Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAAB 9 3 i 9 5 oraz fabryczne radio

djlj24 11 Paź 2007 14:31 13094 3
 • #1 11 Paź 2007 14:31
  djlj24
  Spec od car audio

  Wiadomo, że SAAB z wyświetlaczem SID współpracuje ze specyficznym radiem. Tylko nikt do tej pory nie potrafił mi jednoznacznie odpowiedzieć jak to jest z jego serwisowym przyuczeniem.
  Załóżmy, że mamy radio z rozbitka (SAAB po wypadku nadaje się tylko na kasację), mamy też SAABa co kiedyś miał radio ale ktoś wsadził coś innego a potem na czas sprzedaży wyjął to radio i jest duża dziura. Wkładamy to radio z rozbitka i pojawia się napis RADIO CODE i nic nie można zrobić. Jedziemy do serwisu i mówią nam, że radio nie jest wylogowane z poprzedniego samochodu (ciekawe jak to zrobić jak z poprzedniego autka są konserwy) i nie mogą przyuczyć. Wyjmujemy radio, czekamy kilka dni i zawozimy do tego samego serwisu i mówimy aby teraz przyuczyli i odpowiedź jest inna, że teraz nie da się przyuczyć bo... za dużo zostało wykasowane z radia (z radiem nic nie było robione). A więc są przypuszczenia, że serwis po prostu nie ma pojęcia co robić.
  Radio oczywiście legal, z papierami, kwitami zakupu itp.
  Dlatego też moje pytanie - co trzeba zrobić krok po kroku aby znowu używać radia w SAABie (bo inaczej nawet datownik nie działa poprawnie). Problem dotyczy modeli robionych przez Clariona (PU-2132A i C) oraz przez Pioneera (DEH-M2016R).

  2 3
 • #2 15 Paź 2007 21:39
  djlj24
  Spec od car audio

  Czyżby naprawdę nic nie dało się zrobić? Nie mam dostępu na miejscu do komputera diagnostycznego i samochód co raz jest w trasie więc trudno mi się bawić na chybił trafił. A już kolejna osoba o to pyta. Może ktoś chociaż wie jaka jest procedura serwisowa - chodzi tylko co trzeba zrobić przed wyjęciem i po wyjęciu radia nawet jeżeli trzeba zajechać do serwisu.

  3
 • #3 26 Sty 2011 19:39
  bodzio012
  Poziom 32  

  Witam.
  Wiem, że temat stary ale trafiło na mnie, mam radio z Saaba FX-M2916, czy da się gdzieś wykasować i wpisać nowy Vin do pamięci programatorem czy tylko urządzenie diagnostyczne? I jakie urządzenia sobie poradzą?

  0
 • #4 27 Lis 2017 19:52
  Mareksp9bqj
  Poziom 12  

  Witam!
  Dyskusja stara ale może komuś się przydadzą moje trzy grosze, Saabów 9-3 i 9-5 jeździ jeszcze dużo. Radio i SID muszą pochodzić z tego samego auta! Wtedy zmianę VIN przeprowadza się t.z.w. Techem. poprzez złącze technologiczne OBDII.
  Niestety mnie trafiło, że dostałem do auta SID2 i radio z różnych aut, po wpisywaniu do eeproma radia VIN'u auta i po podłączeniu do auta, znowu komunikat radio locked.
  A po sprawdzeniu ma przypisany inny VIN chyba SIDa a nie auta. Może djlj24 wiesz gdzie w SID zapisany jest VIN, nie mogę znaleźć schematu ideowego.
  Proszę o pomoc, pozdrawiam Marek

  0