Zbudowałem wzmacniacz na STK 4241 według Praktycznego Elektronika 5/2000.
Podłączyłem sobie wzmacniacz pod oscyloskop na wejście puściłem sygnał testowy i tak pod obciążeniem sinusoida przy małym sygnale wyjsciowym jest ok. Zwiekszająć sygnał dodatnia połówka sinusoidy zaczyna się spłaszczać, zwiększająć dalej sygnał ze spłaszczonej połówki zaczyna "wyrastać górka". sinusoida poźniej wyglada normalnie + ząbek przy narastającym i opadającym zboczu dodatniej połówki.
Co to może być?
Mam dwa takie układy i na każdym to samo jedna jak i druga połówka.
Jak oba są zwalone to tylko
z góry dzieki za odpowiedź
Podłączyłem sobie wzmacniacz pod oscyloskop na wejście puściłem sygnał testowy i tak pod obciążeniem sinusoida przy małym sygnale wyjsciowym jest ok. Zwiekszająć sygnał dodatnia połówka sinusoidy zaczyna się spłaszczać, zwiększająć dalej sygnał ze spłaszczonej połówki zaczyna "wyrastać górka". sinusoida poźniej wyglada normalnie + ząbek przy narastającym i opadającym zboczu dodatniej połówki.
Co to może być?
Mam dwa takie układy i na każdym to samo jedna jak i druga połówka.
Jak oba są zwalone to tylko
z góry dzieki za odpowiedź