Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki zestaw car-audio wybrać do 700 zł?

jamajek20 14 Dec 2007 23:46 3494 15
    jamajek20
    Level 10  
    Witam. Kupiłem niedawno samochód, teraz chciałbym jakiś sprzęcik. Napisze wam co chciałbym kupić a wy ocenicie czy to wystarczy czy coś zmienic, dodać.
    Zestaw 1:(Radio PIONEER DEH-3900MP)(zestaw Głośników 160mm. JBL GTO 6507)=650zł
    zestaw 2:(Radio PIONEER DEH-3900MP)(Wzmacniacz BLAUPUNKT GTA 2 Special MK II)(2 głośniki BLAUPUNKT BGx 663 model 2007 210W)(jakaś tuba za 100zł)=700zł

Prosze o to abyście pomogli mi mi wybrac jaki zestaw jest lepszy, nie koniecznie musza być te głośniki BLAUPUNKT tak tylko dla przykładu chodzi o to aby sie zmieścić w 700zł. Głównie zależy mi za tym aby wszystkiego było po równo basu i sopranu, dlatego mysle o tych głośnikach z jbl ale nie wiem czy bedzie też dostatecznie głośno.

Przepraszam jeśli taki temat już był, ale nie chciało mi sie szukac Pozdrawiam.
    czacha01
    Level 21  
    Pionka możesz zostawic.
    Z głosników: Helix Dark Blue 62
    Wzmacniacz jakis carpower hpb-602

I na dobrego suba z kablami do zbieraj jeszcze 250zł.
    Pawel S.
    Level 39  
    JBL i BP olej. jak niemasz dostepu do sprzetu pomiarowego lub kogos kto sie na tym zna to kup helixy... (no chyba ze mivoci sie trafia)
    jak masz mozliwosci to tonsilowskie wooferki (ok 100zl/para) + tweeterki peerlessa/vify (90/150zl szt) i to da system ktorego sie nie powstydza na lokalnych zawodach...

wzmacniacz kup 4 kanalowy (min BP, carpower, mac audio lub inne tanie sprawdzone) + pozadne kable

na suba tez jakis tani sprawdzony glosnik (zadnej chinszczyzny lub przereklamowanych producentow)
    jamajek20
    Level 10  
    no widze że odradzacie to co wybrałem, ale mam jeszcze jedno pytanie gdybym kupił te chelixy,+ tweeterki peerlessa do tego dobre radio z tego pionniera bez wzmacniacza, jak by to grało. Kolega powiedział mi że sopranu to miałbym dosyć ale basu mało...:?:
  • Helpful post
    czacha01
    Level 21  
    W helixach jest dosc przyjemny tweeter.
    Nie wiem po co kombinujesz pod górkę.

Zrób sobie narazie przód,bo helixy zagrają dobrze pod radiem.

A potem dozbieraj kasy do wzmacniacza i subwoofera.
    jamajek20
    Level 10  
    Jak ja coś kupuje to ma być komplet czyli radio wzmacniacz itd..., ale jeszcze jedno. Mówisz żeby te helixy dać do przodu samochodu a gdybym je dał to tyłu i jeszcze tuba w bagażniku...co o tym myślisz? :cunning:
  • Helpful post
    Pawel S.
    Level 39  
    Quote:
    a gdybym je dał to tyłu i jeszcze tuba w bagażniku...co o tym myślisz?
    nierob z siebie dresa ;] no chyba ze juz masz stare BMW??;>
    przeciez popsujesz kompletnie scene itp :P

zaleta helixow jest wlasnie ta wysokotonowka. w tej klasie cenowej lepsza ma tylko mivoc.
    o peerlessach wspomnialem tylko w przypadku gdybys mial doswiadczenie a widze ze niemasz...
    jamajek20
    Level 10  
    Ok dzieki za rady wiem już wszystko z podłonczeniami myśle że sobie poradze bo siedze w elektronice. Można zamknąć temat Pozdrawiam
    czacha01
    Level 21  
    Dokładnie,do tyłu tylko subwoofer.
    Za 700zł nie kupisz na raz nic specjalnego.
    Chyba,ze:
    Pioneer 2900
    Phonocary Y-line
    Carpower hpb-602
    Magnat xpress 10(skrzynia wlasnej roboty)
    Kabelki

