Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

THOMSON LCD 30, włącza się, głos jest obraz ginie.

Kalix 21 Paź 2007 19:56 1692 4
  • #1 21 Paź 2007 19:56
    Kalix
    Poziom 10  

Witam! Od dwóch lat użytkuje telewizor LCD 30 cali Thomson 30LCDB03B Type: 522/BEN Q EN

Wszystko pięknie działało do pewnego momentu.
    Mój problem z tym Tv polega na tym, że czasem włącza się elegancko jakby nigdy nic i może działać cały dzien. a czasem sytuacja wygląda następująco:
    włączam Tv pojawia sie obraz, slychać dzwięk. przez 5minut oglądam np TVN i nagel obraz gasnie a dzwięk pozostaje.

na tą sytuacje nie ma zasady czasem Tv dziala bez problemow 30miut czasem 2godz a czasem zaledwie kilka sekund.

Bylem w profesjonalnym serwisie thomsona, powiedzieli mi ze to mogą byc jakies lampy czy swietlowki ktore podswietlają ekran.
    otrzymalem rowniez info ze nie mogą zdjagnozowac tej usterki bo wszystkie thomsony wysyla sie teraz do warszawy bo w nich sie nic nie reperuje, bo w calosci sie skladają z gotowych modułow w których sie nie grzebie tylko poprostu wymienia. W przypadku tych lamp koszt wymiany moze pokryc sie z kosztem zakupu nowego Tv, takze nie oddalem go do naprawy.

męcze się juz kilka miesięcy z kaprysem mojego Tv, jak zaskoczy to sobie ogladam tv jak nie zaskoczy to niestety mogę sobię tylko sluchac dzwięku:|

byc moze ktos spotkal sie z taką usterką i moze jednoznacznie powiedziec co nie dziala. moze da sie to jakos naprawic w domowym warsztacie?

proszę pomozcie. z gory dzięki. pozdrawiam

0 4
  • #2 21 Paź 2007 20:44
    25519
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 21 Paź 2007 22:05
    jerzy_d
    Spec od TV

Jednoznacznie nie można odpowiedzieć, co najwyżej z jakimś większym czy mniejszym prawdopodobieństwem. Co do inwerterów w Thomsonach, oprócz ewidentnych uszkodzeń, bardzo często kondensatory SMD przy transformatorach mają przerwę, przelutuj jeszcze raz cały inwerter i zobacz czy są efekty.

0
  • #4 21 Paź 2007 22:14
    Kalix
    Poziom 10  

gdzie szukać tego inwertera?

0
  • #5 04 Lis 2007 11:40
    emm
    Poziom 1  

Witam!
    Mam dokładnie ten sam model Thomsona i podobny problem - telewizor chodzi jak chce. Przez ponad 2 lata działał wzorowo, aż nagle, przy włączeniu zabrakło obrazu. Dźwięk jest zawsze, ale ostatnio coraz częściej zdarza się, że przy włączeniu okazuje się, że z oglądania nici, bo nie ma obrazu. Najlepsze jest to, że są dni, w których tv pracuje jak należy. Na pilot również reaguje wg niezidentyfikowanych przesłanek własnych. Serwis Thomsona w moim mieście również skierował mnie do Wawy, gdzie być może coś się by dało zrobić, ale koszty takiej naprawy raczej pozwoliłby na kupno nowego tv. Wymieniłam listwy, kable, sprawdziłam co było w mojej mocy i nic... Póki co jestem zdana na "humory" tego "wspaniałego" urządzenia. Pytanie brzmi: co robić?

0