Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Ardo tl-400-1 nie wiruje lub nie wypompowuje wody

14 Sty 2008 18:32 3801 6
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!

Posiadam pralkę ardo tl 400 (ładowana z góry). Od pewnego czasu pralka nie
    odwirowuje prania na końcu, ale przyczyna wg mnie leży po stronie pompy wodnej, która wcześniej nie wypompowuje wody. Cały czas buczy, dopiero po lekkim stuknięciu kluczem zaskakuje i zaczyna sie kręcić. Bez mojej pomocy nie może wystartować.Czytałem wiele postów o podobnych usterkach, jednak po wykonaniu wszystkich zalecanych czynności jest bez zmian.
    Pompka została wyciągnięta i wyczyszczona , podobnie jak cały hydrostat.
    Silnik w pompce jest bezszczotkowy, wirnik z magnesem obraca sie bez większego oporu. Lecz nie może zaskoczyć przy napięciu, tylko słychać "buczenie" i trzeba mu delikatnie pomóc , żeby zaczął sie obracać. Jakby miał problem z samym startem.
    Może ktoś z was miał podobny problem? Jeżeli ktoś zna rozwiązanie, byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam!

Tomek
  • Poziom 18  
    Dla twojej pompki nie ma juz rozwiązania należy ją wymienić na nową, jest to element, który się zużywa i już....swoje już wypracowała, zresztą nie jest to drogi element.
    Po wymianie problemy znikną....
  • Poziom 23  
    wymień pompę i i problem z głowy proponuje uniwersalną jest tańsza
  • Poziom 2  
    Dziękuje za pomoc! Tak sie właśnie domyślałem, ze trzeba będzie ja niestety wymienić, ale miałem nadzieję, ze można to jakoś naprawić. Ktoś może się orientuje mniej wiecej, ile kasy muszę przygotować?
  • Poziom 18  
    To zależy jaka, ale w 50 zl się zmiescisz....
  • Poziom 42  
    A może zamiast od razu "wymień" to kolega zmierzyłby obecność prawidłowego zasilania pompki? Wystarczy obruszany konektor czy przypalony styk i nie wystartuje sama... Jeśli kolega nie ma miernika to żarówkę o mocy podobnej do pompki podłączyć - powinna świecić pełnym światłem.
  • Poziom 2  
    Pralka już naprawiona! Dziękuję wszystkim zainteresowanym za pomoc! Wymieniłem pompkę na nową i wszystko już działa jak powinno.