Posiadam TV Skytronic TV-1450, który po włączeniu ma obraz zwężony w pionie (od dołu do mniej więcej połowy ekranu czarny pas - wcześniej był mniejszy- górna część posiekana paskami ale widoczna treść obrazu). Z czasem (ok.5min.) czarny pas zchodzi w dół i jest widoczna cała treść obrazu. Wymieniłem TA8445K, wszystkie elki w odchylaniu V i zasilaniu układu - bez zmian. Napięcie zasilania też ok (25V). Nie wiem co może być tego przyczyną (może cewki odchylające?), dlatego prosiłbym o jakieś sugestie.