 212Mhz wystarczy zmienic biosa na modowany i ustawic odpowiedni mnożnik. Wystarczy tu poszukać http://www.ocworkbench.com/
  • #15 4066165
    Lzep
    Poziom 39  
    Posty: 4187
    Pomógł: 486
    Ocena: 133
    @cudak10 napisał :
    Cytat:
    Nie jest to zaden problem ja na tej plycie wyciągnąłem 212Mhz wystarczy zmienic biosa na modowany i ustawic odpowiedni mnożnik. Wystarczy tu poszukać http://www.ocworkbench.com/
    Nie wierzę ! - mam co prawda inną płytę KT4AV, ale to jest lepsza płyta niż KT4V ( chipset KT400A ) i nie ma takiej możliwości, żeby puścić ją na 212 MHz !
    Podaj bardziej konkretny link, bo tam co podałeś, to ja już nie raz szukałem i nic takiego nie znalazłem !
    Pozdrawiam :D
  • #16 4072104
    skaktus
    Poziom 37  
    Posty: 5385
    Pomógł: 89
    Ocena: 315
    Z mocnych zasiłek to fortrony 400w ale dosc mocno sie grzeją albo xilence 480 - zero grzania,bardzo ciche

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik planuje podkręcić procesor AMD Athlon XP 2000+ na płycie MSI KT4V i szuka zasilacza do 100 zł z zapasem mocy, aby stabilnie zasilić konfigurację z kartą Gigabyte 6600 GT, 512 MB DDR333 RAM, dwoma dyskami Seagate Barracuda 80 GB oraz nagrywarką DVD LG. W dyskusji polecano zasilacze Delta dostępne na Allegro w cenie około 75-80 zł, uznawane za dobre i sprawdzone, choć pojawiły się uwagi o niskiej cenie niektórych ofert. Alternatywnie rekomendowano zasilacze Fortron oraz Xilence 480 W, gdzie Fortron jest mocny, ale mocno się grzeje, a Xilence cichy i bez grzania. Co do podkręcania, procesor Thoroughbred A słabo się kręci, ale możliwe jest podniesienie FSB z 133 MHz do około 166 MHz, a nawet do 176-180 MHz na płycie MSI KT4V, która wspiera overclocking. Dyskusja zawierała różne opinie na temat możliwości osiągnięcia FSB 200 MHz lub wyższego, z uwzględnieniem modyfikacji BIOS-u i zmiany mnożnika, choć nie jest to łatwe. Wskazano również, że wymiana starego zasilacza Codegen, używanego 6 lat, jest wskazana ze względu na niestabilność i błędy systemowe.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA