Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV SAMSUNG WS-32Z419D, geometria, kolor ,tryb serwisowy.

Kuba1978 03 Sie 2007 13:14 2606 0
    Kuba1978
    Poziom 10  
    Witam.
    Kupiłem ten tel. po okazyjnej cenie 1700 pln (bez pilota)w sklepie z elektroniką z zagranicy (być może po ekspozycyjną). Działa ale był już serwisowany (sprzedawca zapewnił rok gwarancji), kiedyś po prostu się nie włączył, słychać było regularne ciche tykanie z pod obudowy. Po wymianie zasilacza już nie było podobnego problemu, pojawił się natomiast inny, raz na jakiś czas obraz dzieli się na dwie połowy, na dolnej połowie ekranu obraz "zamarza" a górna normalnie odtwarza nadawany obraz, obrazy te oddziela jasny migający pasek (2 cm), wyłączenie telewizora i włączenie go z powrotem załatwia sprawę na jakiś czas. Co to za usterka?
    Następna sprawa to geometria, pozostawia do życzenia oraz wg. mnie odrobinę za dużo fioletowego koloru, który szczególnie drażni gdy białe przedmioty wyświetlane są jako lekko fioletowe , co z tym zrobić?:

Dowiedziałem się na forum że można wejść w tryb serwisowy za pomocą pilota i dokonać pewnych korekt, słyszałem też że daje to niezłe wyniki, stąd moja prośba jeżeli ktoś robił takie poprawki przy tym modelu telewizora to bardzo proszę o sugestie i rady.
    Model mojego telewizora: WS 32Z419D8XXEU
    Pilota zamówiłem w serwisie centralnym w Warszawie, wg serwisu ma być to AA59-00379A cena nie wygórowana jak za oryginał, raptem 88pln. Nie znam fabrycznych wartości w trybie serwisowym, więc jeżeli ktoś takowe posiada, ewentualnie wartości "poprawione" to bardzo proszę o ich udostępnienie. Jak na razie czekam na pilota, kiedy przyjdzie sprobuje wejść w tryb serwisowy, wartości fabryczne sfotografuje (ku pamięci jakbym coś przedobrzył:)), bardzo by była pomocna jakąś ściągawka jak ustawić ten telewizor poprawnie.
    Bardzo proszę o rade.
    Moderowany przez obcy7:

Przeniosłem z TV.

Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.