Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sieć wifi na jakiej częstotliwości najlepiej ?

18 Wrz 2007 21:31 22027 9
 • Poziom 25  
  witam

  Mam router wifi z modemem który służy mi jako punkt dostępowy do internetu .
  Którego kanału do połączenia AP>komputer najlepiej używać w domu ? jest jakaś różnica ?

  pozdrawiam
 • Poziom 22  
  Biorąc pod uwagę że urządzenia są strojone na najlepsze parametry nadawania i odbioru na środek pasma to wydaje się że któryś z kanałów środkowych. Trzeba też zeskanować eter i wybrać taki kanał na którym nie ma sygnałow z jakiś innych sieci.
 • Poziom 27  
  Najlepsze są początkowe kanały (im mniejsza częstotliwość, tym słabiej ją tłumią przeszkody) pod warunkiem że jest czysty eter.
 • Poziom 21  
  A jak masz sąsiada, który też ma router (np. neostrada-livebox), to trzeba kombinować, żeby się wstrzelić w te kanały, które najmniej interferują z sąsiadem. Ewentualnie dogadać się z nim, żeby przestawił swój kanał na inny. Najlepiej żeby odstęp między "zajętymi" kanałami był ok 5-ciu.
  U mnie ktoś ma neostradę na kanale 10 (chyba wszystkie te livebox-y tak mają?), i najlepsze efekty (poniżej 20% ramek odebranych z błędem) uzyskałem ustawiając u siebie kanał 5. Na niektórych kanałach miałem 2 razy więcej ramek z błędem niż poprawnych ;) Statystykę ramek z błędem/bez możesz sobie oglądać na oprogramowaniu do karty
 • Poziom 10  
  A czym można dobrze zeskanować sieć. Polećcie jakiś fajny programik do skanowania sieci.
 • Poziom 26  
  Jeżeli urządzenia trzymają normy to wystarcza 4 kanały odstępu ...
 • Poziom 12  
  geniusm: 4 kanały odstępu to w dużej liczbie przypadków marzenie. W naszych realiach (blokowiska) pasmo 2,4 ( najpopularniejsze i tanie urządzenia) jest tak zaśmiecone że szkoda mówić. O czym na pewno wiesz i nie raz doświadczyłeś.
 • Poziom 26  
  wybacz- mieszkam na wsi więc nie jestem obeznany w temacie :D

  aczkolwiek pojawiające się ostatnio coraz gęściej sieci sprawiają że ciężko znaleźć wolny kanał

  ja wiem że 4 kanały to ciężko uzyskać, napisałem jedynie że 4 kanały to norma żeby nie mieć zakłóceń.

  tyle tylko że w mieście - w bloku - jeżeli ktoś chce sobie podzielić neo na lapka za pomocą AP z fabryczną antenką to zauważ że ten sygnał nie przebije się dalej niż piętro w dół i piętro w górę ( i na boki ). Trzeba tylko odpowiednio dobrać kanały żeby się sąsiadujące AP nie zakłócały ( jak w GSM ) oraz moc i czułość - tyle żeby mieć dobry sygnał w całym domu.