Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Co wybrać Pioneer DEH-P6800MP czy jego następca DEH-P6900IB

23 Oct 2007 21:33 7128 26
  • Level 10  
    Zastanawiam się nad zakupem nowego radia, a nigdy nie miałem Pionka (tylko sony i blaupunkty). Chcę kupić nówkę a 6800 już wychodzi ze sprzedaży, tylko że 6900 nie ma tylu funkcji korektora i innych co stary model. Co możecie mi doradzić ? Czy ktoś ma te radia ? Zależy mi na dobrym zestrojeniu do reszty sprzętu w aucie:
    przód:
    jbl gto6506ce
    magnat pro 2160
    tyl:
    na razie brak
    sub:

infinity 12'' diy ;)
    wzmacniacz:
    blaupunkt gta 400 flash

DEH-P6800MP
    http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/DEH-P6800MP/index.html

DEH-P6900IB
    http://www.pioneer.pl/pl/products/DEH-P6900IB/print.html
  • Level 42  
    Osobiście mam model deh 6800 i nie narzekam 6900 może ma inne animacje ale osobiście nie odczułem różnicy w graniu:)
  • Level 30  
    Dokładnie jak crazy pisze. Ma trochę inne rozplanowanie wyświetlacza wg mnie ciekawsze i inne animacje.
  • Level 43  
    6900 ma te same funkcje co 6800 jesli chodzi o regulacje dzwieku,w niczym nie ustepuje poprzednikowi.Goscie na allegro juz raczej nie maja nowych 6800 w ciekawych cenach wiec albo uzywka albo nowy6900.Trafiaja sie jeszcze nowe 6800 w sklepach,jednak cena podobna jak6900.Sam uzywam6800 ponad rok w konfiguracji:JBL CS50,4+HELIX DB 62,1+SUB MAGNAT XPRESS10"BR i jest ok.W najblizszym czasie nie mysle wymieniac radia,ma to co trzeba i wiecej
  • Level 29  
    też chciałem kupic pionka 6900 ale zakupiłem jvc Kd-G821 i powiem ze gra dużo milej naturalniej
  • Level 10  
    Dzięki za opinie, nie zależy mi wogóle na animacjach, tylko na dźwięku, więc chyba zostanę przy 6800 (jest jeszcze do kupienia w sklepie :D). Czekam też na inne posty z komentarzem.
    Kolego milejow,
    Quote:
    6900 ma te same funkcje co 6800 jesli chodzi o regulacje dzwieku,w niczym nie ustepuje poprzednikowi...

chyba niedokładnie sprawdziłeś funkcje korektora. 6900 ma korektor 7 pasmowy, a 6800 ma ich 12 plus sub w obu przypadkach.
  • Level 11  
    Ja miałem 6900 i to dobre radio. Jedyne co może przeszkadzać to trochę mało czytelna obsługa tunera, ale akurat mi to nie przeszkadzało - radia nie słucham. W 6900 jest chyba 8 pasmowy korektor + hpf i lpf.
    Teraz czekam na jvc avx2 bo pionka sprzedałem z autem.
    Pozdrawiam
  • Level 10  
    Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc. Wczoraj stałem się właścicielem ostatniej nówki-sztuki zakupionej w rtv euro agd :D. Po testach i odsłuchu odezwę się w kolejnym poście. Jeszcze raz dzięki za pomoc.
  • Level 10  
    rzeczywiście pionner 6800 ma więcej opcji regulacji dźwięku niż następca 6900?
    Bo też zamierzam kupić i mam dylemat którego.
    można prosić jakieś porównanie obu modeli przez użytkowników?
    i co to są te filtry górno i dolno przepustowe bo z tym się jeszcze nie spotkałem, wytłumaczy mi ktoś?
    z góry dzięki
  • Level 27  
    Ja również na dniach kupuje Pioneera 6900IB

