Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Reklamy we Flashu - jak sobie z nimi poradzić?

04 Sie 2007 15:01 5529 15
  • Poziom 21  
    Witam!
    Chciałem poruszyć bardzo powszechny problem - natarczywe reklamy we flashu. Mówię tutaj o uporczywych popupach. Znacie jakieś sposoby na te szkodniki? Bo w co niektórych to nawet kliknięcie w "X" powoduje otwarcie nowego okna. Co dopiero te, które się przewijają razem ze stroną. Myślę, że to dobry sposób do wymiany doświadczeń i finalne podczepienie tematu po jakichś konstruktywnych poradach.
  • Poziom 20  
    Ja mam program ad muncher i blokuje wszystko, pop-upy, reklamy we flashu, po ustawieniu filtrów reglamy na GG i wielu innych programach.

Cytat:

Ad Muncher to aplikacja, która pozwala na blokowanie reklam podczas serfowania po zasobach globalnej sieci. Program bardzo dobrze blokuje wyskakujace okienka na wszystkich witrynach internetowych. Ad Muncher potrafi również usunąc reklamy z tak popularnych programów jak: ICQ, Morpheus, Kazaa, Grokster, Opera, iMesh, BearShare, LimeWire. Program działa jak serwer proxy, wszsytkie wychodzące polecenia z PC przechodzą przez Ad Muncher-a i to własnie ten program decyduje co ma pokazywac na stronach www oraz w komunikatorach. Juz po zainstalowaniu maleje ilośc wyświetlanych reklam na stronach internetowych. Program posaida równiez możliwość blokowania różnych czynności takich jak np.: dodawanie automatyczne bez naszej wiedzy strony do Ulubionych, pojawień się posłańca w systemach NT, oraz przed zmianą koloru pasków przewijania i ładowaniu się muzyke w tle podczas ładowaniu strony.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Proponuje zainstalować adblocka

https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/10

Zajmuje ok 80KB. (to nie dodatkowa aplikacja tylko malutki dodatek do przeglądarki, więc nie obciąża systemu)

Oto mój zestaw filtrów
    Code:

[Adblock]
    *hit.gemius.pl*
    *gemius*
    *.gemius.*
    *.tradedoubler.*
    *tradedoubler*
    *ads"
    *adocean"
    *.hit.*
    *reklama*
    *adv.wp*
    *adclick*
    *googlesyndication*
    *google-analytics*
    *hub.com*
    *stat.pl*
    */ad/*
    *mediainter*
    *.itrack.*
    */ads.*
    *doubleclick*
    *adocean*
    *adsearch*
    */adv*
    *adfetch*
    *adserver*
    *clickad*
    *sirius*
    */rek*
    */ads*
    *boksy.*
    *fastclick*
    *//ad.media*
    *cpvfeed*
    http://stat.4u.pl*

Wystarczy skopiować to do pliku *.txt i Adblocku dać na "import filters"
    O namolnych reklamach zapomniałem juz dawno :)
  • Poziom 21  
    Tak, tylko głównie chodzi mi o popupy flash
  • Poziom 21  
    Ja nie mam ŻADNYCH popupów. :)
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Bez instalowania czegokolwiek:
    Blokujemy ActiveX, skrypty i nic nam nie przeszkadza.
    Z instalowaniem: Tak jak pisali koledzy, lub - to co ja preferuję:
    Instalacja Avant Browesr http://www.avantbrowser.com/
    Jest to przeglądarka, która instaluje się obok Internet Explorera (w zasadzie nie tyle samodzielna przeglądarka - korzysta z IE) umożliwia blokadę tych wszystkich rzeczy o których piszesz i nie tylko.
    Ja używam jej od lat. Jest po polsku, otwiera okienka w zakładkach... a co ja będę ją tu zachwalał, chcesz spróbuj.
  • Poziom 21  
    Kiedyś też jej używałem, nawet dobra była, ale potem była Mozilla i teraz się już do tego Firefoxa przyzwyczaiłem. Sprawdzam wtyczkę _DAMIAN_'a i jak narazie dobrze sobie radzi.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    Po pierwsze Firefox 2

Po drugie ADBlock Plus (wtyczka)
    Po trzecie Flash Block (wtyczka)

