Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon Technics RS-TR979 - Wyłącza się!

PiotrMikler 26 Wrz 2007 13:36 2263 4
  • #1 26 Wrz 2007 13:36
    PiotrMikler
    Poziom 16  

Witam forumowiczów.
    Mam magnetofon dwukasetowy jak w temacie. Fajny wypas, jestem z niego bardzo zadowolony i nie mam zamiaru go sprzedawać. Zostawiam na pamiątkę (mam jeszcze niezłą kolekcję kaset!). Od jakiegoś czasu martwię się o moje maleństwo bo się wyłącza!! Nacisnę PLAY a po paru sekundach staje, nacisnę "«" lub "»" , przewija parę sekund i też staje. Czasami przewinie całą kasetę i jest OK a czasami muszę 20 razy naciskać « lub » aż się przewinie bo co chwila się wyłącza!! Dzieje się tak w obu kieszeniach!!! Często żeby odtworzyć całą kasetę muszę naciskać PLAY 10 razy. Jednak jak już idzie to jest OK, nie zwalnia, obroty są OK!!! Czasami jest też tak że naciskam np przewijanie i nic, zero reakcji, czasem za 5 razem dopiero ruszy! Co mu dolega???

0 4
  • #2 26 Wrz 2007 13:52
    maryann
    Poziom 37  

Trzeba obejrzeć mechanizm od tyłu- nie pamiętam modelu dokładnie, ale powinien gdzieś być u góry czujnik AUTO-STOP w postaci "wiatraczka" przecinającego światło czerwonej diody; wyczyścić- szczególnie odbiornik z kurzu.

0
  • #3 28 Wrz 2007 20:52
    djlj24
    Spec od car audio

Czy liczniki pracują prawidłowo? U mnie w Technicsie z dziwnego powodu zaczął przywierać port procesora co liczy obroty i zachowanie jest podobne - czasem liczy prawidłowo. Nie wiem czy w tym modelu jest optyczne zliczanie obrotów czy tak jak to zwykle na hallotronie (wtedy kurz nie ma znaczenia). Ale warto sprawdzić także taśmy od mechanizmu czy poprawnie siedzą w złączach - szczególnie jak sprzęt był transportowany.

0
  • #4 29 Wrz 2007 09:02
    PiotrMikler
    Poziom 16  

Liczniki w obu kieszeniach działają prawidłowo!!

0
  • #5 29 Wrz 2007 14:21
    djlj24
    Spec od car audio

To sprawdź te czarne taśmy co wchodzą w płytę bo widać impulsy są liczone.

0