logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Błąd Runtime Error 216 779D5431 przy zamykaniu Windows XP - co robić?

fido 05 Lis 2003 00:30 881 1
REKLAMA
  • #1 387408
    fido
    Poziom 26  
    Posty: 1246
    Pomógł: 12
    Ocena: 132
    witam
    moj problem zwiazany jest z winxp i zamykaniem systemu jak chce zamnac system lub restart to wyskakuje blad "runtime error 216 779D5431" czy ktos moze wie czym jest to spowodowane czy istenija jakies strony opisujace teakie bledy
    z gory wielkei dzieki za pomoc
  • REKLAMA
  • #2 387582
    Zibers
    Poziom 14  
    Posty: 76
    Są to błędy związane z zapisem do pamięci. Przypomnij sobie po instalacji jakiego softu to sę zaczęło. Spowodowane jest to tym, że procesor kontroluje zapisy i odczyty pamięci operacyjnej. Żeby można było z niej korzystać, musi być najpierw określony odpowiedni obszar wraz z prawami (odczytu, zapisu, wykonywania, itp.). Jeżeli program spróbuje użyć "kawałka" pamięci w sposób niezgodny z jego przeznaczeniem, to procesor buntuje się i generuje wewnętrzne przerwanie, które następnie jest "łapane" przez specyfikację DPMI. Reasumując, zainstalowałeś soft pisany pod windę 9x/ME a nie pod XP/2k, poszukaj nowszej wersji.
REKLAMA