Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Navi MFD2+Blaupunkt Bluetooth z USB ??

01 Lis 2007 10:27 11526 11
  • Poziom 36  
    Witam
    Nie da się - a przynajmniej w pełni wykorzystać funkcji tego urządzenia. Interface komunikuje się wg. protokołu Blaupunkt-DMS (obcego dla nawigacji MFD2). Co prawda istniał dodatkowy interface konwertujący protokoły ale raczej nie będzie działał. Interface Bluetooth nie działa nawet ze wszystkimi radioodtwarzaczami blaupunkt-a wyposażonymi w obsługę zmieniarki z tym protokołem -> np. DX-R52.
    Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam

Rozumiem za tym,że z USB wielkie nic, natomiast telefon powinien działać w Bluetooth-ie

Robert
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Tak - tylko należy przepiąć piny -> zestaw głośnomówiący jest instalowany w blaupunkt pod mini-iso (zielona kostka) a w MFD2 - według rozpiski z linku. Po przepięciu chodzić powinien bez problemu (może tylko nie wyświetlać numeru telefonu z którego ktoś dzwoni).
  • Pomocny post
    Poziom 36  
    Wyjście interface (zielona kostka mini-iso C2) pin : 7,8 wejście liniowe telefonu ; 9- tel. mute ;
    Wyjście nawigacji (nowe ISO) opis tu http://www.tm-techmark.com/touareg/Telephonekit.htm .
    Wejście liniowe telefonu TEL AF+ , TEL AF - i TEL MUTE.
  • Poziom 2  
    Zima
    Niestety nie działa. To chyba jest bardziej skomplikowane dla takiego lajkonika jak ja.
  • Poziom 36  
    W takim razie - skoro laik (przepraszam jeśli uraziłem) :
    Jak Pan ten interface zasilił (jak każde urządzenie elektryczne - to też potrzebuje prądu) ?
    1) W oryginale zasilanie pobierane jest z niebieskiej kostki mini-iso ( C3 - pin 15 +12V ).
    2) Masa jest wyprowadzona dodatkowym kabelkiem zakończonym "oczkiem" z przewodu obok kostek mini-iso.
    Powodzenia - to jest Blaupunkt więc musi działać :D
    Jakby dalej były problemy proszę pytać .
  • Poziom 1  
    witam
    śledziłem temat, potem węszyłem i w końcu założyłem do golfa ten interfejs w wersji do aut audi/vw i spsiuje sie rewelacyjnie, ponadto mam wejscie usb. chętniepodziele sie informacjami.
  • Poziom 11  
    aadam75 napisał:
    witam
    śledziłem temat, potem węszyłem i w końcu założyłem do golfa ten interfejs w wersji do aut audi/vw i spsiuje sie rewelacyjnie, ponadto mam wejscie usb. chętniepodziele sie informacjami.

Tez mam nawi MFD 1 w Golf 4 i zakupiłem intefrejs Bluetooth Blaupunkt
    http://www.blaupunkt.com/pl/accessories_138.asp
    tylko nie wiem którą wersje (na allegro za 180zł)
    teraz się zastanawiam czy będzie działać ? wiem że na stronie Blaupunkt można znaleźć update firmware dla tych urządzonek ale nie wiem czy to coś zmienia ?

czym sie rozni wersja przeznaczona do VW od innych wersji ? oprogramowaniem czy też wyprowadzeniem kabli ?

jutro będe montował mam nadzięje że wszystko zadziała :)

czy wyświetlają sie nazwy utworów albo dzwoniący numer na MFD ?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Niestety nie działa. Dostałem wersje 7 607 545 500 do radii blaupunkt

A do VW MFD konieczna jest wersja 7 607 545 550

Przekładając kable we wtyczce ISO C3 (niebieska) udało się zasilić interfejs który bez trudu połączył się z telefonem (Nokia 6500c)

Niestety nie widać interfejsu jako zmieniarka (przycisk CD nieaktywny)
    Wgrać softu nie da się od wersji VW (incompatible hardware)

Ale .. powalcze jeszcze i pozmieniam kable we wtyczce ISO C2 (zielona) bo również TEL+ i TEL- są w innym miejscu (porównuje blaupunkt <> mfd na stronie http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm)
    oraz wygląda mi na to że sygnał TEL MUTE musze podłaczyc w VW do ISO A2 (w kostce zasilania radia jest takowe) Smile i wtedy będę mógł pewnie użyć jako zestaw głośnomówiący oraz audio streaming z telefonu muzy Very Happy
  • Poziom 24  
    Witam.
    Czy ktoś z Was próbował podłączyć ten interface Blaupunkt-a z linku wyżej do RCD300 w golfie V? Wiadomo, że nie pasują mini iso - trzeba zmienić wtyki na takie jak w tuareg-u. Powinno to chodzić. Gdzie takie wtyczki bodajże fakra można zakupić? Przejściówki takie z dwóch mini iso na te dwie nowe nie znalazłem.
  • Poziom 32  
    jesli ktos dalej szuka info na ten temat. ja miałem taki interfejs ale Blaupunkt robi 2, do radi VW i reszty, czyli Blaupunkt itp. Roznia sie chyba tylko jedna cyferka inna w nr-ze seryjnym. Kupiłem przez przypadek ten do Blaupunkta i w VW nie dziala. Kupiłem potem drugi juz dobry do VW i dziala mi i z Rhapsody a potem w MFD2. i tel po BT i pliki z karty SD.