Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD -> dekoder cyfrowy -> stary telewizor

-Obywatel- 15 Nov 2007 22:53 1862 4
    -Obywatel-
    Level 17  
    Witam wszystkich. Użyłem opcji szukaj i znalazłem sporo wskazówek nt. podłączenia DVD do telewizora posiadającego tylko wejście antenowe, ale nie znalazłem informacji czy dekoder cyfrowy - a konkretnie dekoder Polsatu Sagem (raczej starszy model) - może spełniać funkcję modulatora:?: Tzn. czy mogę podłączyć dekoder do TV przez wejście antenowe a pod dekoder podpiąć DVD - przez cinche lub euro:?: Jak to by wtedy działało:?:i czy w ogóle by działało:?:Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.
  • Helpful post
    adyrian
    Level 23  
    Nic prostszego jak po prostu podłączyć i sprawdzić.
    Modulator antenowy w urządzeniach takich jak np. magnetowidy, tunery dostaje na wejście ten sam sygnał, który jest na wyjściu Video takiego urządzenia.
    Podłącz DVD przez chinche do dekodera a dekoder do TV i zobacz czy zadziała (powinno).

Oczywiście to zadziała tylko z sygnałem Video i taki sygnał trzeba ustawić w menu DVD jeżeli podłączasz przez Euro.
    Pozdrawiam
    -Obywatel-
    Level 17  
    Wielkie dzięki za odpowiedź. A jeśli przez dekoder by nie zadziałało, to mam jeszcze jeden pomysł: mam stary magnetowid który powinien rozwiązać sprawę. Nie wiem tylko czy mam właściwą koncepcję kolejności podłączeń. Ja widzę to tak: vcr pod tv przewodem antenowym -> dekoder pod vcr przewodem antenowym a dvd pod vcr cinchem. Czy to pójdzie?
  • Helpful post
    Mariusz Ch.
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam.

Powinno działać. Pamiętaj tylko, że magnetowid musisz nastroić na sygnał dekodera (tak, jak zwykłe stacje TV), natomiast do oglądania filmu z DVD magnetowid ustawić na wejście AV.

Pzdr.
    -Obywatel-
    Level 17  
    Będę próbował na różne sposoby. Jeszcze raz dziękuję za wskazówki.