Witam wszystkich!
Mam kilka pytań do szanownych kolegów:
a) Gdzie w pamięci lądują stałe podane w kodzie programu w ten sposób:
(mam na myśli "50","100","-100","0")
b) Czy jeśli wysyłam wielokrotnie w różnych miejscach programu komendę czyszczenia LCD (czy inną)
to czy kompilator tworzy jakąś stałą i ta wartość jest pamiętana tylko raz?
c)Czy jeśli mam 10 zmiennych, którym w momencie deklaracji nadaję wartość 0,
to muszę się liczyć ze stratą 10 bajtów pamięci?
d)Na koniec jeszcze proszę o podpowiedź - jak sprawdzić, ile RAMu jest już zajęte, a ile wolne?
Pozdrawiam!!!
Mam kilka pytań do szanownych kolegów:
a) Gdzie w pamięci lądują stałe podane w kodzie programu w ten sposób:
...
if (i=50) licznik = 100;
...
if (b<-100)&&(b>100) b=0;
...(mam na myśli "50","100","-100","0")
b) Czy jeśli wysyłam wielokrotnie w różnych miejscach programu komendę czyszczenia LCD (czy inną)
...
write_command(0x40);
...
write_command(0x40);
...
...
...
write_command(0x40);
...
to czy kompilator tworzy jakąś stałą i ta wartość jest pamiętana tylko raz?
c)Czy jeśli mam 10 zmiennych, którym w momencie deklaracji nadaję wartość 0,
unsigned char a=0,b=0,c=0.... ;to muszę się liczyć ze stratą 10 bajtów pamięci?
d)Na koniec jeszcze proszę o podpowiedź - jak sprawdzić, ile RAMu jest już zajęte, a ile wolne?
Pozdrawiam!!!