Mam problem z ekspresem automatycznym do kawy typ. KAV 2936 firmy Clatronic. Ekspres pomimo zaprogramowanej ilości wody którą ma wlać do kubka np 100 ml, pracuje bez przerwy aż do wylania całej wody znajdującej się aktualnie w zbiorniku. Dokładne odkamienianie ekspresu nic nie pomogło. Podejrzewam że padł element odpowiedzialny za odmierzanie ilości wody o ile taki występuje. Z drugiej bowiem strony odmierzanie wody może być kontrolowane czasem załączenia zaworu przez sterownik ekspresu. Jako dodatkową informację podam że podczas SELF-TESTU tj. procedury uruchamianej automatycznie podczas załączania ekspresu w czasie której następuje płukanie urządzenia, zużycie wody też jest większe tj. ok 200ml zamiast standardowych 50ml.
Pozostałe funkcje ekspresu działają normalnie.
Proszę o wskazówki odnośnie przyczyn usterki i sposobu jej usunięcia
Pozostałe funkcje ekspresu działają normalnie.
Proszę o wskazówki odnośnie przyczyn usterki i sposobu jej usunięcia