Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ECSYSTEM
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Projektowanie SSWiN, zasady i normy.

13 Gru 2007 11:16 5922 9
  • Poziom 20  
    witam.

poszukuje publikacji pdf, html lub podobnych, ktore opisuja jak projektowac i budowac systemy alarmowe (rozmieszczanie detektorow, prowadzenie kabli etc).

z gory dziekuje za pomoc.
    pozdrawiam.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 18  
    Kup sobie zestaw Polskich Norm dotyczących instalacji alarmowych i tam masz całą esencję tego o co pytasz.A w takiej formie jak Ty chcesz to raczej szukanie na elektrodzie,google i szukasz ,szukasz do znudzenia nikt Ci tego na tacy nie poda.
  • Sklep ECSYSTEM
  • Poziom 20  
    normy normami... robię interfejs do autocada i potrzebuje zestawu zasad i nawyków tworzenia projektów systemów zabezpieczeń. :)
  • Poziom 16  
    Zasada jest jedna i prosta...zrobić system dający maksymalną ochronę.
  • Poziom 21  
    Jeżeli ma to być interfejs do CAD'a, to moim zdaniem próżny wysiłek. Chyba, że idzie o wyprodukowanie bibliotek symboli (bloków).
    Zadanie w całości jest bardzo ambitne, ale nie wyobrażam sobie, jak można taki temat w CAD'a ubrać. Każy obiekt, dla którego projektujemy system ma swoją specyfikę, różnie dobiera się środki ochrony, tak, jak różne są obiekty, dla których robi się analizę zagrożeń. Bo dopiero po przeprowadzeniu analizy zagrożeń, po rozmowie z inwestorem, co on własciwie chce chronić, dobiera się odpowiednie środki ochrony.
    Jedyna powtarzalność, jaką daje się zauważyć, to systemy alarmowe w armii, ale oni jak nie wcisną czegoś w regulamin, to są chorzy. Za to warunki ochrony dla np. magazynu broni mają raczej jednakowe na terenie każdej jednostki. Nie widzę jednak możliwości, żeby kolega dorwał się do poufnych i tajnych instrukcji naszej armii. Oni nawet normę obronną na systemy alarmowe utajnili.
    Każdy obiekt, który chronimy jest indywidualnością osobniczą - każdy jest gdzie indziej zlokalizowany, raczej mają różne konstrukcje, rożne są wymagania poszczególnych inwestorów.
    Tak więc nie bardzo widzę jakąkolwiek próbę zaCADowania zagadnienia.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Drodzy Panowie,

Normy dotyczące systemów sygnalizacji włamania i napadu są podstawą przy ich projektowaniu i wykonywaniu.
    Fakt, że nie są normami obligatoryjnymi nie świadczy o tym, że nie należy ich stosować. Początkującym proponuję odwiedzić stronę http://www.techom.com.

Pozdrawiam
  • Poziom 20  
    interfejs ma byc prostą wizualizacją blokową 2D. Mam jednak przedstawić w formie opisowej zarys zasad poprawnego projektowania. Ja rozumiem, że ważna jest specyfika każdego pomieszczenia i projektu etc. Potrzebuję jednak parę naiwnych zasad tworzenia projektów, im z wyższego stopnia wtajemniczenia, tym lepiej ;)
  • Poziom 2  
    Naiwne zasady - elektrykę mozesz przewidzec w projekcie, w alarmach to ci sie tak do konca nie uda.
    Projektowanie w tych systemach wynika z prostej zasady doświadczenia i tylko doswiadczenia. jesli tego nie masz to nie ma co się brac za projektowanie. Wiekszość projektów w tej branży powstaje jako dokumentacja powykonawcza, a projektem montazowym jest wstepny plan montazu dla celów kalkulaqcji kosztów,
    Sam projektuję i nigdy jeszcze projekt nie został zrealizowany bez zmian i to duzych. CCTV i ACC mozna przewidzeć ale alarmy tylko w ok 50% -- mówię o duzych obiektach bo dla domków to drobnica i na jednej A4 zrobisz wszystko.

Dodano po 4 [minuty]:

A i jeszcze jedno , mam potęzną biblotekę dla Vizio, a wiele firm ma w Autocadzie bibloteki i tu korzystam w obu programach.
    PHILIPS-dawno stworzył narzedzia, ale tu musisz odwiedzić producentów dadzą ci narzedzia.
  • Poziom 21  
    Jeżeli masz zrobić bloki do CAD'a, to rzeczywiście skombinuj sobie normy do części opisowej. Tam jest większość tego, co Ci potrzebne.
  • Poziom 22  
    Tylko Panowie te przepisy które teraz wychodzą np monitorng imprez masowych (stadiony) czy szkoły nieoszukując się niema takiego sprzętu który wszystkie przepisy spełni.Coby byłośmieszne na soim obwożnym sprzęcie prowadziłem zapis monitoring meczu 2 ligi, po meczu policja zarządała nagrania i je dostała, z tym że niepotrafili go odtworzyc i na rozprawę do sądu jechałem z rejestratorem jako oryginałem. Bo w sądzie mieli stary odtwarzacz otake.