Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Gorenje GSI 582 W.(typ:11135)-nie podgrzewa wody.

19 Lip 2007 13:08 4195 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Problem jest taki: zmywarka wykonuje cały program jednak wszystko jest myte zimną wodą,tak jakby wcale nie podgrzewała wody.
    Sprawdzałem filtry, węże oraz grzałkę (pomiar:28 OHM). Co jeszcze powinienem sprawdzić? Za odpowiedzi z góry dziękuję.
  • Poziom 10  
    Wszystko podałem oprócz modelu(ponieważ mam ją gdzie indziej i sprawdzę później).Wydaje mi się,że usterka jest "ogólna" i może dotyczyć każdej zmywarki;większość działa na podobnych lub tych samych zasadach.Dodam iż jest to około 10-cio letni model z ręcznie nastawianym programem.
  • Poziom 32  
    Przypominam punkt 11 Regulaminu Forum który wyżej przytoczyłem. Punkt ten egzystuje w Regulaminie ze względów czysto praktycznych. Kiedy informujesz nas że zepsuła Ci się zmywarka Gorenje to tak jakbyś mówił o samochodzie: zepsuł mi się np. rozrząd we Fiacie, albo w Oplu, albo jeszcze w samochodzie innej marki. :wink: Kiedy pytający podaje model naprawianego sprzętu może uzyskać konkretną a nie ogólną pomoc, ponieważ osoba udzielająca pomocy wie z praktyki gdzie co jest w konkretnym modelu i jakim najczęściej usterkom dany model odpowiedniego producenta ulega. Ale to nie miejsce na takie dyskusje, chcę Ci tylko przedstawić jak ważną, fundamentalną rzeczą jest podanie marki i modelu naprawianego urządzenia. W przeciwnym wypadku bawimy się w zgaduj - zgadulę: może to? https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic518631.html
    Pozdrawiam.
  • Poziom 10  
    OK. Przyznaję się do niedokładnego zrozumienia treści regulaminu-to przez te upały. Już poprawiam.
  • Poziom 10  
    Czy ktoś zna ten model zmywarki?Czy ktoś mi pomoże czy powoli zbierać pieniądze na nową? ;)
  • Pomocny post
    Moderator AGD
    Witam. Bezposrednio pod grzalka znajduje sie termostat, na rysunku o nr.47754.
    Zmywarka Gorenje GSI 582 W.(typ:11135)-nie podgrzewa wody.
    Musi miec przejscie. Jesli jest sprawny to masz do sprawdzenia przewody i programator (upalone styki- regeneracja lub wymiana)

przepraszam za brak pl.liter
  • Poziom 10  
    W końcu znalazłem trochę czasu aby zająć się zmywarką i okazało się,że to jednak termostat jest uszkodzony (spalone i popękane styki wewnątrz).Mam jeszcze jedno pytanie: gdzie mogę nabyć taki termostat (typ:Z0120H02D1,NA65 NC85) ?
  • Poziom 10  
    Witam serdecznie
    Polecam sprawdzić przekaźnik na płycie głównej i dodatkowo zamontowanie dodatkowego stycznika , w celu zdjęcia obciążenia ze styków przekaźnika.

Piotr
  • Poziom 10  
    A ten przekaźnik na płycie jaką pełni funkcję? Co do odciążenia styków przekaźnika to czy nie prościej i taniej jest wykorzystywać układ gasikowy zamiast stycznika? No i jak już wcześniej - duuużo wcześniej - pisałem zmywarka jest naprawiona;uszkodzony termostat zakupiony i wymieniony. Dziękuję za zainteresowanie tematem i wszelaką pomoc.