Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowniki do laptopa Toshiby L40-12X

Villen 18 Paź 2007 18:13 75887 76
  • #1 18 Paź 2007 18:13
    Villen
    Poziom 21  

Witam,

mam na prawde powazny problem... Mam laptopka jak w tytule (Toshiba L40-12X), a nie mam zadnych sterowników. Na stronie toshiby nic znaleść nie moge (albo na prawde ślepy jestem...)

Dodam tylko ze musialem zrezygnować z Visty Home Premium która była dostarczona razem z lapkiem, kupiłem sobie XP'ka (tak! oryginał!) i stoje w miejscu....

Z góry dzięki za wszelką pomoc...

Pozdrawiam

0 29
  • #2 18 Paź 2007 19:58
    mbo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Szukaj na stronach producentów konkretnych układów (np. grafiki, dźwiękówki).

0
  • #3 19 Paź 2007 18:35
    Villen
    Poziom 21  

Eh, szukam juz drugi dzien i nic z tego...

Największe moje osiągnięcie to znalezienie jakiś działających sterowników do karty dźwiękowej, cała reszta nie działa...

WiFi, hotkeye klawiaturowe, ACPI (zadnej możliwości regulacji jasności matrycy nie mam, nie działa mi wyłącznik wifi), grafika, i kilka innych pierdół...

Eh, nie ma ktoś może dostępu do sterowników do tego laptopa w wersji bez systemu operacyjnego (jeśli w ogóle taka istnieje)?

Na stronie toshiby nie ma nic. Co prawda coś znalazłem, ale tylko do modeli L35 albo L45. O L40 nie ma nic :/ Na polskiej stronie toshiby nie ma już absolutnie nic.. :/

Jestem skazany na viste od producenta?...

Dosłownie błagam o jakąś pomoc...

Pozdrawiam

0
  • #5 23 Paź 2007 18:44
    Villen
    Poziom 21  

Witam po przerwie,

sterowniki w końcu skompletowałem, działa praktycznie wszystko.

Mam tylko w dalszym ciągu problem z zarządzaniem energią... A konkretnie praktycznym jego brakiem... Zadnych opcji regulowania jasności matrycy (inne hotkeye na klawiaturze działają!), "spowalniania" procesora itp... Wie ktoś może jaka może być tego przyczyna? Czy toshiba ma jakas dedykowana aplikacje która niejako zastępuje podstawowe opcje windowsa (jak u mnie np. w acerze?)

Pozdrawiam

0
  • #6 27 Paź 2007 15:02
    tomkod
    Poziom 11  

Hej
    Mam podobny problem. znalazlem juw wiekszosc sterownikow pod ten model L40-Y13. Niestety za nic w swiecie nie moge zainstalowac wifi. Jestto standardowa karta oparta na rtl81870B. Probowalem juz wszystkich dostepnych na necie i nic. Co prawda system wykrywa ta karte ale gdy chce ja zainstalowac to pisze ze karta wypieta lub wylaczona. Sterowniki znalzlem na stronie toshiby i to pod XP.
    Powoli zaczynam myslec ze to wina systemu a nie sterwnikow.
    Dziwne wzdaje sie tez to ze po zainstalowania modemu w polaczeniach sieciowych brakuje polaczenia modemowego 1394. Jesli ktos mial podobny problem lub wie jak to rozwiazac to prosze i rade i z gory dzieki.

0
  • #7 28 Paź 2007 08:57
    Villen
    Poziom 21  

W zwązku z wieloma mailami i zapytaniami na PW postaram się wrzucić na jakiś upload całą paczke sterowników. Proszę tylko o cierpliwość bo to ponad 60MB jest a moje łącze do szybkich nie nalezy :(

W paczce będą:

Audio driver.exe - wiadomo
    Chipset driver.zip - wiadomo
    Graphic driver.exe - wiadomo
    Hotkey driver.zip - sterownik Fn + reszta
    Modem driver.zip - wiadomo
    Wifi driver.zip - tez myś logiczne, do kart Atheros'a (czyli do serii L40)
    Toshiba Accessbility.zip, Toshiba Assist.zip, Toshiba utilities.zip - programy które instalowałem w poszukiwaniu jakiegos sterownika do zarządzania energią, niestety nie działają, ale moze komuś coś sie przyda
    ChipUtil.exe - programik ze strony Intela, którego uzywałem do szcczegółowej identyfikacji chipsetu

Wszystko ściągane ze stron producentów (Toshiba, Intel), sprawdzałem antyvirem (norton '06 aktualizowany na bierząco).

