Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radmor 5102 czy 5102 te

04 Sie 2007 16:09 8140 6
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich,to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość.
    Zacznę może od początku :).Posiadam Radmora 5102 TE. A chciałbym mieć 5100 lub 5102. I tu moje pytanie, a własciwie kilka pytań.
    Czy mozna przerobić 5102 te na 5100, właściwie interesowała by mnie tylko przeróbka w postaci usunięcia płytki z diodami i wstawienie wskaźników wychyłowych,czy to dużo roboty i czy w ogóle się opłaca. Czy też lepiej sprzedać tego Radmora i poszukać od razu 5102 lub 5100.Boje się że kupie coś gorszego niż mam. Czy też odpuścić sobie te wskaźniki i poprzestać natym co mam wymieniając jedynie wszystkie kondensatory elektrolityczne.
    Proszę o odpowiedź i z góry przepraszam jeżeli umieściłem post w złym dziale. Pozdrawiam wszystkich.
  • Poziom 19  
    Witam

No więc po kolei, najpierw wymienię różnice pomiędzy Radmorami 5100 a 5102. Radmor 5100 nie ma włącznika "kontur" oraz ma włącznik "-12db" natomiast 5102 ma juz funkcje "kontur" oraz włącznik ale "-20db" ( jeśli dla kogoś to stanowi różnice te 8db ) Różnią się również programatory. 5100 ma programator oparty na żarówkach co moim zdaniem lepiej sie prezentuje od programatora diodowego. Ostatnią różnicą jest przedni panel oraz górna obudowa drewniana. 5100 ma panel o bodajże 2cm dłuższe od 5102 oraz obudowa drewniana w 5100 łączy się z boczkami a w 5102 góra oraz boki są osobnymi częściami. Teraz wymienię różnice między 5102 a 5102-te Radmor 5102-te ma wejście pod korektor montowane fabrycznie, natomiast 5102 takowego nie ma. Różnią się również głowice UKF 5102-te ma łatwiejszą do przestrojenia. Różnią się również tym że 5102 ma wskaźniki zamiast diód dostrajania radia. Miałem wszystkie 3 Radmory i najładniejszy i najlepszy jest 5100 już pisze dlaczego. Były najdokładniej wykonywane. Pierwsze radmorki miały tranzystory 2N3055 firmy Thoshiba a późniejsze miały już nędzne Tungsram-y Były również montowane na japońskich kondensatorach trochę wytrzymalszych od polskiej Elwy. Moim zdaniem w ogóle nie opłaca się to co chcesz zrobić. Musisz wymienić przedni panel a takie na allegro ( jeśli są bo bywają rzadko...) kosztują około 50zł do tego wskaźniki od radia ( nigdy nie widziałem sprzedawanych na sztuki ) więc za komplet sprzedawcy życzą sobie zazwyczaj od 40 do 50zł a na dodatek przypomniałem sobie teraz że są duże różnicę w szkieletach radmora 5102 oraz 5102-te polegające właśnie na otworach pod wskaźniki... Na upartego może dało by się coś tam podpiłować i dopasować. Brakuje jeszcze płytki ( w tej chwili nie pamiętam oznaczeń ) na której są zamontowane żarówki od podświetlenia wskaźników. no i żarówki. ( u mnie w sklepie za jedną żarówkę płace 5zł czyli razem 25zł ). Twój radmor jest wart nie więcej jak 150zł więc sam sobie to przekalkuluj i popatrz czy to się opłaca. Największym problemem mogą być te otwory w szkielecie radmora pod wskaźniki.
    Pozdrawiam Barni Gdynia :)
  • Poziom 10  
    No sam nie wiem. po prostu chciałbym mieć Radmora z tymi wskaźnikami.jesli chodzi o otwory w szkielecie to wydaje mi się że te co są obecnie będą pasowały idealnie. Mówię to na podstawie tego że ten wskaźnik który jest ,a konkretnie plastki w którym osadzony jest wskaźnik pasuje bez żadnych przeróbek w otwory w obudowie. Tak mi się wydaje. Zresztą spójrz sam ta to zdjęcie.Na lewo od obecnego wskaźnika jest otwór gotowy,a na prawo należałby wyjąć płytkę z diodami i wsadzić że wskaźnikami. o ole oczywiście ta płytka jest ze wskaźnikami razem bo tego już to ja nie wiem.

https://obrazki.elektroda.pl/83_1186244094.jpg
  • Poziom 16  
    Odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: chcesz radmora słuchać czy go oglądać? Odpuść sobie Allegro jeśli chodzi o zakup np 5100 czy 5102 (jeśli się na któryś z tych zdecydujesz) bo sprzęty te są składane 1 z 10 i trrzeba by je dokładnie przejżeć-poszukaj lepiej wśród znajomych. Najlepiej zostaw TE i nic w tym kierunku nie rób (mówię o zakupie czy pseudotunningu)
    Radmor 5102te brzmi tak samo dobrze jak 5102 i dodatkowo możesz podpiąć korektor
  • Poziom 10  
    BRAVO11 napisał:
    Odpowiedz sobie na podstawowe pytanie: chcesz radmora słuchać czy go oglądać? Odpuść sobie Allegro jeśli chodzi o zakup np 5100 czy 5102 (jeśli się na któryś z tych zdecydujesz) bo sprzęty te są składane 1 z 10 i trrzeba by je dokładnie przejżeć-poszukaj lepiej wśród znajomych. Najlepiej zostaw TE i nic w tym kierunku nie rób (mówię o zakupie czy pseudotunningu)
    Radmor 5102te brzmi tak samo dobrze jak 5102 i dodatkowo możesz podpiąć korektor

Chce go słuchać i jestem zdecydowanie przeciwny pseudotunningowi, po prostu 5100 lub 5102 bardziej mi się podoba wizualnie,wobec powyższego pomyślę o sprzedaniu tego i poszukam wśród znajomych chociaż to będzie trudne. Bo mało kto chce się pozbyć Radmora.

Pozdrawiam wszystkich
  • Poziom 16  
    Witam

„Przeróbka” Radmora z modelu 5102TE na 5102 jest wg mnie bez sensu i się nie opłaca. Jeżeli chcesz koniecznie posiadać model 5102 to po prostu kup taki egzemplarz.

Sam posiadam cztery sztuki dwa 5102 i dwa 5102TE w brzmieniu ich raczej różnicy nie zauważysz. Fakt model 5102 wizualne jest znacznie ładniejszy a szczególnie z wskaźnikami japońskimi.

Można także „upolować” takiego Radmorka (5102) na Allegro ale ceny raczej nie zachęcają do kupna.
  • Poziom 11  
    Przerobiłem radmora 5102TE na 5102. Koszty były takie jak pisze BARNI_GDYNIA. Panel czołowy srebrny (najdroższy z tej inwestycji i ciężko dostać), wskaźniki i szkielet obudowy na pięć okienek z płytką na żarówki to wydatek ok.140zł. Są też przy takiej przekładce niewielkie problemy z zamocowaniem sensorów oraz w okablowaniu- podświetlenie, działanie wskaźników mocy. Bardziej zależało mi na przyjemności "grzebania" przy tym sprzęcie i porównania efektu wizualnego czarny 5102 - takiego mam fabrycznego i srebrny 5102.