Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka czy Corel? Nie drukują się wszystkie litery

cyklop 11 Gru 2007 18:12 4311 6
  • #1 11 Gru 2007 18:12
    cyklop
    Poziom 15  

Wizytówka - tło z bitmapy, na to litery w Corelu (krzywe), całość wypuszczana z Corela na drukarkę (Develop/Bizhub). Na arkuszu nie drukuje się część liter :-| Zdarza mi sie to już nie pierwszy raz, ale nie zawsze. Pomaga zamiana całości na bitmapę, ale wkurza mnie więc pytam czy ktoś mial podobny przypadek albo wie chociaż czy to wina Corela czy drukarki?

0 6
  • #2 11 Gru 2007 19:42
    Boracz
    Poziom 19  

w ustawieniach sterownika w jednej z zakładek ( czcionki ) należy odznaczyć opcję "Użyj czcionek drukarki"

Nalezy to zrobić z poziomu panelu sterowania, wtedy będzie to wartość domyślna i nie będziesz musiał zmieniać tego za każdym razem.

0
  • #3 01 Lut 2008 15:37
    cyklop
    Poziom 15  

niestety... problem nadal istnieje; wyłączenie czcionek drukarki, zamiana na krzywe w projekcie - nie pomaga.

0
  • #4 01 Lut 2008 20:16
    maribt
    Poziom 15  

Cyklop pisze, że zamienia litery na krzywe czyli dla drukarki to już nie jest czcionka tylko grafika.
    To jest kolorowy Bizhub?
    Nie drukuje kawałka litery czy całej litery?

0
  • #5 01 Lut 2008 21:01
    Calculus
    Poziom 25  

Nie napisałeś, jak wygląda podgląd wydruku, jeżeli tam nie ma liter, to wina Corela, sprawdź, czy coś nie jest wyłączone w opcjach drukowania w Corelu.

0
  • #6 02 Lut 2008 10:59
    cyklop
    Poziom 15  

więc tak:
    - drukarka kolorowa
    - na podglądzie wszystko jest ok
    - brakuje zasze całych liter (znikają nawet po zamianie na pdf-a)
    - ostatnio drukowałem specyficzną czcionką z obrysem (konturem) i widac jakby wydrukowł się sam kontur, ale bardzo słabo. Przedtem "ginęły" zawsze całe litery, choć mozliwe że nie miały obrysu.
    Najciekawsze jest jednak to, że wypuściłem na próbę ten sam plik na inny format papieru i wydrukowało się wszystko wszystko...

1
  • #7 30 Wrz 2008 18:34
    artej
    Poziom 1  

po pierwsze w developie tak jest dziwnie że jak jest tło z bitmapy to litery się mogą nie drukować, ja tak miałem kilka razy. Wydaje mi sie że podczas transferu z kompa do drukarki gubią się dane. Ja robie inaczej zapisuje plik w pdf-ie i drukuje i po kłopocie. :):)

0