W tym miejscu ponawiam znowu moje pytanie: czy ktoś wie, ma pojęcie, jak w tym laptopie zmusić windowsa XP Pro z SP2 do pełnej współpracy z zarządzaniem energii tego laptopa (ACPI?)? W tym momencie nie mam żadnej mozliwości zmiany jasności matrycy (cały czas na maximum), zmniejszenia częstotliwości procesora itp... Bateria w tym stanie nie wytrzymuje dwóch godzin :( BARDZO proszę o pomoc!

Jak tylko skończe uploadować paczkę sterowników wyedytuje post i wkleje link.

Pozdrawiam

0
  • #8 28 Paź 2007 09:40
    tomkod
    Poziom 11  

Ja po zainstalowaniu sterownikow z toshiby hotkey driver mam mozliwosc zmiany jasnosci matrycy i wydaje sie ze wszystko dziala w porzadku, Jedyny problem to wifi. Sterowniki sciagnalem takze ze strony toshiby i wlasnie atherosa. Niestety podczas instalacji wywala blad ze karta zostala wylaczona lub jest odpieta, czyli tak jakby jej nie bylo, natomiast windows caly czas ja widzi i wola sterownikow. Wydaje mi sie ze jest to wina systemu i trzeba bedzie go jeszcze raz stawiac. O ile oczywiscie nie padla wifi. Jesli ma ktos jeszcze jakis pomysl jak rozwiacac moj problem bede wdzieczny za sugestie.

0
  • #9 28 Paź 2007 09:56
    Villen
    Poziom 21  

A wyłącznik z przodu lapropa włączony? albo kombinacja Fn i któryś tam F?

Ja po instalacji hotkeyow tez moge wszystko regulowac (głośność, hibernacje itp) ale w przypadku jasności matrycy moge zeskoczyć conajwyzej jeden stopień w dół (na wskazniku wyswietlanym w lewym gornym rogu ekranu w czasie naciskania kombinacji hotkey) i koniec, niżej się nie da :(

Mozesz uploadnąć swoj sterownik? Moze u mnie też by działał....

Za niedługo powinienem wrzucic linka do tego wszystkiego, co ja mam. Już blisko godzine uploaduje, ale MiHD.net nie wyswietla wskaznika postępu.

[EDIT]

"Connection timeout" :/ wurzce puzniej, bo trace nerwy :(

0
  • #10 28 Paź 2007 11:05
    tomkod
    Poziom 11  

Włącznik włączony ale to i tak nie ma znaczenia. Chyba ze wifi padło. Czy przed instalacja sterowników przy włączonym włączniku powinna sie świecić pomarańczowa dioda wifi? Bo u mnie sie nie świeci.

jeśli chodzi o sterowniki hotkey to ściągnąłem ze strony toshiby oczywiście pod viste, natomiast regulacja jasności działa w pełnym zakresie.

0
  • #12 03 Lis 2007 23:47
    Villen
    Poziom 21  

Witam po dłuzszej przerwie i od razu przepraszam wszystkich ktorzy pisali PW i maile z prośbą o sterowniki. Miałem drobne problemy z internetem i dopiero teraz jestem w stanie wrzucic obiecaną paczke sterowników:

http://mihd.net/l5h68t

Tak jak pisałem wcześniej nie działa zarządzanie energią niestety.... :(

Jakby ktoś miał za duzo niepotrzebnych mu punktów to chętnie przyjme nawet symboliczną ilość ;)

0
  • #13 08 Lis 2007 01:19
    marcineczek222
    Poziom 10  

Witaj Villen. Moze Ty mi pomozesz...
    1. wchodze na ten link zeby sciagnac te 60 mega sterownikow i nie moge, nie wiem w co kliknac zeby poszlo:(
    2. mam laptopa toshiba l40-14f, jak myslisz czy te sterowniki do twojego laptopa moga pasowac pod xp???
    mam wszystkie sterowniki oprocz audio i wifi... nie moge nigdzie ich znalezc a wolalbym miec ten xp niz viste. jesli mozesz to pomoz...... z gory dziekuje

0
  • #14 08 Lis 2007 17:19
    Villen
    Poziom 21  

W związku z wieloma pytaniami na mail:

1. Ściąganie z mihd.net: klikamy napierw napis "Request download link" (lewy gorny róg) a dopiero po przeładowaniu strony "Download file" (prawa strona)

2. Nie mam pojęcia czy sterowniki będą współpracowały z innymi laptopami, ściągałem na jeden konkretny model, nie wykluczone ze będą działały, ale też gwarancji żadnej nie ma. Spróbowanie nie boli.

