logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Interfejs do diagnostyki Opla - czy istnieje zamiennik oryginalnego?

Yahoo 11 Gru 2003 11:38 9596 11
REKLAMA
  • #1 433158
    Yahoo
    Poziom 20  
    Posty: 503
    Pomógł: 2
    Ocena: 43
    Witam

    Przeczytałem chyba wszystko na elektrodzie temat interfejsu
    do Opla.
    Jedni mowią, że takowy interfejs istnieje i działa
    inni twierdzą że nie ma takowego
    (chodzi o interfejs zastępujący orginalny interfejs)

    Szukam osoby która coś juz robiła w tym temacie
    Szukam osoby która coś wie i może pomóc

    Yahoo
  • REKLAMA
  • #2 433178
    diag
    Poziom 29  
    Posty: 1401
    Pomógł: 45
    Ocena: 209
    Najkrócej rzecz ujmując jest mi znane 2 interfejsy:
    1. cdif/2 opisany na forum
    2.elm320 z programem (freeware)
    pierwszy to 3000zł
    elm320 to 400zł
    i to tyle
  • REKLAMA
  • #3 433202
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #4 433244
    Yahoo
    Poziom 20  
    Posty: 503
    Pomógł: 2
    Ocena: 43
    cdif - widziałem strone
    ale elm - gdzie tego mam szukać
  • #5 433421
    Marekjp
    Poziom 14  
    Posty: 69
    Ocena: 14
    z tym ELMem to sie spotkałem gdzieś na polskim www Były to trzy interfejsy na jakimś tam układzie ELM. Jeden obsługiwał protokół ISO, drugi VPW (Opel) i trzeci PWM (Ford). Każdy był oddzielnie do kupienia. Był chyba jeszcze jeden, który obsługiwał wszystkie protokoły. Jak znajdę tą stronkę to dam znać. Osobiście zaopatrzyłem się w CDIFa i tak jak napisałem w przyszłym tygodniu podłączę opelka i dam znać co i jak
  • #6 433436
    Marekjp
    Poziom 14  
    Posty: 69
    Ocena: 14
    znalazłem szybciej niż myślałem. tylko nie że coś reklamuję, nie wiem czy nie łamię regulaminu
    tego jednego co zawiera wszystkie protokoły nie ma - pomyliłem się
    są tu interfejsy na układzie ELM323, ELM322, ELM320
    http://mirek-w.fm.interia.pl/index.html
  • #7 433577
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #8 558996
    manfed
    Poziom 17  
    Posty: 315
    Pomógł: 1
    Ocena: 21
    ten elm przetwarza protkół odb na rs
    czy nie można oprzeć tego procesu na jakimś kontrolerz z serii np AT...51
    Gdzie można znależć specyfikacje tych protokołów transmisji VPW i ISO
  • REKLAMA
  • #9 559123
    diag
    Poziom 29  
    Posty: 1401
    Pomógł: 45
    Ocena: 209
    Specyfikacja protokołów strona SAE ISO.
  • #10 559201
    manfed
    Poziom 17  
    Posty: 315
    Pomógł: 1
    Ocena: 21
    hm ...
    a gdzieś widziałem interfejs (chyba firmy ARTECH) oparty na max 232 , czymś to sie w końcu różni od tajemniczego ELM`a
  • #11 4574861
    Dudi2007
    Poziom 16  
    Posty: 181
    Pomógł: 10
    Ocena: 76
    Mam taki intefejs i pracuje z prrog OPEL TECH 2 czyta wiekszosc opli po96r i twierdze ze taki interfejs istnieje interfejs elm327to interfejs do diagozzy silnikow sam odpowiadajacy normom OBD2 WIEKSZOSCI PO 2000R Interfejs an max323(euroscan)robi sam. DO2000 i tylko silnik
  • #12 4574900
    lindonerl
    Poziom 18  
    Posty: 245
    Pomógł: 16
    Ocena: 55
    "Opelscaner" jeszcze nie mam, ale starsze ople fajnie wymiata euroscan. Nawet lepiej od KTS 740 bo tam to tylko kody w
    "Multecu" no i jeszcze kabelek od poldka.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy istnienia zamienników oryginalnego interfejsu diagnostycznego do samochodów marki Opel. Wskazano dwa główne interfejsy: CDIF/2, kosztujący około 3000 zł, oraz tańszy ELM320 (około 400 zł) z programem freeware, który obsługuje diagnostykę silnika głównie w modelach po 2000 roku i w ograniczonym zakresie. Wspomniano także o rodzinie układów ELM (ELM320, ELM322, ELM323), które obsługują różne protokoły komunikacyjne, takie jak ISO, VPW (stosowany w Oplu) oraz PWM (Ford). Nie znaleziono jednak jednego uniwersalnego interfejsu obsługującego wszystkie protokoły. Poruszono temat programów diagnostycznych, m.in. GM TOOL oraz OPEL TECH 2, który współpracuje z interfejsem ELM327 i umożliwia odczyt większości modeli Opla po 1996 roku. Wspomniano także o interfejsie opartym na układzie MAX232 (np. Euroscan), który działa z modelami Opla do 2000 roku i obsługuje głównie diagnostykę silnika. Poruszono kwestie specyfikacji protokołów transmisji VPW i ISO, dostępnych na stronach SAE i ISO. W porównaniu do oryginalnych narzędzi, tańsze interfejsy ELM oferują ograniczoną funkcjonalność, głównie diagnostykę silnika zgodną z normami OBD2 dla modeli po 2000 roku.
REKLAMA