Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio do Mercedesa czy coś współpracuje ze sterowaniem w kierownicy

29 Sie 2007 01:02 3959 7
  • Poziom 9  
    Witam jestem kompletnym laikiem wiec pragne uzyskac info czy istnieje mozliwosc podpiecia dowolnego (nie fabrycznego) radia pod mercedesowskie kable tak zeby hulalo sterowanie z kierownicy??albo czy istnieje jakis "interface" czy jakos tak--- :D----- ktory mozna jedna strona wpiac w do mercedowskiego kaseciaka be3100,a druga do jakiegos odtwarzacza mp3. Na niemieckich stronach mercedesa znalazlem (CHYBA, bo kiepsko u mnie ze szprechaniem) jakies info dotyczace mozliwosci podpiecia ipoda do radia, ale dotyczy to chyba nowych samochodow.
  • Poziom 43  
    Niestety. Inne radio niż fabryczne nie będzie sterowane z kierownicy i to musi być model z danej serii. Są firmy które produkują interface pomiędzy dane auto a inne radio ale nie słyszałem by któraś robiła to do Mercedesa. Również nie słyszałem by ktoś robił emulator zmieniarki żeby uaktywniło się wejście liniowe z wejścia zmieniarki o ile ten model nie jest przypadkiem na światłowodzie bo wtedy to już kompletna klapa. Pozostaje Ci dokupienie zmieniarki do tego radia lub zmiana radia na inne z tej serii które było na CD, o MP3 zapomnij, podobnie jak o płytach CDRW, CDRy jeszcze jakoś idą. Po prosty Mercedes nie chańbił a raczej bardzo późnio się schańbił sprzętem z MP3. Jak produkowano te auta to o IPodach jeszcze nie myślano. Owszem, możliwa jest przeróbka radia ale to zrobić musi naprawdę dobry fachowiec który zna Beckera bo to bardzo zaawansowny sprzęt wyprzedzający technologią nawet japońców choć tego po nim nie widać. Choć tak sobie teraz myślę, o ile dobrze kojarzę to ten Becker chodził ze zmieniarką którą produkowała Alpina w swoim protokole komunikacji a kiedyś widziałem chyba projekt emulatora takiej zmieniarki do wejścia liniowego ale głowy za to nie dam.

SławeK
  • Poziom 9  
    a ktora zmieniarka (mercedesowska) bedzie hulac z radiem BE 3100:
    - CX-CP2610ZF
    - MC 3296
    - MC 3330
    - MC 3010
    - MC 3198
    - MC 3194
    - MC 3030
    - BECKER SILVERSTONE 2630, 2640, 2660 ??
    I czy wszystkie czytaja wypalane płytki??
    W radiu niesety swiatlowod!! Samochod to CLK W208 2000rok.
  • Poziom 43  
    Jeśli to radio nie ma światłowodu to napewno chodzić będzie MC3194(chyba 3198, 3296 bo one różnią się gniazdami) i podobne a z tej listy to napewno nie będzie działąć z tym radiem seria Silverstone bo to inny standard (podobny do Unilink Sony) i napewno nie będzie działać MC3010 bo to zmieniarka na swiatłowodzie do radii z nim. Do tego radia można dopasować niektóre zmieniarki Alpine bo to ten standard.
    A co do wypalanych płytek to zależy, jeśli wypalone poprawnie na dobrym nośniku to będzie czytać ale napewno nie tak dobrze jak czytają gówniane płytki chińskie radia (tylko krótko czytają).

SławeK
  • Poziom 9  
    ale tak jak powiedzialem w radiu jest wejscie na swiatlowod!!
  • Poziom 43  
    W takim razie napewno wszystkie ze światłowodem a napewno MC3010 bo pamiętam że tam właśnie z tym chodzi.

SławeK
  • Poziom 9  
    tyle ze napewno MC3010 jest strasznie droga!! pozostale mozna wydrzec za polowe jej ceny!! Wiec ktore z wymienionych wczesniej to rozniez pewniaki?? PZDR
  • Poziom 27  
    Tylko mc 3010 i mc 3198 chodzą z tym radiem.