Reklamy flash wyskakuja w formie przexroczystgo okienka.. wystarczy kliknąć "Usun ta animacje" i juz nie ma tej reklamy :)
  • Poziom 14  
    _Damian_ Wszystko ładnie, pięknie tylko po zastosowaniu Twojego zestawu reguł przestała mi działać poczta na interia.pl! Wywaliłem ten zestaw i działa znowu.
  • Poziom 20  
    radek68 napisał:
    Bez instalowania czegokolwiek:
    Blokujemy ActiveX, skrypty i nic nam nie przeszkadza.
    Z instalowaniem: Tak jak pisali koledzy, lub - to co ja preferuję:
    Instalacja Avant Browesr http://www.avantbrowser.com/
    Jest to przeglądarka, która instaluje się obok Internet Explorera (w zasadzie nie tyle samodzielna przeglądarka - korzysta z IE) umożliwia blokadę tych wszystkich rzeczy o których piszesz i nie tylko.
    Ja używam jej od lat. Jest po polsku, otwiera okienka w zakładkach... a co ja będę ją tu zachwalał, chcesz spróbuj.

Tylko zwróć uwagę że po takiej kuracji (wyłączanie skryptów), część stron nie będzie działać poprawnie, chociażby opartych na AJAX-ie
  • Poziom 14  
    Już ustaliłem. Za niedziałanie poczty na interii odpowiada "*/rek*". Po usunięciu tej linijki wszystko gra.
  • Poziom 20  
    matel001 napisał:
    Tylko zwróć uwagę że po takiej kuracji (wyłączanie skryptów), część stron nie będzie działać poprawnie, chociażby opartych na AJAX-ie

No coś za coś. Albo mamy fajne, spokojne, statyczne strony, bez animacji, reklam, muzyki, albo nie...

Bo bez instalacji ADBlocka czy innych rzeczy to się inaczej NIE da.
    A jak instalujemy to owszem. Dlatego popieram to co napisali przedmówcy, sam osobiście preferując AvantBrowsera...
    Tak wyglada jego menu narzędzia:

Reklamy we Flashu - jak sobie z nimi poradzić?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam, nie wiem po co blokować JavaScript - dobrze skonfigurowany AdBlock czy też Opera po prostu odpowiednich skryptów reklamowych nie włączy (w większości stron są to pobierane z zewnątrz pliki .js, wystarczy tylko je zablokować, albo zawartość jaką wyświetlają), a reszta będzie działać. Osobiście używam Opery i nie mam żadnych reklam.

Dodatkowo mam zablokowane wszystkie wtyczki (flash, itd.) - po co mieć je włączone, skoro w 99% wyświetlają reklamy. Opera ma "Preferencje dla witryny", więc dla stron gdzie flash jest potrzebny (YouTube, itd.) wtyczki mam oddzielnie włączone.

Odradzam korzystanie z nakładek na IE, bo pod ładnymi skórkami kryje się wciąż ten sam program, nazywany przez niektórych przeglądarką.

Pozdrawiam, Krzysztof.
  • Poziom 21  
    Grzegorz S. napisał:
    Już ustaliłem. Za niedziałanie poczty na interii odpowiada "*/rek*". Po usunięciu tej linijki wszystko gra.

Proponuję zmienić ten filtr na
    Code:

*//rek.*

W ten sposób działa poczta na interii (sprawdzałem) i pozbywamy sie reklam na Wirtualnej Polsce (reklamy zaczynają się od adresu http://rek.www.wp.pl/blabla stąd był ten filtr)
  • Poziom 8  
    Sory za odgrzewanie kotleta ale...
    Niedawno wszyscy zauważyli zapewne, że AdMuncher ma zablokowaną licencję KŚ, która była darmowa :)

W związku z tym szukając alternatywy trafiłem na program AdFender (.com)
    Program jest darmowy ale radzi sobie bardzo dobrze. Po instalacji trzeba w opcjach włączyć polskie filtry i to tyle. Obsługuje większość popularnych przeglądarek. Jest leciutki dla systemu. AdFender blokuje reklamy i to jego główna cecha ale blokuje niechciane ciasteczka które mogą zagrozić naszemu bezpieczeństwu.

Myślę, że jest to dobra damowa alternatywa dla AdMuncher'a.