logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Błąd 242 w Bascom przy wywołaniu funkcji Busy - co robię źle?

kafka 15 Lis 2003 22:13 1912 1
REKLAMA
  • #1 401340
    kafka
    Poziom 22  
    Posty: 662
    Ocena: 17
    Nie wiem, co robię Ÿle, ale cały czas wyskakuje mi ten błšd.

    banalny programik:

    ...
    dim A as byte
    declare function Busy as byte
    ...

    ...
    function Busy as byte
    Busy=1
    end function
    ...

    ...
    c=busy

    no i błšd...
  • REKLAMA
  • #2 404102
    MichalKl
    Poziom 16  
    Posty: 258
    Pomógł: 8
    Ocena: 5
    Witam.

    Dim A As Byte
    Dim C As Byte

    Declare Function Busy(byval A As Byte) As Byte

    C = Busy(a)

    Function Busy(byval A As Byte) As Byte
    Busy=1
    end function

    Troche zamotane ale dziala.
    Teraz c mozna dowolnie uzywac :)
REKLAMA