Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Siemens C62 ver.16 - simlock

r0m4n 17 Jul 2007 20:48 4081 5
    r0m4n
    Level 12  
    Witam szanowne towarzystwo,

posiadam C62 z softem ver.16 poniewaz tel ma simlocka a musze go usunac wiec mam kilka pytan (czytalem posty na temat usuwania simlocka - ale tam jest taki bur_del ze szkoda gadac),
    oto tok postepowania ktory udalo mi sie ustalic czytajac inne posty:

- przy pomocy programu C62_logger probuje zczytac loga ale nie moge polaczyc sie z kompem (kabel na COM + Win2000 = 0 odznak zycia ???),
    - nastepnie wczytam log file za pomoca C62_Log_Decrypter
    - wygenerowany pierwszy kod bede musial wprowadzic do tel. (jezeli kod zawiera cyfry i litery to jak sie wprowadza litery w C62 ???).

moze mi ktos odpowiedziec na powyzsze dwa pytania ???
    czy powyzszy opis jest OK w celu usuniecia simlocka z C62 ver.16 ???
    czy napiecie na zlaczu tel. pin 9 +5V bedzie wystarczajace ???

PS. jezeli nie masz nic sensownego do dodania na temat C62 z softem v16 TO NIE PISZ ten post ma dotyczyc tylko C62 ver.16 - tak jak w temacie
    AxeMan
    Level 24  
    Z tej wersji softu to nie wiem czy darmówką zdejmiesz. Unlocker działa z wersjami v.25, 26, 28. Napięcie musi być równe 12V.
    mpgsm
    Level 15  
    moze ktoś z Twoich znajomych ma mt-boxa do S-E?
    zczytuje kody bezproblemowo
    fokus73
    Level 27  
    AxeMan wrote:
    Z tej wersji softu to nie wiem czy darmówką zdejmiesz. Unlocker działa z wersjami v.25, 26, 28. Napięcie musi być równe 12V.

Właśnie ver.16 zrobi darmówką.

Logger zadziała napewno na 98 na xp tez powinien, chociaz u mnie kilka razy się opierał.
    r0m4n
    Level 12  
    dzieki za odpowiedzi

Logger u mnie nie dziala ani pod win2000 ani tez pod win 98. Urzadzenie do komunikacji wogole nie sygnalizuje ze jest proba nawiazania polaczenia z tel po uruchomieniu programu.

co jest nie tak ??
    Logger zajmuje 253KB ??

PS. urzadzenie do komunikacji dziala na 100% poniewaz chodzi SST.
    r0m4n
    Level 12  
    Witam
    simlock usuniety :).

Kabel musi byc z dodatkowym zasilaniem, nie wchodzi w gre zasilanie z portu COM !!! (to byl moj blad - napiecie nie musi byc stabilizowane ja podlaczylem 8,2V).

krotki opis jak usunalem simlock :
    1. programem "C62_logger by Terror" zczytalem log do pliku. (program nie dziala pod win2000 wywala:
    Phone..OK
    Error: W:9 R:1
    Error: W:3 R:1
    Failed!
    potrzebny jest win 98).

2. programem C62_log_decrypter zdeszyfrowalem LOG file (dziala pod win 2000, a nie dziala pod win98). Pierwsza linijke z kodem wprowadzilem do tel przy wyjetej karcie Sim (tj. NCK Unlock: *#0000*47130xxx#)

I tak oto usunalem SIMLOCK-a z C62 ver.16
    Dolaczam schemat kabla, oraz 2 programy.

TEMAT UWAZAM ZA ZAMKNIETY.
    w razie pytan prosze o kontakt na GG - sluze pomoca.