Mam nadzieję, że to dobry zakup będzie.
    Dla posiadaczy wgrywał ktoś animacje?
  • Level 43  
    Model 6800 ma 7pasm korekcji dzwieku,tyle samo co nastepca-6900.Ciekawe rl_soft jakim cudem naliczyles ich 12?mialem6800 ponad rok i wiecej niz 7pasm nigdy nie udalo mi sie doliczyc.6900 ma troche poprawiony system pozycjonowania dzwieku,dodane kilka animacji i zmniejszona ilosc przyciskow.Dodano pokretlo z funkcja joystick,a i sterowanie I.POD,em.Poza tym to nadal6800,tyle,ze ladniejszy.Tez go zamowilem,pionki moga byc choc to zadna rewelacja
  • Level 42  
    W tej cenie polecił bym wam alpinke 9812 bije na głowe obydwa pionki;)
  • Level 43  
    Ja juz sie od kilku dni ciesze modelem deh p6900ib.Przeoralem caly net w poszukiwaniu info o mozliwosci wgrania nowych animacji,nic nie udalo mi sie znalezc.Sprzecik jest fajny,ma tylko(moim zdaniem)mala wade,ostko swieci niebieskim swiatlem w aucie mimo aktywacji funkcji dimmer i stonowaniu displaya.Podczas dluzszej jazdy w nocy otwieram panel.Jiesli chodzi o dzwiek to wydaje mi sie,ze 6900 dra bardziej miekko i mniej natarczywie niz 6800.Koledzy(bartobbb,wow)kupili juz ten sprzecik,jakie macie opinie na jego temat?
  • Level 17  
    milejow,jeśli chodzi o te rażące świecenie to możesz to zredukować. Na wyłączonym radiu przytrzymujesz przycisk FUNC (FUNCTION) i szukasz opcji BRIGHT (BRIGHTNESS). To jest regulacja jasności świecenia całego podświetlenia. Przytrzymując ten przycisk wchodzisz do drugiego menu radia, a poruszasz sie po tym menu wciskając dalej FUNC i zmieniasz lub włączasz strzałkami
  • Level 43  
    Wladeczek mam wlaczona funkcje dimmer i brightness na0.Masz moze do niego instrukcje pl?
  • Level 17  
    Ja mam pionierka 7400,ale w domu mam instrukcje od 6800,ale niestety po angielsku. Wszystkie pionki działają na tej samej zasadzie i ja z tej od 6800 wyczytałem prawie wszystko co mnie interesuje. Jak chcesz to moge ci ja oddac
  • Level 43  
    Mam instrukcje do 6900 w 7jezykach poza polskim.W tym modelu w menu na wylaczonym radiu nie wchodzisz przyciskiem ,,func,,tylko pokretlem/joystick,iem.Wciskasz i trzymasz az wejdzie w menu
  • Level 17  
    z tym masz racje. Te radio jest dość ciekawym modelem,ale obsługa jest jak dla mnie nie ciekawa. Osobiście wole jak jest wiecej przycisków. A jak u was zmieniało sie kolor podswietlania? Bo niby powinno to być wlasnie pod przyciskiem FUNC,ale u mnie tego nie ma. Rozebrałem panel to sa diody zielone i cerwone,ale nie wiem jak znaleść tą funkcję
  • Level 42  
    Musisz na wylączonym radiu przytrzymać przycisk function i tam powiną być jakoś na końcu opcja zmiany podświetlenia.
  • Level 43  
    W 6800 dokladnie,jak pisze crazy.W 6900nie ma opcji zmiany koloru,tylko ten zimny niebieski(jeszcze troche i wymienie mu te diody przyciskow na czerwone)
  • Level 17  
    No niestety,tej opcji pod przyciskiem FUNC nie ma,a jak rozebrałem panel to siedzą tam diody dwu kolorowe,tak wiec nie wiem o co chodzi. To co sie dało zmieniłem już u siebie z zielonego na niebieskie bo lubie niebieskie podświetlanie. Ale nie wszystkie się dało bo wiekszość to sa diody razem z przyciskiem w jednej obudowie i to ma chyba 6 nóżek o ile dobrze pamiętam. wiec nie wiem czy dostane gdzies takie przyciski razem z diodami. Dookoła pokrętła i siedzą zwykłe smd,wiec to nie był żaden problem. Teraz mam pokrętło i ten okrągły przycisk po drugiej stronie na niebiesko a reszta na zielono
  • Level 27  
    milejow ja już sam nie wiem jakie mam kupić.

Mikołaj przyniósł mi PENDRIVA 2 GB wiec szukam czegos z USB i chyba kupie tego JVC 731 i się przyzwyczaję do jego wyglądu.

Tym 6900IB bawiłem się w MM. Fajne ma funkcje nawet ten joystik jest funkcjonalny. Ale jakby miał USB. 7900 ma już usb ale kosztuje kolo 1000 zł.
  • Level 43  
    6900 ma mozliwosc podpiecia zewn urz.przezUSB tylko tzeba zastosowac przejsciowy przewod.Po niedzieli bede mial scan instrukcji PL to ja wrzuce na elke. Narazie mam po angielsku to moze rozszyfrujecie ta opcje z USB?
    Co wybrać Pioneer DEH-P6800MP czy jego następca DEH-P6900IB
  • Level 27  
    milejow możesz dokładnie napisać coś o tym?
    Bo jak to prawda to biore na 10000% tego pionka.

Czy to coś pewnego? Bo wyglądem 1000 razy lepiej wygląda jak dla mnie od tego JVC
  • Level 43  
    No wlasnie nie wiem bo jesli chodzi o bluetooth,to pisze wyraznie,ze trzeba zastosowas interfaceCD-BTB100.W przypadku USB pisze,jak na zdjeciu a tego nie moge zinterpretowac.Widze tylko 2mozliwosci podpiecia,pod gniazdo IP BUS albo I POD
  • Level 18  
    Podłączył już ktoś Pendrive do 6900?
  • Level 2  
    rl_soft wrote:
    Zastanawiam się nad zakupem nowego radia, a nigdy nie miałem Pionka (tylko sony i blaupunkty). Chcę kupić nówkę a 6800 już wychodzi ze sprzedaży, tylko że 6900 nie ma tylu funkcji korektora i innych co stary model. Co możecie mi doradzić ? Czy ktoś ma te radia ? Zależy mi na dobrym zestrojeniu do reszty sprzętu w aucie:
    przód:
    jbl gto6506ce
    magnat pro 2160
    tyl:
    na razie brak
    sub:

infinity 12'' diy ;)
    wzmacniacz:
    blaupunkt gta 400 flash

DEH-P6800MP
    http://www.pioneer.pl/pl/products/archive/DEH-P6800MP/index.html

DEH-P6900IB
    http://www.pioneer.pl/pl/products/DEH-P6900IB/print.html

Szukaj 8600mp , to jest Klinka Dźwięku .. mimo iż już ma kilka lat , ten model nie ma sobie równych ! Symfonia Dźwięku .. Polecam .. istna Poezja ! Pozdrawiam