Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

FUNAI TV2000 MK II...zwężony obraz, jak temu zaradzić

09 Gru 2007 16:06 1467 9
  • Poziom 22  
    witam...posiadam taki właśnie tv i jest z nim taki problem że obraz jest zwężony i to bardzo tzn. obraz jest tylko na środku jakieś 3cm...na szerokość jest ok...jak tv po chodzi trochę to obraz zwiększa się...po jakichś 10min obraz jest tylko od dołu zostaje jeszcze czarny pas bez obrazu...aha i tv ma w środku jakaś płytkę (nie mam aparatu bo zdjęcia bym zrobił) która była zaczepiona drutem o obudowę...na tej płytce są takie układy: sda5243-2; sda5231-2; gd74ls373 i jeszcze jakieś dwa układy i jeden eprom...i moje pytanie jest taki czy warto jeszcze to tv naprawiać...jeśli tak to prosił bym o jakieś porady w tej sprawie...i co to może być za płytka aha i jest ona połączona z płytka główna tv za pomocą kabli z tym że właśnie te kable są do lutowane od strony elementów do nich...z góry dziękuje za zainteresowanie...
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Chcąc uzyskac dobry obraz trzeba wymienic elektrolity w odchylaniu pion , wszystkie. Płytka doczepiona to pewnie TX , sprawdz czy działa?
  • Poziom 22  
    a mógł bym prosić o schemat jeśli kolega taki posiada(bo nie mam aby sie zdał)...i które to są elektrolity...w jaki sposób mogę sprawdzić czy ta płytka działa?
  • Poziom 22  
    tylko takie jeszcze pytanie tam jest schemat FUNAI TV2000A MK2 on chyba niczym sie nie będzie różnił mojego prawda?

Moderowany przez Mirek Z.:

Pisowni postów w tym temacie oraz innych na Forum nie będę komentował.
    Ostrzeżenie - regulamin p.15 oraz p.11 i p.11.1.
    Proszę zmienić tytuł tematu.

• Pomocny post
    Poziom 36  
    Najpierw sprawdź zimne luty na IC 10 LA 7830 , potem wymień C 41 , 42 , 51 jeżeli nie pomoże to jeszcze C 65 , 66 , 67 .
  • Pomocny post
    Poziom 19  
    proponuję jeszcze sprawdzić jakie jest napięcie zasilania LA7830, bo jeśli zbyt niskie, to sama wymiana kondensatorów nie pomoże
  • Poziom 22  
    a ile wynoszą prawidłowe wartości napiec na tym ukladzie

Ponownie przypominam, że na Forum obowiązują zasady pisowni. Np. zdanie zaczyna się z dużej litery, kończy kropką.
    [Mirek Z.]
  • Poziom 22  
    A więc tak, wymieniłem podane wyżej kondensatory...i działa bardzo ładnie. Obraz jest taki jaki powinien być, także dziękuje bardzo za zainteresowanie moim problemem i za pomoc w jego rozwiązaniu. Pozdrawiam amon86. :)