logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Partition Magic 8.0 - scalanie partycji, brak dostępu do danych, rozmiar 0 bajtów

W4MP 18 Gru 2007 09:59 1251 7
REKLAMA
  • #1 4599743
    W4MP
    Poziom 2  
    Posty: 4
    Zainstalowalem Partition Magic 8.0 by scalic dwie partycje w jedną, uzyłem opcji MERGE i wykonywalem kolejno kroki podawane przez program, sprowadzilo sie to do wybrania dwoch partycji ktore chcialem scalic, zastosowalem zmiany, wszystko niby wydawalo sie OK, proces zakonczyl sie sukcesem. Po wszystkim okazalo sie ze PM wykrywa nowa partycje wraz z danymi, a probojac na nia wejsc z pod windozy wyskakuje komunikat: partycja nie jest sformatowana czy chcesz to teraz zrobic bla bla bla, wedlug windy rozmiar partycji to zero bajtów.

    Prosze o pomoc w odzyskaniu tych danych.
  • REKLAMA
  • #2 4599790
    metalli
    Poziom 30  
    Posty: 1285
    Pomógł: 116
    Ocena: 43
    Wejdź ponownie w PM i popraw swój błąd :-) Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 4599797
    W4MP
    Poziom 2  
    Posty: 4
    metalli napisał:
    Wejdź ponownie w PM i popraw swój błąd :-) Pozdrawiam


    Tylko jak poprawic ten błąd, w PM pokazuje ze wszystko jest tak jak być powinno, rozmiar partycji i rozmiar danych, a w windzie kupa.
  • REKLAMA
  • #4 4599808
    metalli
    Poziom 30  
    Posty: 1285
    Pomógł: 116
    Ocena: 43
    Nie chce mi się coś wierzyć no ale trudno... Czy PM pokazuje że dysk jest sformatowany i że są na nim dane czy po prostu zwiększyłeś partycje tracąc przy tym dane?
  • REKLAMA
  • #5 4599813
    W4MP
    Poziom 2  
    Posty: 4
    metalli napisał:
    Nie chce mi się coś wierzyć no ale trudno... Czy PM pokazuje że dysk jest sformatowany i że są na nim dane czy po prostu zwiększyłeś partycje tracąc przy tym dane?


    Prosze bardzo, zaznaczona partycja to ta nowo utworzona

    Partition Magic 8.0 - scalanie partycji, brak dostępu do danych, rozmiar 0 bajtów

    Winda tez pokazuje nowa partycje, ale ma ona zero bajtow i na siłe chce byc formatowana, w zarzadzaniu dyskiem pokzauje mi partycje rowniez, pokazuje tam jej nowy rozmiar prawidłowo, ale jest kompletnie pusta

    Partition Magic 8.0 - scalanie partycji, brak dostępu do danych, rozmiar 0 bajtów

    a tak to widzi winda...

    Partition Magic 8.0 - scalanie partycji, brak dostępu do danych, rozmiar 0 bajtów
  • #6 4602922
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 4602998
    W4MP
    Poziom 2  
    Posty: 4
    juz pozamiatane :P
  • #8 4605779
    metalli
    Poziom 30  
    Posty: 1285
    Pomógł: 116
    Ocena: 43
    Spróbuj użyć opcji konwersji partycji do NTFS. Pozdrawiam

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zastosował Partition Magic 8.0 do scalania dwóch partycji za pomocą opcji MERGE. Proces zakończył się sukcesem według programu, jednak w systemie Windows nowa partycja jest widoczna, lecz ma rozmiar 0 bajtów i system sugeruje jej formatowanie. Zarządzanie dyskami Windows pokazuje prawidłowy rozmiar partycji, ale brak dostępu do danych. Użytkownik udostępnił zrzuty ekranu potwierdzające ten stan. W odpowiedziach zasugerowano sprawdzenie sektorów boot extended i boot FAT32 nowej partycji oraz ewentualną konwersję partycji do systemu plików NTFS. Problem wskazuje na uszkodzenie struktury partycji lub błędne scalanie, skutkujące utratą dostępu do danych mimo widoczności partycji w narzędziach systemowych.
REKLAMA