Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[ Eagle] jak zmienic srednice pola PINHEAD

farmazon3000 04 Gru 2007 12:39 1478 1
  • #1 04 Gru 2007 12:39
    farmazon3000
    Poziom 15  

w bibliotece jest zkaładka PINHEAD i chcę sobie zrobić złącze do programatora 2x5 (ISP), jednak srednica otworu w ktory wchodzi pin jest trochę za mała, można to zmienić na inne??

bo do tej pory robiłem tak, że na istniejące piny "naklejałem" inny pin z wiekszą średnicą, ale to takie wieśniackie jest....

0 1
  • Pomocny post
    #2 04 Gru 2007 12:59
    MNCHH
    Poziom 17  

Witam
    otwórz sobie swoja bibliotekę do której chcesz zapisac zmodyfikowany przez Ciebie element. Nastepnie przejdz do Control Panel i znajdz element który chcesz przerobić. Kliknij na niego prawym przyciskiem myszy i wybierz Copy to library. Jak już przerzuci Ci się ten element do biblioteki to z prawe strony w dolnym oknie jest napisane "Package| Variant". Kliknij na linijkę która jest pod tym napisem dwa razy i gdy Ci się otworzy okno musisz rozłączyć Pady od Pinów poprzez kliknięcie Disconnect. Gdy to już zrobisz przechodzisz do zakładki "Package" - taki układ scalony na górnym pasku narzędziowym i wybierasz "2X05" Potem bierzesz z lewej strony z paska narzędziowego ikonkę klucza "Change" i tam zmieniasz Drill na taki jaki Cię interesuje. Jak juz to zrobisz przechodzisz znów do "Device" - w górnym pasku narzędziowym i tak jak wcześniej robiłeś disconnect tak teraz łączysz odpowiednie piny do padów poprzez kliknięcie "Connect" (tylko zrób to tak samo jak było przy rozdzielaniu pinów od padów). Potem już przechodzisz do płytki drukowanej wchodzisz w "Library" i klikasz "Upgrade all". I to cała filozofia.
    Pozdrawiam

0