Witam serdecznie.
Znajomy ma problem z telewizorem (jak w temacie), mianowicie po włączeniu zwęża mu się obraz po bokach przez około minutę i się wyłącza, w tym czasie pokazują się białe poziome linie na całym ekranie. Telewizor był u pewnego "naprawiacza" który wymienił jakiś transformator (nie powiedział konkretnie jaki) na nowy i skasował 170zł.
Po tygodniu to samo co wcześniej.
Dioda na przedzie telewizora coś sygnalizuje w sposób że miga szybko 9 razy z przerwą około 3s.
Co to może być?
Po kilku dniach...
Telewizor wrócił do owego naprawiacza (w ramach gwarancji) i go naprawił, po kilku dniach pojawił się "pisk" którego ton zmienia się wraz ze zmianą obrazu na ekranie. Zwężają się boki, czasem coś trzaśnie w głośnikach i zanika dźwięk ale wizja powraca do normy. Czasem działa poprawnie kilka minut a czasem nawet godzinę.
HELP!
Znajomy ma problem z telewizorem (jak w temacie), mianowicie po włączeniu zwęża mu się obraz po bokach przez około minutę i się wyłącza, w tym czasie pokazują się białe poziome linie na całym ekranie. Telewizor był u pewnego "naprawiacza" który wymienił jakiś transformator (nie powiedział konkretnie jaki) na nowy i skasował 170zł.
Po tygodniu to samo co wcześniej.
Dioda na przedzie telewizora coś sygnalizuje w sposób że miga szybko 9 razy z przerwą około 3s.
Co to może być?
Po kilku dniach...
Telewizor wrócił do owego naprawiacza (w ramach gwarancji) i go naprawił, po kilku dniach pojawił się "pisk" którego ton zmienia się wraz ze zmianą obrazu na ekranie. Zwężają się boki, czasem coś trzaśnie w głośnikach i zanika dźwięk ale wizja powraca do normy. Czasem działa poprawnie kilka minut a czasem nawet godzinę.
HELP!