logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Czy CARPOWER POWER4/400 poradzi sobie z JBL GTO 1260BR i HERTZ ESK 165?

makiRzesz 05 Lis 2007 00:49 1433 13
REKLAMA
  • #1 4447666
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    CARPOWER POWER4/400 czy ten wzmacniacz jest wart swojej ceny? i mam pytanie czy da sobie rade z jbl gto 1260BR + HERTZ ESK 165?


    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 4447713
    izotopekMax
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 12
    Ocena: 6
    Do ciagniecia przodu to troszke wedlug mnie nie ta klasa.
    Moze lepiej pomyslec o dwoch wzmacniaczach.Kazdy po dwa kanaly.Gorszy na suba a powiedzmy jakas dobra jakosciowo uzywka na przod.Alpina ,audison, axton.
    Bo w przodzie chyba jednak chodzi o czystosc dzwieku:)
  • #3 4447794
    siwekj
    Poziom 16  
    Posty: 201
    Pomógł: 13
    Ocena: 20
    Na przód to stara seria sony XM. W tej cenie nie ma sobie równych. Byłem pod wrażeniem co ten wzmak robił z PB es-6c. Hertze troszkę prądu chcą więc model 10020 byłby idealny.
  • #4 4449013
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    wolalbym jednak jeden wzmacniacz, dlateho mam pytanie jaki wybralibysie wzmacniacz 4kanalowy, do tego zestawu? cena okolo 800 zl


    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #5 4454188
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    tak sie zastanawialem nad ta opcja dwoch wzmacniaczy... i tak: mam stega QM75x2 tu jest opis i w sumie szkoda mi go sprzedawac. ladnie zagra z tymi hertzami?

    wzmacniacz do suba wtedy jakis bym kupil.

    no ale co z polaczeniem dwoch wzmacniaczy, jak to zrobic? musze ciagnac nowe kable od aku?


    pozdrawiam
  • #6 4454200
    izotopekMax
    Poziom 18  
    Posty: 346
    Pomógł: 12
    Ocena: 6
    a jakiej grubosci masz te kable?moze starczy jeden rozgaleziony na dwa wzmacniacze
  • REKLAMA
  • #7 4454875
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    suwmiarki jakos znalezc nie moge, ale w obwodzie ma okolo 26 mm, czyli wychodzi jakies 4,2 mm srednicy. pole przekroju okolo 55mm2. zeby nie treba bylo liczyc :wink:


    pozdrawiam
  • #8 4457048
    BlueSystem
    Poziom 28  
    Posty: 1067
    Pomógł: 76
    Ocena: 19
    a powinien mieć minimum z 20 mm średnicy jak na dwa wzmacniacze :)
  • REKLAMA
  • #9 4457441
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    czytajac odpowiedz na mojego posta zobaczylem ze w moich obliczeniach jest blad w obliczeniu powierzchni przekroju kabla. wynosi ono cos kolo 13mm2.

    20mm srednicy? to taki kabel kilka kilo bedzie wazyl. gdzie go schowac?z tego co czytalem to kabel na jeden wzmacniacz powinien miec okolo 35mm2, czyli srednica okolo 6,6 mm... wiec tak sobie licze ze skoro na jeden wychodzi okolo 6,6 to na dwa 13,2. dobrze licze?

    a na dodatek dowiedzialem sie ze kabel jaki byl w samochodzie, w momencie kupna go, jest za maly. i tu mam problem...

    pozdrawiam
  • #10 4460920
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    co myslicie o wzmacniaczach boss, np Boss Audio GT-1280 2000W? jest to jakas pokrewna firma bose? czy tylko marna proba wprowadzenia w blad??


    pozdrawiam
  • Pomocny post
    #11 4460992
    BlueSystem
    Poziom 28  
    Posty: 1067
    Pomógł: 76
    Ocena: 19
    makiRzesz napisał:
    czytajac odpowiedz na mojego posta zobaczylem ze w moich obliczeniach jest blad w obliczeniu powierzchni przekroju kabla. wynosi ono cos kolo 13mm2.

    20mm srednicy? to taki kabel kilka kilo bedzie wazyl. gdzie go schowac?z tego co czytalem to kabel na jeden wzmacniacz powinien miec okolo 35mm2, czyli srednica okolo 6,6 mm... wiec tak sobie licze ze skoro na jeden wychodzi okolo 6,6 to na dwa 13,2. dobrze licze?

    a na dodatek dowiedzialem sie ze kabel jaki byl w samochodzie, w momencie kupna go, jest za maly. i tu mam problem...

    pozdrawiam



    Miałem napisać 20 mm2 w przekroju, powalilo mi sie troche, 35 mm2, to sie montuje do wzmaków po 1500 RMS, a nie doo takich normalnych :P 20-25 mm2 powinno wystarczyc na te 2 Twoje.
  • #12 4461078
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    a jak je polaczyc z tym kablem? rozdzielic kabel?

    pozdrawiam
  • #13 4465766
    makiRzesz
    Poziom 12  
    Posty: 69
    Pomógł: 3
    slyszal ktos o wzmacniaczu wypisanym wyzej?? no i jak z tym kablem??

    pozdrawiam
  • #14 4467174
    crazy_88
    Poziom 42  
    Posty: 7929
    Pomógł: 1008
    Ocena: 165
    Osobiście nie mam zaufania do tych wzmacniaczy boss jedni chwalą ale mimo wszystko nie wierze w ich moc.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy oceny wzmacniacza CARPOWER POWER4/400 pod kątem współpracy z głośnikami JBL GTO 1260BR i HERTZ ESK 165. Uczestnicy sugerują, że wzmacniacz ten może być niewystarczający do napędzenia przodu, zwłaszcza dla zestawu wymagającego czystości dźwięku i odpowiedniej mocy. Proponowane jest rozważenie dwóch wzmacniaczy – osobnego dla subwoofera i osobnego, jakościowego na przód, np. używanych modeli Alpina, Audison, Axton lub starszej serii Sony XM, która dobrze radzi sobie z głośnikami Hertz. Poruszono także kwestie techniczne dotyczące okablowania – zalecana grubość kabla zasilającego powinna wynosić około 20-25 mm² dla dwóch wzmacniaczy, co jest istotne dla prawidłowego zasilania i bezpieczeństwa instalacji. Wątpliwości budziła możliwość rozdzielenia kabla zasilającego na dwa wzmacniacze oraz problem z istniejącym, zbyt cienkim kablem fabrycznym. Pojawiła się także dyskusja o wzmacniaczach marki Boss Audio, które budzą sceptycyzm co do deklarowanej mocy i jakości.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA