logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Thomson TX807CS - Brak zasilania, nie świeci dioda StandBy, co sprawdzić?

kazekk84 12 Lis 2007 11:41 2507 13
REKLAMA
  • #1 4472486
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    Witam.

    Jak w temacie. TV po podlaczeniu do sieci, nie daje zadnych oznak zycia. Nie sieci sie kontrolka StanBy, a co za tym idzie nie reaguje na pilota, ani na przyciski, ktore sa w TV.

    Wymienilem pozystor, i dalej to samo. Nie ma napiecia ok 12V na diodzie, zainstalowanej za transformatorem. Sprobuje dzis wymienic, tranzystor odpowiedzialny za stanby. Nie pamietam jego oznaczenia.

    Jesli macie jakies pomysly co moze byc uszkodzonego, to poratujcie mnie.

    Niezbyt wesoły tytuł poprawiłem. [Mirek Z.]
  • REKLAMA
  • #2 4472495
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12964
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2331
    Brak napiec np.5V
  • REKLAMA
  • #3 4472496
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Przeniosłem z TV.
  • #4 4472504
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    Mirek Z., dzięki :))

    Chodzi mi o tranzystor MOSFET

    Dodano po 33 [sekundy]:

    Telo, taka odpowiedz mnie nie satysfakcjonuje, wiem ze nie ma napiec
  • REKLAMA
  • #5 4472527
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Nie ma za co. Jeśli po wtórnej nie ma żadnych napięć ani zwarć, to zajmij się stroną pierwotną. Jeśli będzie uszkodzony MOSFET to oczywiście trzeba wymienić inne uszkodzone elementy i pomyśleć nad przyczyną awarii.
  • #6 4472537
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    Mirek Z. Prosze Cie nie rob ze mnie takiego laika.

    To co napisales to nawet nie elektornik raczej wie. o stronie pierwotnej i wtornej juz w gimnazjum ucza.

    siedze na komorkach, a nie na TV. To ze babci sie zepsul to sie nim zajalem.
  • #7 4472567
    Mirek Z.
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 21870
    Pomógł: 1132
    Ocena: 531
    Wiem, w czym "siedzisz", dlatego napisałem to, co wyżej. Szczególnie drugie zdanie. Przecież bez pomiarów i Twoich wstępnych wniosków trudno napisać coś więcej. Sama przetwornica zbyt prosta w naprawie nie jest i - o ile wiem (bo sam nie stosowałem) - są do niej tzw. kity naprawcze.
  • #8 4474503
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    Wymiana mosfeta nic nie pomogla. Myslalem ze nie puszcza napiecia, ale bylem w bledzie.

    Nie mam wogole napieć na trafie po stronie wtornej., czy moze byc ono uszkodzone?? czy zglebiac moje poszukiwania dalej??
  • REKLAMA
  • #9 4474568
    bonzo jan
    Użytkownik obserwowany
    Posty: 1113
    Pomógł: 49
    Ocena: 46
    A zwarty był ten mosfet.Jak tak na którym kierunku?
    masz te 5V?
    thomson czesto leży pamięć.
  • #10 4475020
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    Nie jest zwarty,

    W ktorym miejscu mam zmierzyc te 5V??
  • #12 4475832
    kazekk84
    Poziom 18  
    Posty: 350
    Pomógł: 11
    Ocena: 6
    nie ma 5v :((
  • #13 4475875
    @@@@
    Poziom 23  
    Posty: 396
    Pomógł: 69
    Ocena: 91
    Sprawdz rezystory startowe RP005 iRP006 , mają po 180k, miałem 2 takie przypadki z tym chasis
  • #14 4476080
    Telo
    Serwisant RTV
    Posty: 12964
    Pomógł: 1505
    Ocena: 2331
    W pierwszym poscie napisałeś:
    Wymienilem pozystor
    Powiedz po co wymieniałeś ten element?
    Zmierz napięcia w przetwornicy,pomierz elementy.
    Jeżeli jest to chassis TX807 to do naprawy stosuje się kit do naprawy przetwornicy ,lub będziesz na piechoe wymieniał elementy które wchodzą w skład,podaj więcej danych napiecia.
    Nawet jak w Szukaj wpiszesz TX807 to znajdziesz dużo porad na temat tego modelu np:

    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic607066.html

Podsumowanie tematu

✨ Telewizor Thomson TX807CS po podłączeniu do sieci nie wykazuje oznak zasilania, nie świeci dioda StandBy, a urządzenie nie reaguje na pilota ani przyciski. Brak napięcia 12V na diodzie za transformatorem oraz brak napięć na wtórnej stronie transformatora. Wymieniono pozystor oraz tranzystor MOSFET odpowiedzialny za tryb standby, jednak problem pozostał. Sugerowano sprawdzenie strony pierwotnej zasilacza impulsowego, pomiar napięć w przetwornicy oraz kontrolę rezystorów startowych RP005 i RP006 o wartości 180kΩ, które w tym chassis często ulegają uszkodzeniu. Brak napięcia 5V potwierdzono, co wskazuje na problem z przetwornicą lub elementami pierwotnymi. Zalecane jest użycie gotowych kitów naprawczych do przetwornicy lub dokładna diagnostyka elementów zasilacza impulsowego w modelu TX807CS.
REKLAMA