Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetofon ZK 140 TM - nie nagrywa

23 Gru 2007 21:00 1912 12
  • Poziom 15  
    Witam, podczas nagrywania wskaźnik VU podskakuje, ale magnetofon nie nagrywa. Kable są ok, a może coś przeoczyłem. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, a mianowicie wskaźnik VU przy nagrywaniu muzyki z komputera przy poziomu, trochę dalej za dwójką, podskakiwał do "0" a teraz trzeba dać na 7 lub 8 i tak się nic nie nagra. Stare nagranie się kasuje, ale nowe się nie nagrywa. Co może być przyczyną ?
  • Poziom 43  
    Jedno jest pewne , że działa generator i głowica kasująca- napięcie kasowania. Nie wiadomo czy jest prąd podkładu i to należy sprawdzić na głowicy uniwersalnej na zakresie zmiennym miernikiem.Może urwany jakiś przewód przy przełączniku ścieżek.Czy odtwarza dobrze?
  • Poziom 15  
    Tak, odtwarza super. Rano rozkręcę raz jeszcze magnetofon i zobaczę te kable.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Nic nie nagrywa,kompletna cisza?Może to być głowica.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    To by nie odtwarzał!
  • Spec od sprzętu Unitra
    marck1 napisał:
    To by nie odtwarzał!
    Ja miałem przypadek w UWERTURZE że odtwarzał dobrze a nie nagrywał.Wymiana głowicy pomogła.
    Tak samo znam przypadki że cicho nagrywa a dobrze odtwarza to wystarczy przeczyścić głowicę i jest OK.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Co do cichego nagrywania, to i owszem, ale w pierwszym przypadku to jakieś cuda - no, chyba że w trybie rec. głowica dostawała przerwy, ale żeby na wszystkich ścieżkach? - z tym się jeszcze nie spotkałem.
  • Poziom 15  
    Kable są ok. Ale nie możliwe żeby z dnia na dzień głowica się zużyła na tyle żeby nie nagrywała.
  • Spec od sprzętu Unitra
    To może być głowica a nie musi.Przełącznik zapis-odczyt masz sprawny w 100% ?
  • Poziom 43  
    A co z prądem podkładu? Zmierzyłeś ile ma?Czy na pewno kompletna cisza czy jakieś "szczątki" się jednak nagrywają?
  • Poziom 10  
    Czego jak czego ,ale tych szpulowców sporo używam ,kolega wyżej dobrze sugeruje .Sprawdź przełącznik zapis -odczyt.Spryskaj Kontaktem ,żeby poprawić styki.
  • Spec od sprzętu Unitra
    Właśnie autor nie podał czy na pewno jest całkowita cisza.Co do prądu podkładu to nawet przy jego braku coś powinno się nagrywać(tylko w złej jakości).Dawno nie bawiłem się już tymi sprzętami ale duże znaczenie miał tam jeszcze taki paseczek dociskowy.Nie "urwał" się?
  • Poziom 43  
    Ten pasek dociskowy- folia z filcem na sprężynce(nie pamiętam do jakiego modelu on istniał, czy we wszystkich szpulowych) ma także wpływ na odtwarzanie więc odpada skoro odtwarza dobrze.