Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny do domu. Nie spali głośników albo wzmacniacza?

23 Paź 2007 19:57 805 6
  • Poziom 9  
    Chce zrobić domowe kolumny i ma dwa głośniki średnio tonowe o mocy 50watt i chce jeszcze dokupić dwa nisko tonowe 150wattowe i mam wzmacniacz 2x200watt i chcę wiedzieć czy mi się te głośniki albo wzmacniacz nie spali przy tym układzie głośników??

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Poszukaj tylko dobrej zwrotnicy dwu-drożnej i będzie ok. na elektrodzie jest pełno.
  • Poziom 29  
    Zobacz na elektrodzie i na google schematy zwrotnic-tak jak Ci wielki-szu polecil oraz wylicz obudowy do glosnikow niskotonowych . Pamietaj ,ze potrzebne beda Ci parametry glosnikow.
  • Poziom 9  
    jakie parametry... sorry ale jestem całkowicie zielony w tym temacie
  • Poziom 20  
    Witam. Poprawne wykonanie kolumn nie jest sprawą łatwą z uwagi na wiele czynników które wpływają na ostateczną jakość dzwięku. Jeśli jesteś całkiem zielony w tym temacie najpierw poczytaj o własnoręcznym konstruowaniu zestawów głośnikowych.
  • Poziom 29  
    Rowniez proponuje sie autorowi tematu odniesc do ksiazek,czasopism,znajomych-co juz robili i cos wiedza oraz na forum porozmawiac troszke i poszperac w tematach. Aby dobry zespol glosnikowy zrobic z prawdziwego zdarzenia to trzeba troszke pracy i glowy.