Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wykonam płytki PCB, pojedyńcze sztuki lub małe serie.

darrrrek 05 Wrz 2007 21:45 3486 22
  • #1 05 Wrz 2007 21:45
    darrrrek
    Poziom 22  

Witam !

Wykonuje płytki PCB metodą fotochemiczną, jednostronne, wiercenie.
    Mogę także wykonać montaż elementów, oraz zaprojektować PCB według schematu.

Ceny:
    0,20 zł za 1cm2 i taniej, zależne jest to od projektu, zatem jesli jest ktos zainteresowany prosze o przeslanie projektu a ja odpowiem za ile moge wykonac plytke. Przy wiekszej ilosci schodze znacznie z ceną.

Pytania prosze przesyłac na PW lub maila: darrrrek(malpa)interia.pl

• #2 05 Wrz 2007 22:34
    neo_dc
    Poziom 32  

A jakiś cenniczek, koszty wysyłki itp, itd ?

• #4 05 Wrz 2007 22:47
    darrrrek
    Poziom 22  

0.20 zł za 1 cm2 bez cynowania, z wierceniem
    0.25 zł za 1 cm2 z cynowaniem + wiercenie
    0.18 zł za 1 cm2 bez wiercenia, bez cynowania

• #5 05 Wrz 2007 22:52
    Matizz
    Poziom 18  

czym cynujesz płytki?
    wykonujesz też nadruki warstwy elementów?

• #6 05 Wrz 2007 23:05
    darrrrek
    Poziom 22  

Warstwe opisową moge robic ale dopiero za okolo 2-3 tygodnie. Jednak nie była by ona robiona na tej zasadzie co w fabrycznych płytkach, opis byłby wywołaną emulsją koloru niebieskawego. Nie posiadam sita do wykonywania warstwy opisowej białą farbą.

Cynowanie chemiczne

Dodano po 2 [minuty]:

w niedalekiej przyszłości bede tez wykonywał płytki dwustronne bez metalizacji.

• #7 06 Wrz 2007 01:28
    elektryk
    Poziom 42  

A gdzie kolega na mapie sie znajduje?

• #8 06 Wrz 2007 08:46
    markosik20
    Poziom 33  

Cytat:
    scieżki minimum 2mils, pady minimum 60 mils

Nie przesadziłeś z tymi 2milsami? :wink: Firmy specjalizujące się nie chcą schodzić poniżej 6mils a niektóre nawet 10 :wink: Rozumiem że 2mils to minimalna szerokość scieżki i odstęp między nimi?

• #9 06 Wrz 2007 12:56
    darrrrek
    Poziom 22  

Cytat:
    Nie przesadziłeś z tymi 2milsami? Wink Firmy specjalizujące się nie chcą schodzić poniżej 6mils a niektóre nawet 10 Wink Rozumiem że 2mils to minimalna szerokość scieżki i odstęp między nimi?

Nie przesadzilem :) zrobilem testy jak to wychodzi i jest OK, mysle ze nawet 1 mils by wyszedł. Co do pytania, minimum 2 milsy a 4 milsy przerwy pomiedzy sciezkami.

• #10 06 Wrz 2007 16:03
    ziomal_87
    Poziom 18  

darrrrek napisał:
    Witam !

Wykonuje płytki PCB metodą fotochemiczną, jednostronne, cynowanie, wiercenie, scieżki minimum 2mils, pady minimum 60 mils.

pozwolisz ze Cie wysmieje? nawet jesli to ma sie skonczyc warnem lub banem dla mnie.....
    <hahahahahahahahahaha> rotfl LOL i OMG to nie ta bajka chyba Ci sie milsy z mm pomylily :P albo skoro twierdzisz ze dajesz rade pokaz foto tego!!

• #11 06 Wrz 2007 17:06
    aelektronik
    Poziom 12  

1 mils to fizycznie niemożliwe ze względu na grubość miedzi i podtrawienia. Twierdzisz że wytrawisz ścieżki 0,0254 mm z izolacją 0,1mm
    Jesteś pewien że bezbłędnie wytrawisz dziesięcio centymetrową magistralę 8 bitową z dokładnością do 2 milsów??
    Cena też nie powalająca. 25zł /dm to standard (< 1dm) z dokumentacją,powierceniem,soldermaską, opisami i fakturką :]

Może Ziomal za ostro pojechał ale ma rację :(

• #12 06 Wrz 2007 22:56
    darrrrek
    Poziom 22  

aelektronik napisał:

Cena też nie powalająca. 25zł /dm to standard (< 1dm) z dokumentacją,powierceniem,soldermaską, opisami i fakturką :]

Chetnie poznam tą firme :) najtansza jaką znam oferuje to w cenie 50 zł brutto.

