Witam. Od jakiegos czasu zaczely pojawiac sie problemy z moim komputerem.
Problemy maja nastepujace objawy:
- podczas pracy komputer nagle zawiesza sie (przestaje dzialac myszka i inne funkcje, nie dziala klawiatura itp), trwa to kilka sekund poczym komputer resetuje sie i dale dziala normalnie,
- podczas pracy na monitorze nagle wyswietla sie niebieski ekran zapisany caly tekstem, jednak tak szybko znika ze nie jestem w stanie przeczytac czym jest zapisany, po zniknieciu komunikatu komputer sie resetuje i pracuje dalej normalnie
- podczas pracy komputer zawiesza sie jednak dalej nic sie niedzieje. Po zresetowaniu przyciskiem na obudowie komputer nie uruchamia sie prawidlowo. Na obudowie zapala sie kontrolka zasilania, kontrolka dysku mignie kilka razy i dalej komputer stoi w miejscu. Nic sie nie dzieje. Kontrolka na monitorze miga na pomaranczowo co oznacza ze do monitora nie dociera sygnal.
W ostatnim przypadku ponowne resetowanie komputera nic nie pomaga. Pare razy rozbieralem obudowe komputera ale nic konkretnego nie zdzialalem. Posprawdzalem polaczenia kabli i na tym konczy sie moja wiedza o komputerach. Zazwyczaj jest tak ze kilka prob ponownego wlaczenia wkoncu przynosi sukces i komputer sie uruchamia. Czasem uda sie to dopiero na nastepny dzien.
Bylbym wdzieczny za jakies sugestie lub porady co mozna zrobic aby znalezc przyczyne takich problemow.
Pozdrawiam.
Problemy maja nastepujace objawy:
- podczas pracy komputer nagle zawiesza sie (przestaje dzialac myszka i inne funkcje, nie dziala klawiatura itp), trwa to kilka sekund poczym komputer resetuje sie i dale dziala normalnie,
- podczas pracy na monitorze nagle wyswietla sie niebieski ekran zapisany caly tekstem, jednak tak szybko znika ze nie jestem w stanie przeczytac czym jest zapisany, po zniknieciu komunikatu komputer sie resetuje i pracuje dalej normalnie
- podczas pracy komputer zawiesza sie jednak dalej nic sie niedzieje. Po zresetowaniu przyciskiem na obudowie komputer nie uruchamia sie prawidlowo. Na obudowie zapala sie kontrolka zasilania, kontrolka dysku mignie kilka razy i dalej komputer stoi w miejscu. Nic sie nie dzieje. Kontrolka na monitorze miga na pomaranczowo co oznacza ze do monitora nie dociera sygnal.
W ostatnim przypadku ponowne resetowanie komputera nic nie pomaga. Pare razy rozbieralem obudowe komputera ale nic konkretnego nie zdzialalem. Posprawdzalem polaczenia kabli i na tym konczy sie moja wiedza o komputerach. Zazwyczaj jest tak ze kilka prob ponownego wlaczenia wkoncu przynosi sukces i komputer sie uruchamia. Czasem uda sie to dopiero na nastepny dzien.
Bylbym wdzieczny za jakies sugestie lub porady co mozna zrobic aby znalezc przyczyne takich problemow.
Pozdrawiam.