Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przedni system w Tipo, radio blaupunkta sydney 27SD.

25 Paź 2007 19:57 1640 20
  • Poziom 10  
    Witam!!! posiadam Tipo i postanowilem rozbodowac w nim system audio. Obecnie zakupiłem radio blaupunkta sydney 27SD.
    Mam problem z decyzja dotyczaca glosników. Na początek chciałem kupic jakies 165 i wstawic w drzwi , oprocz tego chcialem tweetery zamontowac w przednich slupkach. i tu mam pierwsze pytanie :
    -czy zakladajac niskotonowy glosnik w drzwi i tweeter w slupkach , jest sens kupowania glosnika dwudroznego do drzwi??
    W tym miejscu myslalem o phonocarah-y sa do kupienia wraz z tweeterami za 129zl , myślalem rowniez o blaupunktach, jest ich troche na allegro ale cos nie ma nigdzie o nich opini i ie wiem...

tak myslem to rozbudowac w pierwotnej wersji ale teraz tknelo mnie ze mozna w orginalne miejsca na desce wsadzic glosniki 4x6 np Pyle
    i zrezygnowac z tweeterow. i u pytanie drugie :
    - czy to bedzie dawalo rade? bo sprzed ma byc bez wzmacaniacza, aha i czy nie trzeba by w tych owalch w takim przypadku jakos obciac niskich tonow?? ogolnie to zamaist tych owalow mozna podono jakos wstawic okragle 10tki... sam juznie wiem , moz ema ktos pomysl??
  • Poziom 18  
    na przod pod same radio : helix dark blue 62.1.(165mm)Cena na allegro 250zl. w media markt(dla idiotow) 299.Lub helixy z serii blue.Troszke tansze.Znajdziesz napewno.

Co do phonocarow to tez daja rade , sa troche gorsze od helixow ale nawet lepiej nadaja sie pod same radyjko z racji niskiej mocy. swietny stosunek jakosci do ceny.

Wybor nalezy do Ciebie.

Wyglusz drzwi, zamontuj dystanse z mdfu albo np drewna.na to glosniki i bedzie ok.ewentualnie panele drzwiowe.
    Jak to zrobisz to portwel uszczupli sie znacznie:D i raczej starczy Ci narazie.a efekt bedzie naprawde swietny.

Z czasem kupisz wzmacniacz i skrzynie do bagaznika.nie ma sensu inwestowac w 6x9.
    Pozdro:)
  • Poziom 10  
    no dobrze wiec postawie na taki system ;) ewentualnie mijsce w desce wykorzystam na tweetery , zamiast upychac je w slupkach...

co do glosnkika do drzwi to w moim przedziale celowym sa :
    -blaupunkt GTc 662 HP
    -pioneer TS-6171c
    -helix Dark Blue 6.1
    -phonocar Y

ktore bede najlepsze pod same radyjko?? blaupunkty i phonocary sprzedaja z tweeterami wiec maja ten plus .... a dzwiek??
  • Moderator CarAudio
    Helix DB 6.1 są o klasę lepsze niż te inne co wymieniłeś.
  • Poziom 10  
    tylko wieksza moc maja i boje sie z e radio bez wzmacniacza moze nie dac rady...
  • Poziom 18  
    Da rade. helixy 62.1 daja rade bez wzmaka. A kiedys moze pokusisz sie o wzmak i bedzie jeszcze lepiej.Nie zastanawiaj sie tylko kupuj.dobrze radzimy.Ja sam mam te glosniki.
    A relacje z montazu zamieszcze wkrutce w mojej corollce e9
  • Poziom 10  
    no i niestety helixy odpadly z rywalizacji.... musze pozostac przy phonocarach tylko waham sie bo neiwiele drozsze od seri Y bo za 159zl mozna kupic juz titanium , tylko nie wiem czy nie zamocne jak pod samo radio
  • Poziom 18  
    a dlaczego helixy odpadly?Przeciez dobrze Ci radzimy
  • Poziom 10  
    ze wzgledow finansowych.. a co z tymi phonocarami titanum??
  • Poziom 42  
    Są dobrym rozwiązaniem ale biesz wersje odseparowaną czyli woofer+tweeter.
  • Poziom 10  
    crazy_88 napisał:
    Są dobrym rozwiązaniem ale biesz wersje odseparowaną czyli woofer+tweeter.

