Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Darmowy GPS dla Nokii N95.

ardnem 23 Gru 2007 10:03 29705 23
  • #1 23 Gru 2007 10:03
    ardnem
    Poziom 2  

Jak trzeba zrobić aby kożystać bez opłat za GPS w nokia n95? Co trzeba posiadać i ile to kosztuje??

0 23
  • #3 23 Gru 2007 10:51
    ardnem
    Poziom 2  

A czy w telefonie nokia N95 działa karta 4 lub 6 gb?? Jeśli nie to w jaki sposób się to objawia??

0
  • #4 28 Gru 2007 08:26
    Samuraj
    Poziom 35  

marek216 napisał:
    Trzeba kopić program np: tomtom

Aby tomtom chodził należy jeszcze dokupić zewnętrzny odbiornik GPS.
    Na wewnętrznym chodzą programy takie jak Garmin oraz Route66.
    Oba programy są po polsku, zarówno lektor jak i wszystkie komunikaty wyświetlane na ekranie. Zapomniał bym jeszcze o NokiaMaps który jest bezpłatny przez pierwsze 3 dni od aktywacji. NokiaMaps standardowo jest już zainstalowany w telefonie.

0
  • #5 28 Gru 2007 12:54
    marek216

Poziom 43  

Cytat:

Niekoniecznie - problem został rozwiązany. Poczytaj zanim coś napiszesz.

0
  • #6 28 Gru 2007 14:11
    xxxpiniuxxx
    Poziom 21  

Samuraj napisał:
    marek216 napisał:
    Trzeba kopić program np: tomtom

Na wewnętrznym chodzą programy takie jak Garmin oraz Route66.
    Oba programy są po polsku, zarówno lektor jak i wszystkie komunikaty wyświetlane na ekranie. Zapomniał bym jeszcze o NokiaMaps który jest bezpłatny przez pierwsze 3 dni od aktywacji. NokiaMaps standardowo jest już zainstalowany w telefonie.

Tomtom może działać z wbudowanym GPS, jednak info co do instalacji jak i sama aplikacja i 4 dodatkowe plika niestety są no public. W obecnej chwili na N95 rządzi GARMIN. Dokładność map jest na najwyższym poziomie. Koledze polecam zakup Garmin Mobile XT. Więcej szczegółów na priv - kliknij na GG. Pzdr

0
  • #8 28 Gru 2007 23:24
    xxxpiniuxxx
    Poziom 21  

Dlatego ogólnie się mówi ze nie ma TT na N95 (zeby chodził na gps nokii). Ci co wiedzą jak instalować to zatrzymają to dla siebie. Na N95 i tak najlepszy jest GARMIN

0
  • #9 28 Gru 2007 23:26
    Samuraj
    Poziom 35  

Osobiście wolę Route66, a od czasu gry napisałem spolszczenie i lektora popularność rośnie :)

0
  • #10 29 Gru 2007 18:24
    kriss12
    Poziom 12  

Cytat:
    Dlatego ogólnie się mówi ze nie ma TT na N95 (zeby chodził na gps nokii). Ci co wiedzą jak instalować to zatrzymają to dla siebie. Na N95 i tak najlepszy jest GARMIN

Bzdury kolega pisze NIE MA TT DZIAŁAJĄCEGO Z WBUDOWANYM GPS W N95.
    Pokaż mi choć jedną nokie n95 z tt wykorzystującym wbudowany gps a stawiam kratke browara

0
  • #11 29 Gru 2007 18:54
    xxxpiniuxxx
    Poziom 21  

kriss12 napisał:
    Cytat:

Bzdury kolega pisze NIE MA TT DZIAŁAJĄCEGO Z WBUDOWANYM GPS W N95.
    Pokaż mi choć jedną nokie n95 z tt wykorzystującym wbudowany gps a stawiam kratke browara

Zapraszam do Bydgoszczy lub do Raciborza zależy gdzie bliżej. NIc wiecej nie napisze bo i tak ie bedzie to miało sensu

0
  • #12 21 Lip 2008 23:48
    templar78
    Użytkownik obserwowany

Nokia N95 ma beznadziejny obiornik GPS więc po co cały ten temat ,tomtom działa na wbudowanym GPS ale w noki N95 jak juz napisałem działa beznadziejnie. Ja osobiście korzystam z LDW-3 (nadajnik nokii) sygał łapie mxymalnie po 2 minuach. Wbudowany nadajnik nadaje się do zabawy a nie nawigacji. Mówie oczywiscie o N95 tej zwykłej

0
  • #14 24 Lip 2008 23:34
    templar78
    Użytkownik obserwowany

mi wszystko smiga ale jednak wole na zewnetrznym GPS bo ten jest cienki, zanim wyjade ze skrzyżowania to on pokazuje jeszcze przez 20 -30 sekund że tam jestem a na zwnętrznym jest na bieżąco

0
  • #15 25 Lip 2008 20:25
    arecki09
    Poziom 17  

@templar78 Zależy na jaka wersje modułu się trafi ja mam gramina na N95 zwykłej i 8GB ż europką niezła dokładność żadnych opóźnień chodzi ładnie po paru urzyciach nawi sygnał potrafi łapać w niecałe 2 minutki nawet w gęstej urbanizacji. Ja osobićcie chwale navi w N95. A nie wiem czy jestem mułem ale za żadne skarby nie mogłem uruchomić TT z wbudowanym GPS w N95. Zawsze przy wyborze modułu blutu potwierdzenie tego wirtualnego modułu kończyło się zawiasem TT i wyłączeniem TT nawet tego programu GpsD się wyłanczał.. Jest o wiele lepsze niż te promocyjne.

