Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulacja drzwiczek lodówki SILESIA

06 Sie 2007 22:22 5027 9
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie

Dziś założyłam nową uszczelkę na drzwiczki lodówki marki SILESIA i nie mogę zamknąć drzwiczek. Co mam zrobić, jak ją dopasować ? Jak wyregulować drzwiczki ?
    Wymiary uszczelki lodówki to 54X104 (o ile dobrze pamiętam). Na górze lodówki znajduje się blat przymocowany fabrycznie.

Uprzejmie proszę o rady :) Będę wdzięczna :)

Pozdrawiam
    kalambur_ka :)
  • Relpol przekaźniki
  • Specjalista AGD
    Ten blat powinien być ściągany, a pod nim element mocujący zawiasu.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 24  
    napewno kupiles uszczelki produkcji "chałupniczej" -one sa nowe gorsze od starych oryginalnych. szkoda pieniedzy i nerwów.
  • Poziom 9  
    nie no w sklepie agd kupiłam

Dodano po 1 [minuty]:

tego balatu się nie da ściągnąć :(
  • Poziom 11  
    witam

najpierw trzeba sprawdzić czy drzwi nie blokuje zacięty wył.światła w bloku z termostatem lub czy drzwi nie odpycha wybrzuszona blacha dolna obudowy-listwa progowa/często wypływająca woda powoduje korozję/.
    natomiast nowy rant uszczelki pionowej krawędzi przy zawiasie-to co w momencie otwierania drzwi ślizga się po krawędzi obudowy warto zwilżyć zwykłem olejem do smażenia aby uszczelka się nie podwijała .jeśli to wszystko będzie spełnione drzwi się zamkną i trzeba je tak docisnąć aby nigdzie nie było szpary i w tej pozycji np.plastrem przylepić pasek między obudową i drzwiami tak by się nie otwierały.w tej pozycji powinno się nie otwierać drzwi przez min.24 godz.na pewno pomoże nagrzanie wtedy uszczelki na całymobwodzie np.suzsrką do włosów by była miękka i plastyczna a później aby w tej pozycji ostygła i dopasowała się do płaszczyzny.cierpliwość i powtórzenie tych czynności w razie pierwszej nieudanej próby na pewno zakończą się sukcesem.

powodzenia
  • Poziom 9  
    Uszczelka przy zawiasach nadal się podwija w środkowej części. Na górze i na dole -OK.
    Drzwi od strony uchwytu: szpara tworząca nieszczelność poszerza się od góry do dołu. Podgrzewanie i zaplastrowanie -nawet gdy lodówka leży pod kątem 70 st. co powoduje że drzwi same dają dodatkowy nacisk na uszczelkę- dało tyle ,że na dole na odcinku ok 30 cm nadal jest niewielka szpara.
    Czy to podgrzanie musi być bardzo intensywne-podgrzewam ok 40 sek w jednym miejscu. Boję się że przegrzeję gumę.
    A może problem tkwi w samym założeniu uszczelki- bardziej lub mniej wysunięta z ramki do której jest przykręcona ?
    Ps. w samym korpusie lodówki metalowy rant na dole minimalnie odstaje (ok 1mm), ale to chyba nie jest źródłem problemu.
  • Poziom 24  
    wywal to na złom bo szkoda nerwów
  • Poziom 36  
    ->Kalambur_ka
    Możliwe, że uszczelka była złożona w magazynie i się zdeformowała...
    (Ile kosztowała, czy jest metka producenta i data produkcji ?)
    Napisz, co sie stało z poprzednią uszczelką :
    Może da się ją założyć powtórnie, a nowa do wymiany (reklamacja)
    lub prostowania luzem - poza lodówką.
    Na szczęście można wymienić samą uszczelkę - w obecnych też można,
    ale razem z drzwiami...
    Silesia to lodówka bardzo trwała, nie to co obecnie - nie wyrzucaj jej
    z powodu uszczelki.
    Silesia Tuning: rozruch na bazie przekaźnika R15 na kablu
    i wyłącznik oświetlenia na mikroswitchu w obudowie starego wyłącznika.
    Oba elementy prawie niedostępne i awaryjne, po przeróbce nie do zepsucia.
  • Poziom 24  
    Cytat:
    Silesia Tuning: rozruch na bazie przekaźnika R15 na kablu
    i wyłącznik oświetlenia na mikroswitchu w obudowie starego wyłącznika.
    Oba elementy prawie niedostępne i awaryjne, po przeróbce nie do zepsucia.

ot sie tuner znalazł
  • Poziom 33  
    Uszczelek nie smarujemy żadnymi olejami.To prosta droga na śmietnik.Smarować trzeba ale wazeliną kosmetyczną,techniczną ew.krem Nivea(z braku laku).Niestety potwierdzam beznadziejną jakość uszczelek nowych.Temat nie do przeskoczenia.Wymienia się tylko z powodzeniem uszczelki do ruskich lodówek i to oryginalne ruskie.
    Uszczelkę podgrzej wrzątkiem polewanym z góry wzdłuż uszczelki i gdzie się tylko da.Następnie połóż lodówkę na plecach dociśnij drzwi z całej siły i postaw na nich ze 20 kg na parę godzin.
    Efekt i tak będzie mierny ale nic więcej nie zdziałasz.
    Ściankę górną ściąga się do tyłu ale na to trzeba czasem połamać ją w drobny mak.Mocowanie górnego zawiasu od góry pod ścianką.
    Powodzenia.
    (ja bym to wy....... na złom)