Dodano po 3 [minuty]:

poza tym nie rozumiem komentarzy :) ktos kto jest zainteresowany podepnie sie prywatnie, i sie dogadam. Na zainteresowanie nie narzekam a wszystkie wypowiedzi tutaj ignoruje wiec szkoda trudu :)

Pozdro

• #13 07 Wrz 2007 10:37
    neo_dc
    Poziom 32  

plytka 001.jpg jest 2 mils - widać po prawej takie jakby wzory testowe...

mi się podobają ogólnie, tylko cena troszkę duża ( jak dla mnie, amatora ), ale jak ktoś robi kilka/kilkanaście płytek albo jedną dużą i skomplikowaną to wydaje się ok :)

Dobra koniec tematu :)

• #14 07 Wrz 2007 11:28
    mcoola
    Poziom 19  

A koszty wysyłki? Skad jestes?

• #15 07 Wrz 2007 14:31
    ziomal_87
    Poziom 18  

Ok prosze zrób test dla mnie i wyslij zeskanowana plytke tu na elke w jakosci 600dpi. Jezeli sie uda to na milion procent bedziesz miec duza klientele. Dolaczam plik z projektem. Jesli szkoda Ci materialu to ja zaplace za wykonanie tego (w razie co wycena na PW).... plytka jest malych wymiarow w formacie gerber wysokosc to 180mils(kontrolnie) format zapisu 2:4 Angielski

• #16 08 Wrz 2007 00:35
    darrrrek
    Poziom 22  

ziomal_87 jesli jest to mozliwe, przeslij plik w formacie PDF, wydrukuj go PDFCreatorem, lub PCB. Mam problem z jego otwarciem.

Jestem z Oświęcimia, cena wysyłki zalezy juz jedynie od Was (priorytet, ekonomiczna,jako paczka, list...itd).

Dodano po 22 [minuty]:

dobra juz mam w PDF'ie, sam jestem ciekaw jak to wyjdzie, ale test zrobie dopiero jak bede miał kilka swoich płytek do wywołania, bo laminaty mam w kawałkach 20x20(juz pokryte emulsją swiatłoczułą) i szkoda marnowac dla płytki 5mmx7mm. Chyba ze ktos posiada schemat PCB fajnego zestawu uruchomieniowego dla Atmegi8/16/32 ?? na płytce jednostronnej to wtedy moge test wykonac gdzies obok na laminacie.

• #17 08 Wrz 2007 08:50
    dulin7
    Poziom 16  

a na jakiej grubosci(grugosc miedzi) laminacie to robisz??
    Czy jest mozliwosc wykonania solder maski??
    Pozdrawiam!!!

• #18 08 Wrz 2007 22:49
    darrrrek
    Poziom 22  

niestety bez solder maski
    grubosc laminatu 1,5mm FR4 (szklano epoksydowy)
    grubosc miedzi 35 um

Jutro wyjezdam na 2 tygodnie ! nie bede do powrotu odpisywał

• #19 09 Wrz 2007 11:37
    kafka
    Poziom 22  

A czym cynujesz te płytki? Chyba nie odpowiedziałeś...

• #20 09 Wrz 2007 13:13
    darrrrek
    Poziom 22  

darrrrek napisał:

Cynowanie chemiczne

• #21 09 Wrz 2007 14:34
    dulin7
    Poziom 16  

A czy na specjalne zamowienie da sie zrobic na laminacie z miedzia ok 100um?? bo te 35 to malo takie pospolite maja chyba 70um??
    Pozdrawiam!!!

• #22 09 Wrz 2007 14:40
    ziomal_87
    Poziom 18  

Maski mozna nabyc u petersa http://www.peters.de/ tyle, ze w ilosciach produkcyjnych ;p

Zdania zaczynamy z wielkiej litery.
    Proszę w swoich wypowiedziach używać polskich znaków diakrytycznych - ą, ę, ś, ł itd.
    Przed "że" stawiamy przecinek ;)
    [_P_]

=====
    Z wielka checia bym mogl uzywac ą, ę, ś, ł itd. tyle ze pracuje na takim a nie innym sprzecie w pracy gdzie nie ma oto tych liter polskiego alfabetu. A praw administratora brak ;p wiem ze to niechlujnie wyglada. przecinki i wielkie litery zgoda bo to czyste niedbalstwo, zaraz je poprawiam :P

• #23 26 Wrz 2007 19:57
    darrrrek
    Poziom 22  

Witam, wrócilem z wyjazdu. Zainteresowanych zapraszam na PW lub maila.