0
  • #16 27 Lip 2008 13:47
    quiter1979
    Poziom 13  

Panowie ja ja to nie rozumiem jaki problem z TT na n95,mi smiga pierwszorzednie,sygnał lapie od 20sekund do 2,5min.Instalacja banalna,jedynym mankametem jest,ze trzeba odpalac BiNPDA GPS za kazdym razem kiedy sie startuje TT,no i mapy brak aktualizacji,crackowanych

Dodano po 8 [minuty]:

ale za darmo i tak cieszy podwójnie:)

0
  • #17 27 Lip 2008 16:11
    swiderek125
    Poziom 11  

Yyyy CO do nawigacji w N95 to wspolczuje dziala tom tom ale po podpisaniu plikow a co do innych programow jak navi to nie wiem...przeraklamowany telefon...

0
  • #18 27 Lip 2008 22:54
    templar78
    Użytkownik obserwowany

co do GPS- u to w Noki n95 8 gb jest Sirfstar a N95 inny, kupiłem zewnętrzny GPS i mam po problemie. A co do tomtom mozna zainstalować emulator zenetrzego gps. Pozatym zamiast podpisywać aplikacje certyfikatami można zdjąć blokade i wtedy idą aplikacje jak leci. Jak cos moge na priv dać linka jak to zrobić. pozdrawiam

0
  • #19 28 Lip 2008 00:28
    kurczaczek699
    Poziom 22  

W TT6 nie trzeba podpisywać plików, to jest podpisana wersja. Do N95 nie trzeba nic kupować wystarczy ściągnąć mapy przez Nokia Maps. Ewentualnie można dokupić kartę pamięci jak Ci się mapki na pamięci wewnętrznej nie zmieści.

Nie wiem po co się bawić w TT6 lub garmina skoro nokia daje nam program do nawigacji, a to który program jest lepszy to już tylko i wyłącznie kwestia gustu, fakt jest faktem że programy te mają całkiem inne interfejsy.

0
  • #20 28 Lip 2008 08:41
    Samuraj
    Poziom 35  

kurczaczek699 napisał:

Nie wiem po co się bawić w TT6 lub garmina skoro nokia daje nam program do nawigacji

Zapomniałeś zaznaczyć iż pomiędzy tymi programami jest jedna zasadnicza różnica. Program dawany przez Nokie ma płatną funkcję nawigacji, natomiast pozostałe (pomijam aspekt moralny) są w pełni funkcjonalne z momencie zainstalowania.
    Nokia Maps czy jak on tam się nazywa w wersji bezpłatnej umożliwia tylko przeglądanie mamy oraz zaplanowanej drogi, nie poprowadzi nas głosowo jak nie zapłacimy abonamentu.

0
  • #21 28 Lip 2008 09:01
    kukis00
    Poziom 10  

ardnem napisał:
    A czy w telefonie nokia N95 działa karta 4 lub 6 gb?? Jeśli nie to w jaki sposób się to objawia??

tak dziala.... jesli chcesz zrobic z zwyklej n'ki 95 -n95 8gb czyli kupic karte 8gb to nie ma sensu...

0
  • #22 30 Lip 2008 13:33
    templar78
    Użytkownik obserwowany

zobacz czy na nokia maps masz np zaznaczone jezioro Mamry , jezioro mikołajskie , rzeki kamienna i inne mniejsze. Na graminie sa zle pozaznaczane drogi, jedziesz trasą i widzisz na garminie drogi których w rzeczywistosci nie ma , Narazie wg mnie najlepsza mapa to tomtom mimo niby mniejszego pokrycia niż garmin. Pamietajcie że Tomtom jest dłuzej na rynku niż smart2go (Nokia maps) i Garmin. Testuje te nawigacje i tomtom 6 jest jak narazie bezkonkurencyjny.

0
  • #23 01 Sie 2008 08:55
    templar78
    Użytkownik obserwowany

Po raz koleny nokia mnie zaskoczyła , okazało się bowiem żeby nawigacja dobrze działała musi być rozsunięta ponieważ odbiornik gps znajduję sie pod klawiszami. Przetestowałem , i wrażenie jest takie że działa dobrze ale jak sie gdzies wjedzie miedzy wysokie budynki to juz lipa. Ogólnie bez zewnetrznego gps nie zajedzie się daleko

0
  • #24 02 Sie 2008 11:01
    quiter1979
    Poziom 13  

Zgadzam się w 100% GPS w jakimkolwiek telefonie to tylko gadżet nic więcej, słabo funkcjonalne i słabo praktyczne, jeżeli chcesz zajechać do celu bez problemów, kup sobie zewnętrzny nadajnik, albo GPS, sam używam czasem Tomtom-a z n95, za długo się łączy i gubi zasięg, tak jak pisałem GADŻET

0