logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Philips 22DC461/62 – jaki model pamięci EEPROM zastosować w tym radiu?

bartas666 12 Lip 2007 21:12 2249 10
REKLAMA
  • #1 4076229
    bartas666
    Poziom 18  
    Posty: 422
    Pomógł: 8
    Ocena: 54
    Witam! dostałem radio philipsa 22dc461/62 bez pamieci...moze mi ktos powiedziec jaka tam pamiec powinna byc??
    pozdrawiam i prosze o pomoc bo to pilne...:(
  • REKLAMA
  • #2 4076361
    Tomek Włodarczyk
    Serwisant RTV
    Posty: 2182
    Pomógł: 459
    Ocena: 331
    Oryginał to: 24W166 SMD.
  • REKLAMA
  • #3 4076801
    bartas666
    Poziom 18  
    Posty: 422
    Pomógł: 8
    Ocena: 54
    a jaką pamięcia można to zastąpić?? czy 24c16 czy 24c32? prosze o pilna odpowiedz

    Dodano po 6 [minuty]:

    dodam ze wstawilem tam pamiec 24c64 ale nie wiem czy bedzie ok...ktos podpowie?
  • #4 4076843
    Tomek Włodarczyk
    Serwisant RTV
    Posty: 2182
    Pomógł: 459
    Ocena: 331
    bartas666 napisał:
    a jaką pamięcia można to zastąpić?? czy 24c16 czy 24c32? prosze o pilna odpowiedz

    Dodano po 6 [minuty]:

    dodam ze wstawilem tam pamiec 24c64 ale nie wiem czy bedzie ok...ktos podpowie?

    A chodzi? Jeśli tak to będzie chodziło. Oczywiście zaprogramowana jako 24c16! Natomiast co do pierwszego pytania to jest eeprom 24x16, a co do dodatkowych lub innych literek i cyferek w symbolu to masz tutaj pdf, w którym wszystko jest dokładnie opisane:
    http://www.datasheetcatalog.com/datasheets_pdf/2/4/C/1/24C16.shtml
  • REKLAMA
  • #5 4076904
    bartas666
    Poziom 18  
    Posty: 422
    Pomógł: 8
    Ocena: 54
    włanie ze klient przyjechal i tak na szybko wsadzilem mu radio i nawet sie nie zaswiecil wyświetlacz..i nie mialem juz czasu sprawdzac czy czasem bezpieczniki mu sie nie zjaraly...ja ja zaprogramowalem pewnym wsadem i jako pamiec 24c64 i czy to moze byc powodem jej nei dzialania?
  • #6 4077138
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    Napewno dlatego nie ruszyło. 24C64 nie można wstawiać za 24C16.

    SławeK
  • REKLAMA
  • #7 4077279
    bartas666
    Poziom 18  
    Posty: 422
    Pomógł: 8
    Ocena: 54
    Ale czy to ma napewno wplyw na działanie radia skoro zaprogramowalem tylko 2kB w 24c64? O ile sie nie myle orgaznizacja w pamieci jest taka sama?
    pozdrawiam Bartek

    Dodano po 2 [minuty]:

    aa i czy musi byc koniecznie 24c16 bo nei wiem czy ja teraz na szybko w sklepie dostane :(
  • #8 4077454
    SlaweK
    Poziom 43  
    Posty: 11964
    Pomógł: 917
    Ocena: 913
    W 24C16 i mniejszych zapis i odczyt jest 2 bajtami a od 24C32 i większe potrzebują 3 bajty na szynie.

    SławeK
  • #9 4077607
    bartas666
    Poziom 18  
    Posty: 422
    Pomógł: 8
    Ocena: 54
    ok Panie Sławku temat zamykam zakupilem 24c16 wrzucilem wsad dal pewnosci z anulowanym kodem bo radyjko ktore mam nie ma wyswietlacza-dla pewnosci zeby klient znowu nie jezdzil kilka razy i radyjko hula jak trzeba:) dziekuje bardzo i pozdrawiam
  • #10 4077787
    fabi
    Spec od car audio
    Posty: 691
    Pomógł: 123
    Ocena: 193
    Wyłączając kod w radiu, pozbawiasz się zabezpieczenia radia oraz tego, że radio już to nie wróci do Ciebie na ponowne rozkodowanie.

    Miałem już takie przypadki, że to samo radio było 2 razy na kod, właściel sprzedaje samochód, kupujący odłącza akumulator i radio masz Ty bądź ktoś inny w warsztacie.

    Fabi
  • #11 4077931
    bartas666
    Poziom 18  
    Posty: 422
    Pomógł: 8
    Ocena: 54
    No tak ale robilem to radio bardzo dobremu znajomemu który tez mi w niektoych sprawach pomaga-czytaj mechanika pojazdowa..wiec temat zamykam
    Bartek

Podsumowanie tematu

✨ W radiu Philips 22DC461/62 oryginalnie stosowana jest pamięć EEPROM 24W166 SMD. Próba zastąpienia jej pamięcią 24C64 nie powiodła się, ponieważ 24C64 nie jest kompatybilna z 24C16 pod względem organizacji zapisu i odczytu danych. Pamięć 24C16 jest wymagana, gdyż w niej operacje zapisu i odczytu odbywają się na 2 bajtach, natomiast w pamięciach 24C32 i większych używa się 3 bajtów na szynie, co powoduje niezgodność z radiem. Po zastosowaniu pamięci 24C16 i odpowiednim zaprogramowaniu (np. z anulowanym kodem zabezpieczającym) radio działa poprawnie. Wyłączenie kodu zabezpieczającego eliminuje konieczność ponownego kodowania radia, jednak pozbawia je zabezpieczenia przed nieautoryzowanym użyciem.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA