Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Czym się różni Creative es1370 od es1371?

03 Jan 2008 16:10 2346 4
  • Level 34  
    Witam!

Mam kartę AudioPCI (już jestem zakręcony czy to jest Creative AudioPCI czy Ensoniq AudioPCI) es1370. Muszę j± odpalić w komputerze opartym o system WindowsCE 5.0 . Jedyny sterownik audio jaki jest wbudowany w system to Enosniq es1371. Karta nie jest rozpoznawana. Czy karta powinna ruszyć na tym driverze, czy niestety muszę szukać tego modelu z jedynk± na końcu?
  • Level 34  
    Chyba się nie zrozumieli¶my. Mam driver dla es1371, chcę odpalić es1370. I chodzi tu o system Windows CE (na BSP CEPC, oczywi¶cie x86) a nie WinXP, etc.
  • Level 31  
    Jaki¶ czas temu zbudowałem system WinCE 5.0 ze sterownikiem Ensoniq aby sprawdzić czy działa dĽwięk w maszynie wirtualnej VMware która emuluje tak± kartę.
    Ponieważ dzi¶ wpadła mi w ręce fizyczna karta tego typu, postanowiłem sprawdzić czy działa dĽwięk na sterowniku w WinCE 5.0. Karta PCI Creative Labs CT4810 z chipem Creative CT5880 i okazuje się iż działa dĽwięk na tym samym sterowniku co w maszynie wirtualnej. Oto identyfikatory wyst±pienia obu kart:
    PCI\VEN_1274&DEV_5880 - karta PCI Creative
    PCI\VEN_1274&DEV_1371 - emulowana karta Ensoniq

Wychodzi na to iż sterownik w WinCE 5.0 obsługuje wszystkie te podobne modele kart. Chodzi zapewne o ten sam Vendor=1274 podczas gdy DEVICE (model) może być inny.

My¶lę iż to jest ważna informacja dla osób które chciałyby przetestować dĽwięk w WinCE 5.0 - pamiętam, że sam chciałem kupić tak± kartę jak budowałem WinCE 5.0 ale ponieważ występuje w różnych wersjach, nie wiedziałem która będzie współpracować.