Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Importowanie skopiowanych elementów ze skrzynki w Outlook'u

mpn103 31 Lip 2007 00:04 1971 10
  • #1 31 Lip 2007 00:04
    mpn103
    Poziom 34  

Witam serdecznie.
    Posiadam skopiowaną całą zawartość katalogu Outlook Express w którym trzyma pliki poczty, m.in. Skrzynka Odbiorcza, Elementy usunięte... itd.
    Jest to Windows 2000. Po formacie dysku i nowej instalacji przyszedł czas na pozbieranie do kupy poczty i co się okazało OE potrafi tylko zainportować Skrzynkę Nadawczą i Odbiorczą. A co z innymi elementami?
    Wklejanie na twardo do katalogu OE nie przynosi rezultatów ponieważ wtedy on już widzi że coś tam siedzi i zmienia swoje nazwy dodając na końcu (1), (2) itd.

Jak to ugryźć?

Zależy mi na tych danych...

0 10
  • #2 31 Lip 2007 01:39
    paweliw
    Spec od komputerów

Ja od dawna używam "metody" zmiany lokalizacji swojego magazynu wiadomości.
    Pliki poczty (dbx) trzymam na innym dysku/partycji niż systemowa np. D:\Poczta.
    Po reinstalacji systemu uruchamiam Outlook Expressa i z Narzędzia->Opcje->Konserwacja->Folder magazynu zmieniam lokalizację na D:\Poczta. I tak zostawiam na stałe !

Niemniej jednak nie powinno być żadnego problemu z wgraniem (poprzez zastąpienie) plików Outlooka w nowej instalacji plikami starej poczty (robiłem tak na początku). Nigdy nie korzystałem z opcji importu.

0
  • #3 31 Lip 2007 01:41
    mpn103
    Poziom 34  

Właśnie wgranie się nie sprawdza.

Spróbuje zrobić tak jak mówisz i zobaczymy czy to coś da.

0
  • #4 31 Lip 2007 01:46
    paweliw
    Spec od komputerów

Mój opis dotyczy co prawda systemu XP ale nie powinno mieć to znaczenia.
    Polecam ciekawy opis Outlook Express - lokalizacja i struktura katalogów.

Kopiowanie plików działa u mnie bez zarzutu. Przed chwilą wywaliłem wszyskie pliki z domyślnej lokalizacji i wgrałem inne (mam kilka tożsamości) i miałem już inne pliki poczty ...

0
  • #5 31 Lip 2007 02:13
    mpn103
    Poziom 34  

Ale ten Outlook jest jakiś dziwny.
    Niby jest to wersja 6 ale jakoś nie jest tak samo jak w XP.
    Mi też w XP się kopiowało bez zarzutów. A tu nie idzie.

Mam jeszcze pytanie.
    Czy jak była tam zrobiona "Kopia Robocza" to gdzie ona została zapisana? tzn. jaki plik w folderze Outlooka za nią odpowiada?

Sprawdziłem teraz na Viście.
    Foldery chociaż mają niektóre ponad 30MB po zaimportowaniu nic w nich nie ma.
    Nie mam pojęcia co jest grane i to już nie pierwszy raz.

0
  • #6 31 Lip 2007 12:23
    paweliw
    Spec od komputerów

mpn103 napisał:
    Czy jak była tam zrobiona "Kopia Robocza" to gdzie ona została zapisana? tzn. jaki plik w folderze Outlooka za nią odpowiada?

Chodzi Ci o folder w Outlook Expressie "Kopie robocze" ?
    Jest on zapisywany w pliku Kopie robocze.dbx w lokalizacji magazynu Outlook Expressa.
    Na każdym folderze Outlook Expressa (Skrzynka nadawcza, Skrzynka odbiorcza, Elementy wysłane itp.) można wywołać opcję Właściwości i zobaczyć całą ścieżkę dostępu do pliku (np. dla Kopie robocze jest przykładowo C:\Documents and Settings\OEM\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Identities\{ED7E80C4-B1BB-4FA1-92FC-7F941C788F0B}\Microsoft\Outlook Express\Kopie robocze.dbx lub w moim "domowym" ustawieniu D:\Dane\Poczta\Pawel\Kopie robocze.dbx).

mpn103 napisał:
    Foldery chociaż mają niektóre ponad 30MB po zaimportowaniu nic w nich nie ma.