I przy twojej kasie taki zestawik.
    Pawel S.
    Level 39  
    Quote:
    Chyba,ze:
    Pioneer 2900
    Phonocary Y-line
    Carpower hpb-602
    Magnat xpress 10(skrzynia wlasnej roboty)
    Kabelki
    za te pieniadze kupisz lepsze glosniki ;] te to nic specjalnego
    czacha01
    Level 21  
    To podaj przykłady?Zeby kupic wszystko w 700zł.
    Wliczając w to kable.......?
    Bo jestem ciekaw.
    Pawel S.
    Level 39  
    700zl??
    radio 250-300zl
    kable 100zl
    sub 100-150zl np kwadratowy RAVELAND SQX3500 (sprzedawany byl po 80-90zl), raveland AXX (na poczatku sprzedawany byl model AXX1010 za 100zl), mivoc XAW210 (za 160zl tez byl sprzedawany na allegro XAW310!!) i kilka innych malo znanych askonczyc mozna nawet na STXie (27-300 bo AP razej za drogi)
    wzmacniacz 100-200zl najlepiej bedzie poczekac na odpowiednia okazje. a po 199zl jest raveland u slusarczyka...
    i zostaje 50-150zl na glosniki :| za 70-80zl byl zestaw 13cm mivoca. bardzo tanio mozna teraz wyrwac tonsile (calkiem dobrze napedza je samo radio) a w ostatecznosci mozna dac szerokopasmowe tesle (posluchaj naglosnienie w skodach to zrozumiesz), a jezeli ma byc glosno pod samym radiem to mozna dac ARZ 6604 :D

osobiscie dysponujac takim budzetem zmienilbym troche koncepcje pozostawiajac suba na sam koniec.
    najlepsza metoda to spokojne czekanie na okazje. od wakacji kupilem naglosnienie do kolegi peugota 205: vifa A16WG + vifa XT25 + DLS W312B. calosc mnie kosztowala... 450zl :P (szkoda ze przepuscilem nakamichi za 300zl :| )
    czacha01
    Level 21  
    No wlasnie
    Radio-300zł
    Kable 100zł
    Subwoofer 150zł
    Wzmacniacz 150zł.(chyba blaupunkt gta2)

A gdzie glosniki?
    Pawel S.
    Level 39  
    a uzywek niema?? przeciez za 100zl mozna wyrwac calkiem znosne 4 kanalowe wzmacniacze :P
    i raczej bralem poduwage dolne granice elementow...

zeby cokolwiek robic za male pieniedze to trzeba miec sporo doswiadczenia. ja bym spokojnie naglosnil samochod ze te pieniadze ;)
    jamajek20
    Level 10  
    Zamieżam kupić to, bo uznałem że niema co oszczędzac jak już coś kupować to porządnie :radio-PIONEER DEH-3900MP głośniki-HELIX DARK BLUE 62.1 tuba-Blaupunkt GTT 1200 wzmacniacz-tego jeszcze niewiem ale napewno jeden z tych: Boss BA-2200 lub BLAUPUNKT GTA 400 Flash 600W i myśle że będzie ok, a gdy troche kasy zaoszczędze to dokupie jeszcze 2 helixy:D
    Pawel S.
    Level 39  
    radio OK
    glosniki OK
    "tuba" odpusc sobie - niewarta wydania kasy na nia
    wzmacnaicza bossa tez bym nie bral (chociazby dlatego ze nikt ze znajomych ich nie przetestowal)
    2 parka helixow - poco??