3. Nie wysyłam paczki nigdzie już, link na mihd ważny jest dosyć długi czas, a z moim uploadem wrzucanie gdziekolwiek tak dużej paczki zakrawa o masochizm.

4. Dostałem pytanie czemu instalator WinXP nie wykrywa dysku podczas próby instalacji na lekko wyższym modelu z serii L40. A czy aby na pewno użytkownik ma ORYGINALNEGO windowsa? Podejrzewam ze ten laptop ma juz dysk na SATA, z którego obsługą instalatory pierwszych XP (bez ServicePacka, a pełno takich krąży u domowych specjalistów, a w sprzedaży dostępne są teraz tylko XPki już z ServicePackiem 2) mają problemy? Oczywiście nikogo nie oskarzam o nic, wydaje mi sie tylko ze takie jest najbardziej prawdopodobne rozwiązanie...
    Kiedyś miałem podobny problem instalujac Wina na komputerze na którego płycie głównej był sterownik RAID, wyłączenia RAID'a (i tak był tylko jeden dysk) rozwiązało problem... Ale coś nie wydaje mi sie zeby w laptopach stosowało się takie rozwiązania...

Pozdrawiam: Janusz

0
  • #15 08 Lis 2007 21:18
    marcineczek222
    Poziom 10  

dzieki Villen. wlasnie sciagam stery. mam nadzieje ze bedzie tu ten audio ktorego poszukuje...

0
  • #16 09 Lis 2007 09:34
    marcineczek222
    Poziom 10  

no i niestety. wiec nadal szukam sterownikow audio i wifi do laptopa toshiba L40-14F, do windowsa xp. jesli ktos ma lub wie gdzie znajde prosze o pomoc. gg 8435351.marcin

0
  • #17 09 Lis 2007 10:23
    tomkod
    Poziom 11  

U mnie działa juz wszystko
    Sterowniki trzeba kombinowac, ale najlepiej ze stgron producentów chipsetów odpowiednich urządzeń.
    U mnie był problem z wifi ale nie z mojej winy. Jak już mówiłem w mojej toshibie jest wifi na chipsecie wrt8187b. Niestety wszystkie sterowniki ze strony producenta itp nie działały!!! Nie mogłem dać za wygraną i próbowałem dalej. Okazało się ze identyfikator sprzętu wifi jaki widzi Windows to nie 8187 tylko 8197. Po małych zmianach w pliku sterownika .inf sterownik sie zainstalował i wifi działa. Może nie jest to 100% działanie bo nie działa lampka wifi ale sieci wykrywa i łączy się z nimi bez problemu.

NA tym skończyły się moje problemy ze sterownikami.

Jeśli chodzi o instalacje XP to wcale nie chodzi o to czy jest tam SP2 czy go nie ma. Insstalatory nie posiadają sterowników do nowych płyt obsługujących SATA i dlatego nie wykrywa dysków. Rozwiązanie jest proste. Trzeba ściągnąć ze strony producenta chipsetu płyty najnowsze sterowniki SATA/RAID, zaopatrzyć się w program NLite i skompilować sobie płytkę instalacyjną z nowymi sterownikami. Ja miałem jednego z najnowszych wydań windowsa XP z SP2 i także nie wykrywał dysków podczas instalacji.

Powodzenia wszystkim walczącym!

0
  • #18 09 Lis 2007 11:03
    marcineczek222
    Poziom 10  

Tomkod a czy twoj laptop to toshiba L40-14F? jesli tak to podpowiedz mi gdzie znalezc sterownik audio na XP... wifi moge sobie podarowac bo nie jest dla mnie az tak wazne. no a dzwiek chcialbym jednak miec...

