witam...posiadam taki właśnie tv i jest z nim taki problem że obraz jest zwężony i to bardzo tzn. obraz jest tylko na środku jakieś 3cm...na szerokość jest ok...jak tv po chodzi trochę to obraz zwiększa się...po jakichś 10min obraz jest tylko od dołu zostaje jeszcze czarny pas bez obrazu...aha i tv ma w środku jakaś płytkę (nie mam aparatu bo zdjęcia bym zrobił) która była zaczepiona drutem o obudowę...na tej płytce są takie układy: sda5243-2; sda5231-2; gd74ls373 i jeszcze jakieś dwa układy i jeden eprom...i moje pytanie jest taki czy warto jeszcze to tv naprawiać...jeśli tak to prosił bym o jakieś porady w tej sprawie...i co to może być za płytka aha i jest ona połączona z płytka główna tv za pomocą kabli z tym że właśnie te kable są do lutowane od strony elementów do nich...z góry dziękuje za zainteresowanie...