Znalazlem temat w ktorym asm pisales ze pod samo radio lepsze yellow... cos sie zmienilo??? i o co chodzi w tym ze titanium sa pod radio z mosfet?? mam obawy i nie chcial bym wywalic kasy wiecj niz trzeba na sprzet ktory nie pojdzie na blaupunkcie...
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=542046&highlight=titanum&sid=e4506008e3a28b8d2e46a8683a08bed4
  • Poziom 18  
    marudny jestes. Kup helix dark blue 62.1.zestaw odseparowany tak jak pisalem wczesniej. nie 6.1.
    pod radiem zagra dobrze. A jak masz wzmaka albo bedziesz mial to potem zagraja jeszcze lepiej.

Phonocary sa bezkonkurencyjne do 200zl. Co kupisz to bedzie ok. ale ja osobiscie i polowa forum wolalby helixy.
    Sa drozsze ale lepsze.Jak nie masz kasy to phonocary yellow z tweeterami philipsa z jedwabna kopulka.(tez dobre rozwiazanie)
  • Poziom 17  
    izotopekMax napisał:
    marudny jestes. Kup helix dark blue 62.1.zestaw odseparowany tak jak pisalem wczesniej. nie 6.1.
    pod radiem zagra dobrze. A jak masz wzmaka albo bedziesz mial to potem zagraja jeszcze lepiej.

Phonocary sa bezkonkurencyjne do 200zl. Co kupisz to bedzie ok. ale ja osobiscie i polowa forum wolalby helixy.
    Sa drozsze ale lepsze.Jak nie masz kasy to phonocary yellow z tweeterami philipsa z jedwabna kopulka.(tez dobre rozwiazanie)

a dlaczego polowa forum poleca tylko helixy a nie bierze pod uwage tego zestawu
    pod samym radiem chyba takze zagra pieknie

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id=2,18,233&kid=233&pid=1522
  • Poziom 18  
    Hms ten zestaw ktory przedstawiles ma 60wat rmsu... wiec cudow pod radiem nie bedzie.helixy maja 50wat.czyli 10 mniej. Radio pewnei lepiej sobie z nimi da rade.
    Pozatym widzisz ze gosc kreci sie z wydaniem 250 zl na allegro na system helixa a co dopiero 340.
    Wiec pisze ze polowa forum w tej np cenie wybralaby helixy.(chodzilo mi o to)
    Nie czepiaj sie szczegolow:D
    Pozdro.
  • Poziom 17  
    nie czepiam sie gosc jeszcze musi dorzucic na przesylke z 25zł w przypadku helixow
    w essie przesylka gratis i chyba glosniki u-dimension lepsze beda a te 10w - bez przesady
  • Poziom 18  
    tez uwazam ze beda lepsze .Poczytalem troszke o nich no i rzeczywiscie glosniki swietne. Ja bym kupil elementsy lub helixy, a jak tansza opcja to phonocary(Pod samo radio)
    Niestety wszystko rozbija sie chyba o zl.
    A co wybierze to juz w sumie jego wybor:)
    Pozdro

Dodano po 2 [minuty]:

hms w strefiecaraudio.pl pewnie kupi je taniej niz na essie.Tylko musi pogadac :)
  • Poziom 10  
    no rozbija sie o zl.... i sotatecznie beda pchonocary i chyba mimo nieduzej roznicy seri y bo o titanium pod samo radio rozne opinie wyczytalem... dzieki za pomoc !! Pozdro!
  • Poziom 21  
    wiesz tu nie chodzi o 10 wat roznic bo grajek i tak da rade ale o jakosc dark blu naprawde maja klase wiec na twoim miejscu poczekalbym i kupil cos lepszego bo slyszalem yline ostatnio i slabo to gra tweeterki sa lipne w porownaniu do dark!!!!
  • Poziom 10  
    zalezy jakie tweeterki, bo w zestawach sprzedaja z 3 rodzaje.. philipsy, sinusyi ich firmowe chyba...
  • Poziom 21  
    nom sinuslive sa okey ale kosztuja ok 100zeta wiec lepiej zestaw helixa bo masz do tego zwrote i wszystko elegancko wspolgra

Moderowany przez norbert.s.:

Już kiedyś koledze wspominałem na temat jakości pisania i slangu, który toleruję, ale w pewnych granicach.
    Proszę zwrócić na to uwagę przy pisaniu.