0
  • #19 09 Lis 2007 13:50
    tomkod
    Poziom 11  

Ja mam Toshiba L40-14Y.
    Ale wazniejsze jest to jaka masz karte dźwiękową.
    Ja mam opartą na intelu i do tego sterownik:
    SigmaTel STAC9200 @ Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller [A-1] PCI

Dodano po 1 [godziny] 1 [minuty]:

Sorki maly blad
    Tamta karte i sterownik mam w dellu i przez nieuwage wkleilem do postu.
    Karta w toshibie to:
    Realtek ALC660 @ Intel 82801HBM ICH8M - High Definition Audio Controller PCI

0
  • #20 10 Lis 2007 17:11
    patryk520
    Poziom 1  

Skąd wziąłeś te sterowniki do wifi i co w nich pozmieniałeś że działa? Został mi ten ostatni sterownik i nie daje rady

0
  • #22 10 Lis 2007 22:25
    metalli
    Poziom 30  

TOSHIBA Power Saver

ten programik zarządza energią w laptopikach mojej ukochanej Toshi i z tego co zauważyłem jest uniwersalny raczej... podaj mailika, podeślę :-)

0
  • #24 11 Lis 2007 13:02
    k0rek
    Poziom 2  

Czy można prosić skróconą instrukcję jak pobrać sterowniki z tej japońskiej strony? Niestety "krzaczków" nie rozumiem, a bardzo mi zależy na sterownikach do L40-14F.

0
  • #25 11 Lis 2007 15:31
    tmate
    Poziom 2  

Witam wszystkich forumowiczów!

Też właśnie dostałem w swoje ręce laptopa Toshiba Satellite L40-14F i nie mogę nijak zainstalować na nim Windowsa XP. Kiedy włączam instalator po jakimś czasie (bodajże wtedy, kiedy powinien zacząć coś kopiować na dysk twardy) pojawia mi się niebieski ekran z komunikatem:

Cytat:
    Pojawił sie problem i system Windows zostanie zamknięty aby zapobiec uszkodzeniu komputera. (...) Informacje techniczne:
    *** STOP: 0x0000007B (0xF7A22524, ... , 0x00000000)

Czy komuś też pojawiało się coś takiego podczas instalacji XP na tym laptopie? Czy ma ktoś jakiekolwiek pojęcie o co może chodzić i co mogę zrobić, by to obejść?

Dodam, że instaluję zarówno z płytki standardowo, jak i z dysku (odpaliłem kompa z FreeDOS-a, zrobiłem partycję 120 GB FAT32 /bo na NTFS nie potrafi zapisywać/ i włożyłem płytkę instalacyjną WinXP i odpaliłem WINNT.EXE z katalogu i386 po czym kontynuuję instalację z tego co już wrzucił na dysk ten program)..

0
  • #26 11 Lis 2007 16:58
    comer3
    Poziom 27  

k0rek to może tak: http://pc.toshiba.com.cn/service/ -> nastepnej klikamy na Download Center -> z pierwszego okna naśrodku strony wybieramy System, z drugiego model sprzętu, a z trzeciego serię -> klikamy na znaczek Go..
    Na nastepnej stronie pobieramy już sterownki, klikając na symbol dyskietki (pierwszy sterownik to realtek)...

Z tego co wiem, to dźwięk chodzi - z resztą jest różnie i trzeba kombinować... :|

tmate - tak się zapytam, a czy integrowałes stery SATA z instalką Xp'ka?? Ewentualnie zobacz tutaj - http://support.microsoft.com/kb/324103/pl ... :)

0
  • #27 11 Lis 2007 17:53
    tmate
    Poziom 2  

Płytkę z nLITE'a też próbowałem robić - dodałem wszystkie sterowniki z dyskietki ściągniętej ze strony Intela. Wywalała się już na początku.
    Laptop jest nowy więc wątpię czy coś było nie tak z dyskiem od początku...

A tak w ogóle to który sterownik wybieraliście przy F6 (jest ich tam chyba z 5)?

0
  • #29 11 Lis 2007 23:06
    elephant21c
    Poziom 10  

Co do instalacji XP na SATA znalazłem w internecie prostsze rozwiązanie niż opisywane powyżej. Mianowicie trzeba zmienić w biosie tryb AHCI na IDE i dysk bedzie widziany jako IDE. Instalka XP pójdzie wtedy bez problemu a sterowniki sata później się wrzuci w windzie.

0
  • #30 12 Lis 2007 00:12
    marcineczek222
    Poziom 10  

wiec dzwiek juz mam :))))) jeszcze tylko wifi.... ma ktos juz na to pomysl???? l40-14f

Dodano po 5 [minuty]:

commer a ktory tam na tej japonskiej to sterownik do wifi?

0