Nie wiem czy się dobrze wcześniej zrozumieliśmy. Nie pisałem nic o opcji importowania !
    Pisałem jedynie o fizycznej zamianie zawartości całego folderu magazynu Outlook Expressa poprzez usunięcie (przeniesienie) wszystkich znajdujących się tam plików i skopiowaniu w to miejsce wszystkich plików z innej lokalizacji magazynu Outlook Expressa.
    Całą operację wykonujemy oczywiście przy wyłączonym Outlook Expressie.

0
  • #7 01 Sie 2007 00:34
    mpn103
    Poziom 34  

Przy wyłączonym to sie zgadza, ale on ich nie przyjmuje.
    Zmienia tylko ich nazwy dodając im (1) na końcu.

Wtedy jak już nie wiedziałem co zrobić spróbowałem opcji importuj ale nic niestety to też nie dało.

Nie wiem co jest grane, z Win 98 normalnie skopiowałem cały folder magazynu outlooka i wkleiłem go kiedyś do XP i było wszystko ok, a tu z 2000 do 2000 sie nie da...

0
  • #8 01 Sie 2007 19:19
    paweliw
    Spec od komputerów

mpn103 napisał:
    Przy wyłączonym to sie zgadza, ale on ich nie przyjmuje.
    Zmienia tylko ich nazwy dodając im (1) na końcu.

Coś mi się tu nie zgadza.
    Jakim cudem, przy normalnym kopiowaniu plików do pustego katalogu następuje zmiana nazwy pliku kopiowanego !?
    Nie jest skracana czasami nazwa do 8 znaków ?

Czy opcja (z Outlook Expressa) zmiany lokalizacji magazynu wiadomości też nie działa ?

Widziałem wiele rzeczy ale o takich cudach nie słyszałem. Moim zdaniem popełniasz jakiś prosty błąd.
    Chyba, że Windows 2000 ma jakiś specyficzny sposób "pamiętania" zawartości katalogów po usunięciu z nich danych.

0
  • #9 01 Sie 2007 21:12
    zborus
    Poziom 11  

sprawa z outlookiem expresem jest prosta :
    -dane kopi muszą byc odtwarzane do tej samej wersji outlook w kturej zostały utworzone
    -nastepnie w nowym outlooku dokonujesz importu (podczas importu wskazujesz katalog w którym masz kopie dbx ze stargo systemu)
    i po sprawie
    ps. outlook z pakietu Officce by cie dopiero wykonczył ;-)

Proszę poprawić błędy!
    [jankolo]

0
  • #10 01 Sie 2007 23:13
    paweliw
    Spec od komputerów

zborus napisał:
    -dane kopi muszą byc odtwarzane do tej samej wersji outlook w kturej zostały utworzone

Trochę mijasz się z prawdą. Struktura plików *.dbx jest taka sama w wersjach 5 i 6 (czy we wcześniejszych nie wiem).

Probonowałbym jeszcze sprawdzić czy pliki *.dbx nie mają czasem atrybutu tylko do odczytu.

0
  • #11 02 Sie 2007 00:23
    mpn103
    Poziom 34  

Paweliw, mówie to co widziałem na własne oczy.
    Z Win 98 do Xp bez problemu przyjął pliki skopiowane do katalogu outlooka oczywiście przy wyłączonym programie.
    W 2000 do katalogu można skopiować ale jak się włącza outlooka to te pliki co już tam siedzą identyfikuje jako inne i na ich miejsce robi swoje i znowu ściąga pocztę, tylko że zapisuje ją już w tych nowych a stare wyglądają tak: Skrzynka odbiorcza.dbx(1).

W każdym razie dałem sobie już z tym spokój bo komputer poszedł do klienta, ale może jakby ktoś tak też miał na swoim 2000 to może by się problem rozwiązał.

Przypominam że to były te same wersje Win 2000 i te same wersje Outlook Express :)

0